• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
261968_368210403253239_1429791511_n.jpg


Ovo sam našao na internetu ;)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Vidio sam i ja tu sliku ali to nije kukuruz to je stočni sirak
 
B

Bobo

Guest
Evo, sjetio se danas poslikati moj jad i muku s pajdasem... Svi ga valjda posijali ove godine u mom kraju, pa da se ubijem...

Slika od jutros, trava neka vas ne buni, nju tarup samelje, samo se kukuruzovine kompletne namotavaju na tarup i negdje neka travka...



Ove dvije su slikane oko podneva, ista prica, cupavo ostaje iza mene i vidi se da ovaj red do prednjeg tocka ispred traktora nije do kraja pomalciran, vec se tarup postopao i tako je islo do kraja reda...



Ovdje se vidi sveopci los dojam njive koja iza mene ostaje jako neuredna. Ovako je samo iza pajdasa, sve druge kukuruze meljem u prah.



Napominjem da je jutros berac temeljito podmazan ukljucujuci i kardan, da je tarup kompletan naostren i da je dotegnutost remenja provjerena posto sam znao u sto se upustam ali bezuspjesno...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Danas kod mene završena berba kukuruza:

Ostale mi neke male zemlje koje sam pobrao jučer i danas..
20123589.jpg


U bunkeru BC 572,pokazao mi se dosta dobar za berbu u klipu,dugo ima vlagu pa se ne runi tokon berbe..:
20123591.jpg
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Žilav je taj pajdaš,jednom sam ga sijao,ima rumeno tvrdo zrno a ševarika ako suha pokisne nevalja ništa,otada sijem 640 ali kako su počele ove sušne godine moraću tražiti neki kuruz otporan na sušu koliko toliko.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Bobo to još nikad nisam doživio da se stabljika omota oko tarupa i to još od nikog nisam do sad čuo. U nedjelju sam brao pajdaša nešto više od 1 rali, tarup je bio čist ko suza , a nije oštren sigurno više od 6 godina. Možda su ti premali obrtaji, jer ja sam brao na nekih 570-590 okretaja kardana u prvoj transportnoj i samo se praši ispod hedera. Probaj malo stisnut rakete da ti na ulazu u heder već vuče stabljiku i otkida klip, pa će i tarup lakše obavit posao. :vragek:
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Dobro govori Bobo, i kod mene se dogadjalo isto, a vrtio sam kombajn na okretajima kao i ti... Ujutro kad je stabljika bila vlaznija i nakon sto je pala kisa, ziva katastrofa... Samo se namatalo oko freze... Jednostavno nije bila tvrda stabljika, nego mekana, gumena, ne znam ni sam kakva. Ali dobro rjesilo se nekako..
A i dosta kombajnera se zalilo bas na pajdasa, i na forumu ali i u mom kraju.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vozio sam danas usluzno kukuruz, susjed je brao sa claasom.

po nekoj mojoj racunici prinos je bio cca 3,5-4t/kj ili 6-7t/ha, vlage od 16-22%
sijan je samo pioneer.
na drugoj slici je najslabiji komad, na 1,5kj je bilo nesto vise od 3t i vlaga 16%



 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Pioneer 37 M 34, s obzirom na sušu, prinos je zadovoljavajući, 6 tona u klipu, površina ral i 1/4
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja sam samo jednom doživio da mi se namota stabiljka oko tarupa a to se desilo kada mi je pukao španer remenja i ono je bilo labavo , sve dok mi je zategnuto remenje nema nikakvih problema koliko god da je ''jaka'' i česta stabiljka

Imao sam problema neki dan sa branjem (neznam koja je sorta bila u pitanju) , stabiljka je spolja suva (djeluja suva) a unutra je prilično zelena , nebi ni to bio problem da stabiljak ne puca na pola (negdje oko klipa) i sve tu kada upadne na valjek nema šanse da ga dohvate niti eleminitaroski niti komušački valjci , jedva sam to nekako završio brzinom koja je ekvivalentna 2SH od ferge , namučaio sam se kao đavo :mad:

Evo danas me 'ustavila prokleta guma na beraču , pukla :madmana: odmah ej namontirana nova , i vanjska i unutrašnja :supz: ima se može se :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Ma kazem vam, berac ide u normalnim uvjetima u dobrom kukuruzu 4. spora u malo rijedjem 5. spora, gas na 1600 okretaja, sto je malo vise od 540 okretaja kardana, racunajte 540...

Pajdas se bere u 3. sporoj , na mjestima cak i 2. spora. gas na 1800 okretaja i drzim fige da motor ne mjenaj zvuk... cim malo promjeni zvuk, znam sta mu je...

Nekad pomogne kad samo stanem u mjestu i stabljika koja se omotala se razbije i tarup ju usitni, ali nekad samo gore napravim... kako koji puta...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Bobo meni stvarno nije jasno kako bi se namotala stabiljka ako tarup ne gubi broj obrtaja , nije da ti ne vjerujem ali mi čudno malo :scratch
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Bobo meni stvarno nije jasno kako bi se namotala stabiljka ako tarup ne gubi broj obrtaja , nije da ti ne vjerujem ali mi čudno malo :scratch

namota se tako šta noževi od freze ne pokrivaju kompletnu širinu, a osovina od tarupa je skoro 10 cm sa svake strane gola do početka nosača noževa od freze, i tak s elagano počne namotavati na osovinu dok ne namota kompletnan tarup, a onda imaš posla da to očistiš sve, ili ak ne skužiš na vrijeme, počneš paliti remene.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kod mene oštrice noževa su široke koliko i osovina tarupa , znači noževi mi prolijeću tik do bočnih limova , nema ni 10mm lufta
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Kod mene oštrice noževa su široke koliko i osovina tarupa , znači noževi mi prolijeću tik do bočnih limova , nema ni 10mm lufta

na tornadu ne i tu i je problem. naležao sam se ove godine fala bogu pod njim, pogotovo kad je bilo vlažno sve. sad sam došao na ideju da na te krajeve bude stavio ležaj na osovinu odma kraj nosača noževa od freze a na te ležaje cijev i zavarit ju na nosač od osovne, tak da je to fiksno onda gore i da ne nemože više namotavati na sebe.. druge nema
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Pa zar tornado tu nema fabričke cjevčice koje su navučene na osovinu tarupa :scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Na nekia sam vidio , nemogu da se sjetim gdje a na to mi je ukazao član @okrim sa poljoinfa koji dosta dobro poznaje problematiku SIPova
 
B

Bobo

Guest
Meni je osovina takodjer bila gola i sam sam pravio cahure od flaha i montirao ih i bio sam toliko ponosan na sebe da je to bilo cudo jedno, susjed kupio iduce godine tornada 40 i idem mu odmah pokazati sto da napravi, sagnem se pod berac, kad ono tvornicki stavljene cahure, bio sam ko popisan...

tornado 35 to nema i to je VELIKA greska...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh