• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ajde malo pametnih kritika ili komentara....

mene je danas gospodza, predstavnica drzave iskreno dovela do faze da bi joj opalio samarcinu da se okrene 5 puta oko sebe, minimalno...

neznam sta vi ostali mislite!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Uf koja babuskara, kud laze jos je i nepristojna. Stalno upada u rijec mladoj i obrazovanoj poljoprivrednici a ona nije mozda kravu u zivotu vidila.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
I kako prestat pušit kad te vako razjebe, nemoš vjerovat kako niš nezna kad je pita (nije se pripremila ,aj reci) a skače u svaku riječ mladoj nadasve upučenoj poljoprivrednici sramota i stid je bilo - đon obraz...uh
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
nije dala adekvatan odgovor skoro ni na jedno pitanje... sve se hvata nekih pravilnika, zakonika, a nema pojma o poljoprivredi... sramota da brigu o poljoprivredi vode ljudi koji nisu u zivotu vidjeli traktor ili neko govedo, a jos da nepricam o tome kad je rekla "kaj" u jednom trenutku, pa molim vas ljudi... i mi idemo u europu???

nek se nauci ko prvo pricati knjizevni hrvatski, pa nek podoji kravu, izore jutro zemlje i onda nek nesto pametuje!

sram nas bilo sto sutimo i dozvolimo da nam takvi sudbinu kroje!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
Nebih se baš složio s Vašim kometraima. Za nebuloze je kriv urednik..zašto nije dozvolio svakoj da iznese svoja mišljenja,i prekine drugu stranu ako upada. npr. zašto nije komentiran onaj papir što je gospođa iz Kopanice pokazivala ovoj drugoj (predpostavljam da je to bila neovisna analiza) koju je ona sama dala da se izradi.
Ali sve u svemu sam shvatio da je za zarazu kriv pljesniv kukuruz koji je uskladišten u silosima,gdje je radi veće zarade sušare pomješan mokar i suh. Zato se držim čardaka do daljnjeg.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
nije dala adekvatan odgovor skoro ni na jedno pitanje... sve se hvata nekih pravilnika, zakonika, a nema pojma o poljoprivredi... sramota da brigu o poljoprivredi vode ljudi koji nisu u zivotu vidjeli traktor ili neko govedo, a jos da nepricam o tome kad je rekla "kaj" u jednom trenutku, pa molim vas ljudi... i mi idemo u europu???

nek se nauci ko prvo pricati knjizevni hrvatski, pa nek podoji kravu, izore jutro zemlje i onda nek nesto pametuje!

sram nas bilo sto sutimo i dozvolimo da nam takvi sudbinu kroje!
Eh prijatelju i ti se hvataš za slamku..KAJ, to se zna da je hrvatski..na taj način tko kaže ŠTA trebalo bi ga bacit s one strane granice.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sramota je sto nam sudbinu kroje ovakvi sto nemaju blage veze sa poljoprivredom. Oprostite ali po meni ona je dobra samo za cijepat karte u kinu. Jos je nije sram reci kako u ministarstvo itekako vode brigu o hrvatskom selu, naravno da vode vidi se po rezultatima. Banda.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
od svega što sam vidjeo najviše mi se sviđa mlada farmerica
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Poljoprivrednica je govorila kakvo je stanje u poljoprivredi a ona glupa baba ju je stalno prekidala jer nije htijela da se zna stvarna situacija i da joj nebi morala odgovorit na pitanje jer bi se smotala bolje prekinut i rec svoje glupa baba nekulturna ja da sam bio u studiju momentalno bi joj samarcinu zaljepio!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nismo bili kod kuće za vrijeme emitiranja "Plodova zemlje",a vidim da je bilo nečega zanimljivoga.Može li mi netko reći kada će večeras (i hoće li uopće)biti repriza da pogledam o čemu se radi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Nismo bili kod kuće za vrijeme emitiranja "Plodova zemlje",a vidim da je bilo nečega zanimljivoga.Može li mi netko reći kada će večeras (i hoće li uopće)biti repriza da pogledam o čemu se radi.

bude na www.hrt.hr -emisije na zahtjev pa mozes pogledati online, jos nisu postavili danasnju ali bit ce vjerojatno vec sutra
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ova prokleta baba pojma nema kaj prića sunac joj poljubim. A mlada gospođa poljoprivrednica, još k tome i PRAVNICA nije mogla doći do rijeći da kaže sve što treba, jednostavno je bila spriječena da kaže istinu!
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
Eh prijatelju i ti se hvataš za slamku..KAJ, to se zna da je hrvatski..na taj način tko kaže ŠTA trebalo bi ga bacit s one strane granice.

oprosti, ali nisam nista lose mislio...
samo kad si na telki i obracas se narodu, pa pricaj hrvatski, ako me razumijes...

ja sam slovak i u mojoj obitelji se prica iskljucivo slovacki, cak i djeci pricam slovacki a ona mi odgovaraju hrvatski, ali ipak na forumu i gdje god moram, pricam knjizevno hrvatski, koliko znam, he, he...

bez obzira na to, ovo danas je dokaz da drzavna uprava neda pravo glasa seljacima i da skriva istinu...

samo onaj odgovor na pitanje za akreditiran laboratorij u austriji, gospodza nije uopce dala odgovor nego se uhvatila nekog drugog labosa i drzala ga se ko pijana plota jer taj labos gdje se ispituje mlijeko uopce nije odobren za to... ruku na srce, ali krajnje je vrijeme da se nesto poduzme... ja nemam krave, ali me toliko sekira ta situacija sa mlijekom da sam popizdio...

treba stati na kraj ovoj birokraciji koja radi za svoje guze pod ingerencijom nekoliko mocnika koji tlace ono sto se godinama mukotrpno stvaralo na selu i od cega se nekada normalno zivjelo! :^):
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ajde malo pametnih kritika ili komentara....

mene je danas gospodza, predstavnica drzave iskreno dovela do faze da bi joj opalio samarcinu da se okrene 5 puta oko sebe, minimalno...

neznam sta vi ostali mislite!

Šta kažeš sinoč na nastavak priče u Nultoj točki ?
Sad znam na kog je ona ...pa iz istog su ministarstva .
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ebemu, nisam gledo, ali danas cu pogledat snimku na netu da vidim sta se kemija...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
ovo na prošloj poljoprivrednoj emisiji pa i u srbiji i u HRV su izbili aflatoksini što me začuđuje
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo pogledo sam...

ma hjooooj, pa jel strucnjak rekao da razlike izmedzu 0,05 i 0,5 mikrograma po litri neznaci nista,
odnosno da ime isti ucinak na covjeka, ali nije nista znanstveno dokazano, nego se mi drzimo nekih europskih standarda, boze dragi... mogo je ministar napravit ko srbi i podic max granica sa 0,05 na 0,5 i obri brico, preradzuj mlijeko i polako mjenjaj hranu i lijeci krave!

pitam se tko je uopce glasa za EU, kad s kim god pricam, glasao je protiv jer nitko ni tada, a ni sada nezna sto nas ceka i sto nam nosi EU...

nemos ti protiv politike i velikih igraca! osim ako narod ne krene, a kad krene, tesko ga je zaustaviti!
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
kolega z fejsa postal,pa reko da onda podijelim dalje...:=-:

Uspm Bilogora
VAŽNO!! POŠTO NAM JE SNIMKA IZ PLODOVA ZEMLJE NA HRT TELEVIZIJI BILA CENZURIRANA. OBJAVLJUJEMO TEME O KOJIMA SMO RAZGOVARALI U CIJELOSTI. AKO IMATE I ZNATE ZA LJUDE KOJI SE BAVE MLJEKARSTVOM PROSLIJEDITE, DA LJUDI BUDU INFORMIRANI A NA NJIMA JE DA SE ODLUČE. HVALA SVIMA NA RAZUMIJEVANJU
evo sadržaj:
DNEVNI RED

za medije dana 05.03.2013.
u Miličanima na farmi P.T.O. Pajek vl. Pajek Davorka kao domaćin
sa početkom u 10 sati
Organizator USPM BILOGORA

HRT za emisiju PLODOVI ZEMLJE

na temu

PRAVILNIK O UREĐENJU UGOVORNIH ODNOSA U SEKTORU MLIJEKA I MLIJEČNIH PROIZVODA takozvani „Mliječni paket“

Točke dnevnog reda:
1. Otkloniti netočne informacije o tz. „Mliječnom Paketu“
2. Tražimo od Ministarstva poljoprivrede da navedeni Pravilnik stupi na snagu
3. Prednosti za mljekare,koje bi trebale biti uređene Pravilnikom
4. Razno

1. OTKLONITI NETOČNE INFORMACIJE

A)NETOČNA JE INFORMACIJA DA SA STUPANJEM TOG PRAVILNIKA NA SNAGU, MINISTARSTVO I VLADA NEĆE VODITI BRIGU O PROIZVOĐAČIMA MLIJEKA

B) NETOČNA JE INFORMACIJA DA PROIZVOĐAČKE ORGANIZACIJE NEĆE MOĆI IZPREGOVARTI POŠTENIJU OTKUPNU CIJENU MLIJEKA

C) NETOČNA JE INFORMACIJA DA U EVROPI NE POSTOJI UREĐENI UGOVORNI ODNOS IZMEĐU PROIZVOĐAĆA I PRERAĐIVAČA MLIJEKA

D) NETOČNE SU INFORMACIJE DA POJEDINE UDRUGE ,ZBOG SAMOSTALNOG RADA I ZASTUPANJA SVOJIH ČLANOVA, RADE PROTIV KROVNIH ORGANIZACIJA I SAVEZA MLJEKARA

OBRAZLOŽENJE NA IZNESENE NEPRAVILNOSTI

A) Kada će se na tržištu formirati stvarna tržišna cijena svježeg mlijeka , Ministarstvo i Vlada ima obvezu osigurati ODRŽIV RAZVOJ i DOSTOJANSTVEN ŽIVOT sa mjerama koje će biti potrebne da mljekarski sektor bude KONKURENTAN
B) Pravilnikom je propisan SADRŽAJ UGOVORA , te regulirat će se osnovni standardi u izračunu jedinične cijene. Navedene mjere će pregovaračima osigurati startne pozicije koje do sad niti jedan ugovor nije sadržavao a niti je tko mogao uticati na njegove nepravilnosti koje su prelazile okvire propisane ovim Pravilnikom.
C) Netočna je informacija da su neuređeni tržišni odnosi u EU,te da u zemljama članicama nije primijenjen tz. Mliječni paket. U zemljama članicama to je regulirano i primijenjeno Uredbom 1234/2007 od 22.listopada 2007. Većina navedenog u našem Pravilniku što bi sada trebao stupiti na snagu bilo je regulirano tom Uredbom ali kod nas se nije primjenjivalo. DA LI NAMJERNO ILI SLUČAJNO I IZ ČIJIH INTERESA? Uredbama EU 261/2012 ; Uredbom 511/2012 i Uredbom 880/2012 koje su nadopuna Uredbe 1234/2007 uređuje se sektor mlijeka, jer su i zemlje članice uvidjele probleme i time su željele OJAČATI PROIZVOĐAČE MLIJEKA. Pošto su sve navedene Uredbe u cijelosti obvezujuće i izravno se primjenjuju na sve države u EU to vrijedi i za RH.
D) Rad pojedinih Udruga koje rade izvan okvira krovnih organizacija nisu u suprotnosti interesa krovnih organizacija. Svima nam je isti cilj a to je ODRŽIVI RAZVOJ i DOSTOJANSTVEN ŽIVOT NA SELU ali su nam metode poneki puta različite. Iz tog razloga želimo napomenuti da SUPROTNOSTI između udruga koje samostalno rade i krovnih organizacija NEMA

2. Tražimo od Ministarstva da Pravilnik o uređenju ugovornih odnosa u sektoru mlijeka i mliječnih proizvoda STUPI NA SNAGU ODMAH

Obrazloženje
Zbog ne primjene navedenog Pravilnika mljekari DNEVNO GUBE NA TISUĆE KUNA, jer im se plaća prema volji mliječne industrije.
Samo da se poštuju najosnovnije mjere predviđene Pravilnikom cijena sirovog mlijeka bila bi za 5% veća. Što iznosi 180.000.00 kuna. Dnevno se osiromašuje sektor proizvođača mlijeka u iznosu od 150.000,00 – 200.000,00 kuna.
(obrazloženje za navedeno
HRVATSKA GODIŠNJE PROIZVEDE 600 MIL LIT MLIJEKA
KOJE JE U PROSIJEKU BILO PLAĆENO 2,2 KN ZA KG
GODIŠNJA VRIJEDNOST PROMETA SA SVJEŽIM MLIJEKOM IZNOSI 1.32 MILIJARDE KUNA
AKO TO PODIJELIMO SA 365 DANA DNEVNI PROMET JE 3.616.438,36 KN
ZBOG NEKOREKTNE ISPLATE OŠTEČENI SMO ZA 180.820,92 KN DNEVNO

DA LI OVAJ OBLIK ANOMALIJE nije opasniji od svih do sad pokrenutih procesa korupcije i drugih pošasti koje gule nas seljake i radnike, a sve zbog NEZASITNE POHLEPE „USPJEŠNIH“ PODUZETNIKA

Uz već izuzetno tešku situaciju iz prijašnjih godina,te neprimjenom navedenog Pravilnika ne smije Ministarstvo izbjegavati svoje obveze da odmah ne poduzme mjere.

Sve radnje su obavljene i ne vidimo razlog da Pravilnik ne stupi na snagu.

3. Prednosti za mljekare koje bi trebale biti uređene Pravilnikom

1. .Pregovaračka snaga

2. .Poštenija otkupna cijena svježeg mlijeka

3. .Veća zaštita samih proizvođača

4. .Veća odgovornost predstavnika proizvođačkih organizacija

5. .Bolja kontrola unutar organizacije proizvođač

6. .Proporcionalni prijenos prava i obveza unutar organizacije proizvođača

7. .Brže i efikasnije djelovanje u zaštiti članova proizvođačke organizacije

8. .SLOBODNA PRODAJA i ODABIR KUPCA

9. .PARTICIPIRANJE U SUSTAVU POSEBNIH POMOĆI OD MINISTARSTVA

10. .PARTICIPIRANJE U SUSTAVU POTPORA LOKALNE UPRAVE

11. . POSEBNE MJERE FINANCIRANAJA IZ EU FONDOVA ZA ORGANIZIRANE POLJ.

12. .ODKUPLJIVAČ-MLIJEKA

13. .SKLADIŠTENJE MLIJEKA

14. .PLANIRANJE PROIZVODNJE

15. RACIONALIZACIJA I MEHANIZACIJA PROIZVODNJE

16. PRILAGOĐAVANJE ZAHTJEVIMA TRŽIŠTA

ZAKLJUČAK

Poruka svim proizvođačima i njihovim udrugama da na području svojih lokalnih samouprava (županija i općina) pokušaju pronaći minimalne uvjete za osnivanje PROIZVOĐAČKIH ORGANIZACIJA te nakon ispunjenih minimalnih uvjeta u što kraćem roku podnesu zahtjev Ministarstvu kako bi ono u roku od 30 dana donijelo ODLUKU da se može započeti sa radom.

Smatramo da u početku ne bi trebalo gubiti snagu za velika udruživanja sa širokog područja RH iz razloga što bi se:

- izgubilo previše vremena (a vrijeme je novac)
- članovi proizvođačke organizacije koji su izvan mjesta gdje je registrirana organizacija bili bi uskraćeni u participaciji lokalne uprav
- otežavajuća komunikacija
- povećani troškovi

Nakon što se osnuju proizvođačke organizacije sa minimalnim uvjetima može se pristupati daljnjem koraku, prema UDRUŽENJU PROIZVOĐAČKIH ORGANIZACIJA. Udruživati se mogu proizvođači mlijeka do 33% ukupne proizvodnje mlijeka u RH.
U slučaju da proizvodnja mlijeka padne ispod 500 mil. Ltra mlijeka, mljekari se mogu udruživati i do 45% ukupne proizvodnje.

Ako će postojati interes
Udruženje proizvođačkih organizacija može se udružiti sa Udruženjem proizvođačkih organizacija iz zemalja članica EU i osnovati TRANSNACIONALNU ORGANIZACIJU

VOĐENJE PROIZVOĐAČKIH ORGANIZACIJA

Za vođenje proizvođačkih organizacija nije potrebna VISOKA IZOBRAZBA ILI NEZNAM KAKVO ZVANJE

Potrebno je da su osobe koje vode organizaciju
- pošteni
- komunikativni
- da se znaju služiti računalom

Za vođenje UDRUŽENJA PROIZVOĐAČKIH ORGANIZACIJA potrebno je da su osobe
-poštene
-komunikativne
-da znaju barem jedan strani jezik
-imaju karizmu menedžera – ili završenu neku sličnu školu
-poznavanje sektora mlijeko na višem nivou

RAZNO

A)
A paralelno sa ovom inicijativom treba izmijeniti parametre u PRAVILNIKU O KAKVOĆI MLIJEKA i to: Mliječna mast 4,0 a proteini 3,2

Ugovorom o pristupanju REPUBLIKE HRVATSKE EUROPSKOJ UNIJI u poglavlju za Poljoprivredu dogovorena je mliječna mast 40,7 g/kg što je 4%. Proporcionalno tom padu i zbog toga što se već nekoliko godina NE POŠTIVAJU OD MLIJEČNE INDUSTRIJE PRAVILA TRŽIŠNIH NORMI proteini u buduće ne smiju biti veći od 3,2%.

Kada uzmete u obzir da i na ovoj "sitnice" nije plaćeno hrvatskim mljekarima cca 30.000.000,00 kuna godišnje

ITD:ITD ITD........!!!!!!!!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste vidjeli danas Mađarsku dobrodošlicu u plodovima zemlje,koji su ovo likovi naši urednici,zašto nisu napravili reportažu sa nekim malim seljakom,takvi su se valjda svi objesili,nego su dali lika sa 350 hektara zadrugu sa deset puta većom površinom,normalno da takvi uspješno posluju,jedino pohvalno iz tog javljanja je rad Mađarskih birokrata koji sami sređuju papirologiju oko raznoraznih dozvola,:confused::confused:
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Dobra ova gospođa iz udruge mljekarske idustrije danas u plodovima zemlje . Koda se probudila iz zimskog sna pa sad kao treba sačuvati domaću proizvodnju . Pa gdje je ona bila dok su seljaci prolijevali domaće mlijeko a mljekare prerađivale uvozno ?I još nema srama tako javno govorit koda cijela država ima amneziju . Nadam se da će se naći neka udruga da javno odgovori na ovaj šamar cijeloj javnosti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh