• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Tako je, da jos ubrzam tarup, jer ovako raditi je besmisleno... Da me ne boli rame, vec bih ja bio na selu i skidao remenicu s bocne kosilice i montirao ju na berac...

Mnogi mi savjetuju da prodam berac i da si kupim nesto novije. Iskren da budem, dao bih ga, ali da nadjem negdje tornada 40 samo s vjetrom, nista vise... 8 valjaka je po meni nepotrebno, samo mi vjetar fali da mogu brati po cijeli dan...

koje je godiste ti berac?probaj dati vise okretaja beracu oko 550-580 okretaja kardana vidi sta se onda desava?
 
B

Bobo

Guest
Berac je MISLIM 95.g. prva serija tornada 40 s bijelim kljunovima... sve se stela na sarafe na nacin da pola sata moras letati oko njega, nema nista od "modernih cuda"...

Pa kazem da berem pajdasa na 1800 okretaja motora, sto mu dodje oko 650 okretaja kardana... Veci gas davati necu i ovako klipovi frcaju preko bunkera u kabinu. sva sreca pa su klipovi mali pa 90% zavrsi u bunkeru ;)
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Berac je MISLIM 95.g. prva serija tornada 40 s bijelim kljunovima... sve se stela na sarafe na nacin da pola sata moras letati oko njega, nema nista od "modernih cuda"...

Pa kazem da berem pajdasa na 1800 okretaja motora, sto mu dodje oko 650 okretaja kardana... Veci gas davati necu i ovako klipovi frcaju preko bunkera u kabinu. sva sreca pa su klipovi mali pa 90% zavrsi u bunkeru ;)

pa tak i ja onaj lanc od perusara svakih 1,5 ral moram napinjat,remenje takoder i mjenjam ih svaku sezonu jel ima je kvaliteta toliko dobra,moj je 97 godiste,
ako ga vrtis na 650 okretaja to je stvarno dosta cudno da neuspije sasjec stabljiku

ja kad imam ujutro tih problema stavim na Ursusu kardan preko kotaca i u 4 brzinu sporu i onda nema te stabljike koja ostane i ako ostane ne namata se na tarup...isto sam imao problema sa pajdasem ...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
hm...:scratch
ja sam jučer brao(brao mi kolega) pajdaša sa jednorednim sip tornadom 35 i išlo je bez problema,nije bilo štopanja...
brano je oko 3 popodne,po suncu...
 
B

Bobo

Guest
Cini mi se da samo mene muci ove godine pajdas... Prije kisa sam kolegi brao, nit se cistio dobro, nit je tarup radio kako treba, prestelavao sam berac 3-4 puta na jednoj njivi i odustao, obrao sam mu tako da nije bilo klipa koji na sebi nije imao perusine...

Odvezao je cetiri prikolice krsa iz dvorista :( a njiva iza beraca izgleda kao da je kombajn bez tarupa isao... Druge sve kukuruze berem da se ni ne okrecem, ali pajdas mi je ove godine digao tlak da je to nesto strasno.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Mnogi mi savjetuju da prodam berac i da si kupim nesto novije. Iskren da budem, dao bih ga, ali da nadjem negdje tornada 40 samo s vjetrom, nista vise... 8 valjaka je po meni nepotrebno, samo mi vjetar fali da mogu brati po cijeli dan...

taj vjetar gore je sam za kozmetiku...i ima onu rupu sa desne stranu,tu mu klipovi ispadali van...imal ga moj kum pa ga prodal...totalno se razočaral...po meni ovi novi sa 8 valjaka bi mogli imati boljeg efekta i za tu vjetrenjaču bi trebalo još malo mozganja...:?:?:?
 
B

Bobo

Guest
E, tu gdje klipovi ispadaju van se napravi mala dorada i nikad problema s time... Ima kolega u susjednom selu s vjetrom i 8 valjaka i ne svidja mi se sto je on na vagi kao i jednoredni zmaj... jednom rukom uhvati rudu i premjesta berac po supi... neka to napravi s obicnim tornadom 40, volio bih ga vidjeti...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam pajdaša baš brao jučer od jutra čovjeku uslužno, nemam apsolutno nikakvih problema, još je uz šumu bila debela zelena stabiljka, sasečkao ju je u prah...
To je vjerojatno zato jer se tarup na zmaju vrti kontra nego na sipu.
Nisma apsolutno nikad, ni u bilo kakvoj kukuruzi i bilo kakvoj travi imao problema s namatanjem na tarup, jedino mi se znaju namotati kojekakve druge "NESREĆE" u kukuruzi na tarup.
A brao sam i popodne, odnosno završavao tu istu zemlju jer sam imao kvar, pukla mi je sajla i berač mi je pao na tlo ;) ali isto bez problema.
 
B

Bobo

Guest
E, zelenu stabljiku ja obozavam... samo teram i ne okrecem se... no kod mene u kraju je stabljika na pajdasu SKUHANA i doslovce je gumena... rukom ju jako tesko mozes prekinuti, samo se vrati u prvobitan polozaj...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I meni se zamjerio pajdas ove godine, ne radi branja nego radi prinosa.. sijao sam bc pajdas, klipana i 572.. 572 je najvise rodio i taj mi se kukuruz bas svida, klipan nesto manje, a pajdas na pola manje od ove dvije sorte.. a sva je zemlja priblizne kvalitete i na svima je primjenjena ista agrotehnika.. nece pajdas vise na moje njive nikad..
inace prosjek ove godine mi je bio 3,5 t/kj.. nije bas da sam zadovoljan, al jbg, sta se moze.. :D
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Evo i slika od subotnje berbe, glavni akteri Landini blizzard 95 i sip KK30

Malo se slabije vidi, brzina kardana je 570 o/min, a brzina kretanja 5.1 km/h

kako si zadovoljan sa prinosom tvrtka, dali mu je suša naštetila i koliki je prinos vidim da je klip solidan:finga::finga:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas završena berba, današnji prosjek 11 t/ha, a sveukupno 8 t/ha, sve posušeno i doveženo doma...par slika dok sam čekao prikolicu...

DSC01557.jpg

DSC01559.jpg

DSC01552.jpg

DSC01551.jpg

DSC01548.jpg

DSC01550.jpg

DSC01546.jpg
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Zcepic,

sa tvrtkom sam jako zadovoljan i mislim da u dogledno vrijeme više neću ni sijati ništa drugo, jer se pokazao jako dobar u prinosu,a o kvaliteti da i ne pričam. Ovo mi je druga godina da ga sijem, lani ga je dosta tuča "sklepala", ali ove godine je bio odličan i odlično je preživio sušu, čak je još i stabljika bila dosta zelena i vlažna. Jučer je obavljena posljednja berba za ovu godinu i prinos je bio na 1 rali (jutro) 8 bogovskih bunkera, a sad koliko je to po kilaži neznam, ali mislim da bi trebalo biti oko 7 tona. Uglavnom kakva je bila godina ja sam super zadovoljan :drinkers:
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
bralo se i kod mene. deutz fhar 4-redni u zrnu. na svim njivama je bio pajdaš i prinos je bio puno bolji nego lani. neznm točno koliko tona ral ali na svakoj njivi gdje prošle je godine bilo dva bunkera sada je bilo 3. za jedan bunker više nego lani. gnjojeno je ovčjim gnjojem i prihrana kanom. slika nemam jer me nije bilo, ali u sub mi dolazi kombaj još pa ču slikati. vlaga je bila od 16 - 23, nekih 3 tone sam stavio na tavan da se prirodno suši. a ostalo sam samlio u bačve, ukupno 38 bačvi sm napravio. još imam dvije njive po ral za kombanjirati. i još ču kupiti suho zrno nekih 8 - 10 tona.

kako nema kombaj malčer ii frezu da sasječe stabljiku, malčiro sa ino malčerom y noževi, bilo je katstrofa teško malčirati, nakon ral i pol otišli su remeni, pa sam odustao jer remeni su me došli 500 kn, mislio sam sad u jesen zaorati kompletnu stbljiku, kaj mislite o tome?


da i na jednoj njivi su mi svinje pobrale a bar za 1,5 tona, sve kaj je bilo zeleno to su riješile
 
Posljednje uređivanje:

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Evo i kod mene zavrsila berba kukuruza u klipu. Na 1.5 hektara dobio sam 15 bunkera kombajna. Svaki ima 1.5 m^3. I puni sigurno tezi izmedju 500 - 600kg ako ne i vise, ne znam tocno. Ako ko zna nek me ispravi. I prema mojim izracunima dobio sam izmedju 7500 - 9000 kg kukuruza u klipu...
Sad kolko izađe čistog zrna iz toga, ne znam... Ja zadovoljan...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Zcepic,

sa tvrtkom sam jako zadovoljan i mislim da u dogledno vrijeme više neću ni sijati ništa drugo, jer se pokazao jako dobar u prinosu,a o kvaliteti da i ne pričam. Ovo mi je druga godina da ga sijem, lani ga je dosta tuča "sklepala", ali ove godine je bio odličan i odlično je preživio sušu, čak je još i stabljika bila dosta zelena i vlažna. Jučer je obavljena posljednja berba za ovu godinu i prinos je bio na 1 rali (jutro) 8 bogovskih bunkera, a sad koliko je to po kilaži neznam, ali mislim da bi trebalo biti oko 7 tona. Uglavnom kakva je bila godina ja sam super zadovoljan :drinkers:

I ja ću o tvrtku razmisliti treba mi za nesilice
 

Bernard

Novi član
Tu od
29 Ruj 2012
Poruka
9
Danas popodne i navečer krenuli u berbu kukuruza, lokacija Međimurje, selo Črečan. :)

Prinos 8.5t/ha - s obzirom na sušu, ja zadovoljan.

Vlaga 17.1, iako je noć prije padala kiša.

Sorta RWA Berxoon (berkson) tak nekak :D

Evo par slika u prilogu, isprike na kvaliteti, slikano mobom.
Onda si ti na naš ... zezam se ja sam isto iz Međimurja iz Preloga
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh