• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresor za zrak

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Kupio bi kompresor za osobne upotrebe - farbanje, pumpanje, ispuhivanje, mozda i pneumatski odvijac. Trebam savjet sta da gledam? Marke, motori - sa ili bez ulja, veličina posude - 50, 100lit. Može polovni ili novi. Imam 1500 kn na raspolaganju
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Za početak, nemaš neki preveliki keš na raspolaganju. Zašto? Ako bi ga koristio za farbanje, pumpanje i ispuhivanje, to je dovoljan neki hobi kompresor, imaš i novi za naći po 1000 kn, 50 litara boca, sasvim dovoljno, i sam imam takav. Pneumatski odvijač je druga priča jer mu radni tlak 6-8 bara, a potrošnja zraka mu dosta velika, ako nećeš da ti kompresor stalno radi, trebal bi neki ozbiljniji kompresor sa 150-200 l zapremnine boce, motor s remenicom i malo većom klipnom pumpom, da brže to napuni. To predlažem naći rabljeno, možda se nađe za 2 do 3 soma kn, novi ti je je od 5 soma nadalje.
 
E

el pibe

Guest
Rabljeni kompresor najbolje NE kupovati.Nikad ne znaš kako su postupali sa njime da li je redovito voda ispuštana iz njega.A to je ono najbitnije korozija može naštetiti spremniku i u takvom stanju nije za nikakvo farbanje.I takav korodirani spremnik pogotovo neki oko 100l na više sa tlakom od 8-10bara je tempirana bomba.I može načiniti veliku štetu.Doživio sam kako to izgleda kad kompresor eksplodira.U prostoriji gdje je grunuo isčupalo je vrata iz šarki od detonacije.Zato ne preporučujem nikakve stare kante ni hrđave bojlere.Strpi se,skupi nešto novaca i rađe kupi novi.Ljudi nisu ni svjesni koliko je kompresor opasna naprava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,167
Nije problem posuda spremnika koliko je pumpa sama.
Svaku posudu pod tlakom se dade ispitati, vrlo jednostavno, jeftino i sigurno. Čak i doma.
No, slažem se s El Pibeom, to može biti opasno ak se ne vodi briga.

Današnji kompresori su više-manje za jednokratnu upotrebu i to je zapravo veći problem od ovih starijih.
Em im je tanka stijenka posude, em im je pumpa, uglavnom, nepopravljiva.
Zato su meni ti stariji draži, jer su efikasniji i dugovječniji.


Ovakvog je imal prijatelj, za neko lagano ispuhivanje u radioni. Ispustil je dušu nakon nekoliko godina upotrebe (izgorio motor, a to se ne isplati popravljati).
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Takav kompresor ima šogor več 10 god. sigurno,samo ima motor sa jednim cilindrom. Komresor je super,za ispuhivat a i farba sa njime na 5 bara. Nefarba profesionalno,nego ovako poljoprivredne strojeve,čak je i traktor ofarbao.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Sve mi se cini da cu kupiti novog einhella ili tako nesto jer za nesto bolje nemam love a i ne treba mi. Gledao sam one straus austria, 2 glave i 50 litara boca 1250kn u zagrebu.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Daj link od toga strausa
Mislim da smo mi kod njih htjeli svasaparat kupiti.
To su ti romi(da ne upotrijebim narodnu rijec) i to kaj je na sliki uopce nije istina dodes kod njih a to sve po podu razbacano nije to nikakvi ducan to ni nis
Bjezi od toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,167
Gledaj da bude s remenom i da se čim sporije vrti.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Daj link od toga strausa
Mislim da smo mi kod njih htjeli svasaparat kupiti.
To su ti romi(da ne upotrijebim narodnu rijec) i to kaj je na sliki uopce nije istina dodes kod njih a to sve po podu razbacano nije to nikakvi ducan to ni nis
Bjezi od toga.
Firma se zove primus media iz sesveta. Imaju svu robu straus austria
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,690
Isti takav imam ja (samo crveni) kupljen u Bauhausu. Uz njega još pet različitih priključaka: pištolj za farbanje, udarni čekić, pištolj za gedore (veći i manji i klamerica). Plaćen 2000 kn na akciji, zadovoljava moje potrebe.:icon_smile:
 

Prilozi

  • DSC00483.JPG
    DSC00483.JPG
    60.2 KB · Pregleda: 617

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,167
Nije isti.
Tvoj je NuAir (talijanski), dok je ovaj štraus kinez.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,167
Herkules je Bauhaus-ova robna marka. NuAir je nekakvo ime (neznam proizvode li i njih u Kini).
Veći kompresori su im bili rebrandirani ABAC (i to im je najbolja preporuka).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,167
Na Herculesu ti piše NuAir ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sve to izbacuje ista firma,samo idu druge boje i naljepnice!:icon_exclaim:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,690
Na ovoj naljepnici se spominje Talijanska firma, i isto tako piše MADE IN P.R.C. Ovaj je kupljen u Bauhausu i ima 5 godina garancije, i oni ga prodaju kao svoju robnu marku. Onaj prethodni (zeleni) je isti po motoru, sklopci, rezervaru itd.... samo je druga boja. Vjerojatno su napravljeni u istoj tvornici samo za različite firme (trgovce). Možda je samo razlika da ovi koji idu (kao za Bauhaus i slično) podliježu nekom malo boljom kvalitetom, jer oni daju veću garanciju a i veći su kupci. :icon_rolleyes:
 

Prilozi

  • DSC00484.JPG
    DSC00484.JPG
    48.6 KB · Pregleda: 200
  • DSC00485.JPG
    DSC00485.JPG
    32.3 KB · Pregleda: 218

Najnoviji postovi

Na vrh