• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2011.-2012.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo sam završavao svoje kukuruze, Bc 418B, rodio mi je najbolje od svih u ovoj suši.
Slika2297.jpg

Slika2296.jpg

Slika2295.jpg


A ovo sam jučer brao onaj visoki strašan kukuruz kod punice, OSSK 515, nešto najbolje kaj sam vidio u ovoj sušnoj godini.

Slika2303.jpg

Slika2306.jpg

Slika2310.jpg

Slika2312.jpg

Slika2313.jpg

Slika2308.jpg

Ovdje se vidi kakav je klip, nije predugačak ali je zato prilično debeo i lijepo izgleda.
Slika2316.jpg


Išao sam u 1.sporoj s punim gasom, brže nije išlo, sječkara mi je htjela zadavit traktora...hehe
 
Posljednje uređivanje:

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
Zašto? Kakva si doživio iskustva?

Zrno je sitno, skužili to kod sadnje ali je već bilo gotovo, njiva do moje posađena isto kad i moja skoro duplo više ubrali ali nije kws, da nebi neki rekli a slabo si prihranio- nisam bačeno je gnojiva više nego je trebalo i nista.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zrno je sitno, skužili to kod sadnje ali je već bilo gotovo, njiva do moje posađena isto kad i moja skoro duplo više ubrali ali nije kws, da nebi neki rekli a slabo si prihranio- nisam bačeno je gnojiva više nego je trebalo i nista.

Kak misliš da ste ste skužili kod sadnje da je zrno sitno???

Pa ima mnogo drugih hibrida sa sitnim sjemenskim zrnom, recimo pioneer neki hibridi imaju debelo, a neki sitno zrno, različite su kalibracije.

Nego koji je to KWS tebi podbacio????

Ja sam imao za silažu MIKADO i bio je vrhunski, a imao sam za berbu u klipu kws 1394, i baš se dobro pokazao, pogotovo u rijeđem sklopu, bili su baš veliki klipovi.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Zrno je sitno, skužili to kod sadnje ali je već bilo gotovo, njiva do moje posađena isto kad i moja skoro duplo više ubrali ali nije kws, da nebi neki rekli a slabo si prihranio- nisam bačeno je gnojiva više nego je trebalo i nista.

Ja sijem oko 50 hektara kukuruza i sve je KWS sijem manje brojeve kws hibridi nisu jako zahtjevni daju dobre prinose uz mala ulaganja jedina mana im je što se klip u jesen ne povija prema zemlji pa nije dobro ostaviti za kasnu berbu. A što se tiče krupnoće sjemena to nema nikakve veze i sjemenski kukuruzi bi trebali biti sitniji i okrugliji
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sijem oko 50 hektara kukuruza i sve je KWS sijem manje brojeve kws hibridi nisu jako zahtjevni daju dobre prinose uz mala ulaganja jedina mana im je što se klip u jesen ne povija prema zemlji pa nije dobro ostaviti za kasnu berbu. A što se tiče krupnoće sjemena to nema nikakve veze i sjemenski kukuruzi bi trebali biti sitniji i okrugliji
Mi smo brali rane kws hibride i solidan prinos oko 7t/ha mala vlaga.
na 24ha dekalba i kwsa imali smo prinos od oko 8t/ha sa vlagom 15.5%
dekalb je bio bolji
rwa 7tha 15,5vlaga prije mjesec dana,a kws fiacre mi je bio los oko 6t,ha
jos imamo 70ha gdje je pretezno osjecka
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Ja sijem oko 50 hektara kukuruza i sve je KWS sijem manje brojeve kws hibridi nisu jako zahtjevni daju dobre prinose uz mala ulaganja jedina mana im je što se klip u jesen ne povija prema zemlji pa nije dobro ostaviti za kasnu berbu. A što se tiče krupnoće sjemena to nema nikakve veze i sjemenski kukuruzi bi trebali biti sitniji i okrugliji

siješ li kws krabas kakav je on
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Mi smo brali rane kws hibride i solidan prinos oko 7t/ha mala vlaga.
na 24ha dekalba i kwsa imali smo prinos od oko 8t/ha sa vlagom 15.5%
dekalb je bio bolji
rwa 7tha 15,5vlaga prije mjesec dana,a kws fiacre mi je bio los oko 6t,ha
jos imamo 70ha gdje je pretezno osjecka

fiakra zahtjeva gust sklop da bi se postigao veći prinos jer joj klip nije velik a ove godine je je slabija zbog manjka kiše voli vlažnije zemljište meni je ove godine naj bolji bio kornelius imao sam 5t/kj na jednoj tabli a na drugoj je bilo 4.7t/kj sa tim sam prezadovoljan kakva je godina
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Zcepic,

sa tvrtkom sam jako zadovoljan i mislim da u dogledno vrijeme više neću ni sijati ništa drugo, jer se pokazao jako dobar u prinosu,a o kvaliteti da i ne pričam. Ovo mi je druga godina da ga sijem, lani ga je dosta tuča "sklepala", ali ove godine je bio odličan i odlično je preživio sušu, čak je još i stabljika bila dosta zelena i vlažna. Jučer je obavljena posljednja berba za ovu godinu i prinos je bio na 1 rali (jutro) 8 bogovskih bunkera, a sad koliko je to po kilaži neznam, ali mislim da bi trebalo biti oko 7 tona. Uglavnom kakva je bila godina ja sam super zadovoljan :drinkers:

vidim da mu je klip dosta tanak ali dugačak, kako se on runi dali ga runilica izbaci cijeloga ili ga svega sruni i kakva mu je kvaliteta zrna ima li razlike od ostalih hibrida meni treba za tov pilića i kokoši nesilice, zlatko mi se nije pokazao kao dobar prinos mu je 0:oops: baš mi treba kvalitetan kukuruz a da je donekle dobrog prinosa. Neki mi preporučavaju Bc 572 za tu namjenu pa sad neznam od ta dva koji je bolji
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Na moje zemlje kukuruz vise nece ici na manji razmak od 23cm.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
vidim da mu je klip dosta tanak ali dugačak, kako se on runi dali ga runilica izbaci cijeloga ili ga svega sruni i kakva mu je kvaliteta zrna ima li razlike od ostalih hibrida meni treba za tov pilića i kokoši nesilice, zlatko mi se nije pokazao kao dobar prinos mu je 0:oops: baš mi treba kvalitetan kukuruz a da je donekle dobrog prinosa. Neki mi preporučavaju Bc 572 za tu namjenu pa sad neznam od ta dva koji je bolji

Kod runjenja nema nikakvog problema, runilica sve oruni bez obzira što je tanak klip i tanak oklasak. Kvaliteta zrna je odlična, jer je tvrtko čisti tvrdunac i gotovo da nema pljeve. Ja meljem zrno na sito sa rupama od 10 mm i šrot ispadne skroz sitna krupica, ali bez pljeve. Ove godine sam prvi put sijao BC 572 za probu, ali mislim da više neću ništa osim tvrtka. 572 ima deblji klip i deblji oklasak, malo je veći prinos, ali što se tiče kvalitete zrna to je kao "Yugo" i "Golf".
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Kod runjenja nema nikakvog problema, runilica sve oruni bez obzira što je tanak klip i tanak oklasak. Kvaliteta zrna je odlična, jer je tvrtko čisti tvrdunac i gotovo da nema pljeve. Ja meljem zrno na sito sa rupama od 10 mm i šrot ispadne skroz sitna krupica, ali bez pljeve. Ove godine sam prvi put sijao BC 572 za probu, ali mislim da više neću ništa osim tvrtka. 572 ima deblji klip i deblji oklasak, malo je veći prinos, ali što se tiče kvalitete zrna to je kao "Yugo" i "Golf".

kakav sklop mu najviše odgovara i dali je osjetljiv na zlatice ili žičnjaka te dali dobro podnosi sušu, ove godine su i pioneeri podbacili:axe:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Ovako je bilo kod nas. http://youtu.be/QwlsO9GnkN0
za taj sklop (metar ima pa metar nema) malo je brzina traktora prespora, ali su zato klipovi vrhunski,,to sam već napomenuo tko je ove godine imao rijeđi sklop taj je imao i prinos.
a uvjete za berbu si također imao idealne..magla..rosna stabljika...za razliku od +30 kad je u bunkeru bilo pola-pola (klipa-lišća).
čini mi se da ti rakete uvlače stabljiku na prvoj polovini..dali si zadovoljan s time?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
zcepic

Jeste probali sijati Bc 462? Mi smo ga puno sijali dok smo imali više svinja u tovu. U prosjeku bi se sijalo 2/3 Bc 462 i 1/3 Bc 354. Bc 462 bi dao kvalitetu, a Bc 354 bi malo popravio količinu. Dobro podnosi berbu u klipu, a tada se bralo u klipu, berbu zrnu podnosi nešto slabije. Sada sijemo samo 354 upravo zbog ranog otpuštanja vlage i lagane berbe u zrnu, ali sada su i površine zanemarive tako da imam mjesta za rasprostrti ga po tavanu da se prirodno suši.

Možda ovo nije mjesto za ovakav komentar, ali ja ne vidim nikakvu prednost ovih stranih sjemerskih kuća (Kws, Pioneer itd) nad domaćim sjemenarskim kućama. Uz odgovarajuću agrotehniku i dobre vremenske uvjete vjerujem da je prinos, kvaliteta i otpuštanje vlage podjednaki..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh