• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Meni je osovina takodjer bila gola i sam sam pravio cahure od flaha i montirao ih i bio sam toliko ponosan na sebe da je to bilo cudo jedno, susjed kupio iduce godine tornada 40 i idem mu odmah pokazati sto da napravi, sagnem se pod berac, kad ono tvornicki stavljene cahure, bio sam ko popisan...

tornado 35 to nema i to je VELIKA greska...

i kako se to pokazalo, jel štopa sad? jel bi bio problem da poslikaš da vidim kak si to izveo
 
B

Bobo

Guest
Davnih sam ja to dana pravio, druge godine kako sam berac dotjerao kuci, s tim da sam trebao napraviti ko gospodin covjek cahure skroz do nosaca nozeva...


Da se razumijemo, ne stopa meni oko lezajeva pa da se griju lezajevi, da je tesko okretati... tarup se rukom okrece, ali je pun citavih stabljika i poneka zguzvana...
 

VUCKO

Član
Tu od
31 Svi 2010
Poruka
59
da ubacim koju sliku od danasnje berbe kukuruza, rod onako solidan mada moj Tornado 40 pamti i puno bolje godine
 

Prilozi

  • Slika0532.jpg
    Slika0532.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 214
  • Slika0533.jpg
    Slika0533.jpg
    24.8 KB · Pregleda: 199
  • Slika0534.jpg
    Slika0534.jpg
    16.8 KB · Pregleda: 163
  • Slika0535.jpg
    Slika0535.jpg
    14.7 KB · Pregleda: 151
B

Bobo

Guest
Evo i naj novijeg izvjestaja s terena. Ujaku je danas DF kombajn vrsio kukuruze (naravno, pricam o pajdasu) s geringhoff adapterom i kombajn je doslovce puzao po njivi. heder se zaglavljivao i na spomen ubrzavanja voznje, na mjestima je kombajn cak morao i stajati ne bi li progurao masu kroz sebe... Svi znamo sto geringhoff napravi od kukuruzne stabljike ali ovo je ljudi moji nevidjeno... izgleda gore nego iza mojeg beraca...

Tako da je u mom kraju POTVRDJENO pajdas naj gori kukuruz za vrsidbu ove godine...


Prinos je oko 20 tona s malo manje od 4.5kj... Za ovu godinu izvanredan jer sam se svega nagledao...
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Mene pak ne muči pajdaš nego jutarnja rosa i magla, namata mi se na freze i valjke na Bourgoinu md 8...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Mene pak ne muči pajdaš nego jutarnja rosa i magla, namata mi se na freze i valjke na Bourgoinu md 8...
ove godine problem s namatanjem stabljike uopće nije u sorti kukuruza nego posljedica visokih temperatura koje su spržile stabljiku, a naročito na nekim djelovima parcele gdje je slabija struktura tla. ja sam brao sve sorte i velim da nema razlike, kad je vlažno, sve su se namatale i to samo na pojedinim djelovima parcele. a pajdaš slovi za mekšu stabljiku za frezu na beraču, tko je brao 572 taj zna što je muka, a ima i gorih.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Moji ne pamte ovako lošu i siromašnu žetvu kukuruza, pa evo i jedna slika od iste.

DSC05601.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prošlu nedelju sam bio u županji vidjeti neki silos za kukuruz i taj čovjek šta ga prodaje kaže da do sad nepamte tako lošu godinu,kaže da na 1jutru su imali 400kg suhoga zrna. Kaže da neki ljudi uopče neče ni brati kukuruz,a neki koji imaju vlastiti kombajn če ga samo naterati u polje da sasječe stabljiku radi lakšega oranja.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Danas konacno gotovo s berbom za ovu godinu. Obzirom na katastrofalnu sušu zadovoljan sam prinosima a i cijenom. Prosjek se krece oko 4800-5000kg po jutru.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
danas zavrsili sa zetvom kukuruza i nikada gore prinos oko 400 kg po jutru baceno je oko 500kg gnojiva po jutru..
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i kod mene je skoro pa gotovo. ostalo je mozda 1,5kj jos, ali za to ima vremena.
prinos nije za pohvalu, ali kada vidim kako je slavonija izgorjela, mogu biti sretan i s ovim..
prosjek je malo preko 3,5t/kj. bolja polja tj ona u ravnicama su bila preko 4,5t a na brdima je bio jako los kukuruz.
vlage su bile od 18 do preko 22%
evo i nesto slika:









 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
i kod mene berba završena. imam evo dvije slike. pajdaš. kad sam stigo s posla već je sve bilo gotovo. vlaga 18 i nije se dalo baš dobro samljeti za silažu pa sam na tavan bacio da se prirodno suši-
 

Prilozi

  • P1010004.jpg
    P1010004.jpg
    84.9 KB · Pregleda: 130
  • P1010005.jpg
    P1010005.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 126

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,293
i kod mene berba završena. imam evo dvije slike. pajdaš. kad sam stigo s posla već je sve bilo gotovo. vlaga 18 i nije se dalo baš dobro samljeti za silažu pa sam na tavan bacio da se prirodno suši-

ovak to igleda na tavanu
 

Prilozi

  • P1010023.jpg
    P1010023.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 141
  • P1010024.jpg
    P1010024.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 154

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
danas zavrsili sa zetvom kukuruza i nikada gore prinos oko 400 kg po jutru baceno je oko 500kg gnojiva po jutru..

Meni je lani bilo slicno na proljetnom oranju. Sta reci, ovo je katastrofa!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh