• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresor za zrak

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Budući da je meni broj okretaja nepoznanica, onda bi trebalo ići:
l - hod klipa u metrima
h - brzina klipa (5 m/s)
X- okretaji
X=(h/l*2)*60

Neka me netko ispravi ako sam u krivu?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Koliko ima motor okretaja,samo preračunaš kolika je redukcija izmedju remenica i dobiješ okretaje kompresora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Koliko je to kompresor? Koji mu je volumen i koliko cilindara?
Osim brzine, važna ti je i snaga potrebnog motora.
Ak je to neki Trudbenik, onda je brzina oko 750 o/min.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Je, Trudbenik sa tri glave.
Nije problem za motor, samo mi je bitno koliko okretaja trebam dobiti na kompresoru.
Na njuškalu ima takav indentičan i na njemu piše da je 1200 max broj okretaja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Čim se sporije vrti, tim bolje. Manje treba snage, manje grije zrak, ima veći stupanj iskorištenja.
Koji je tip kompresora? Ako je trocilindrični (zvijezda) jednostepeni E4NK-1010, onda bi trebalo 720 o/min i 7,5kW.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima razmišljam o tome da si kupim nekakv kompresor koji bi mi trebao za povremeno pumpanje guma na autu i traktoru,možda za obojat nekaj i eventualno možda za šarafljenje kotača na autu.Inače se ne kužim u kompresore ni malo.Vidio sam da u Bauhausu od sutra pa do kraja 11 mj. ima na akciji za kupiti kompresore pa me zanima preporuka dali se isplati kupiti koji od navadenih u katalogu ili možda bolje odustati od toga.Vidio sma da neki imaju priljučke koji se dobiju kupnjom samog kompresora a neki to nemaju.Bdw koliko bi koštali prilkjučci za kompresor ako se kupi kompresor bez priključaka?Hvala svima postavit ću link od kataloga.

http://media.bahag.com/assets/catalogues/2017/00_HR/HR2510HUHLOD/#p=8
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Onaj za soma kuna bu ok, ali nemoj farbati s njim. Za to nije spreman. Sitno nekaj još kak tak, ali ako mora 15-tak minuta u komadu farbati ..... radije nemoj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Pregrije se i gotov je, to nije namjenjeno za dugi rad bez prestanka.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Onaj za soma kuna bu ok, ali nemoj farbati s njim. Za to nije spreman. Sitno nekaj još kak tak, ali ako mora 15-tak minuta u komadu farbati ..... radije nemoj.

Hvala na odgovru. :(handshake): Jel imate kakvu preporuku kakav kompresor kupiti u rangu do 1500kn da bi mogel zadovoljavati ove amaterske radove tipa pumpanje guma,pištolj za kotače,povremeno farbanje a da je ok marka.Mislim da bi možda bilo dobro pričekati do Božića kad budu kakve akcije.:eek::
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru.Možda bude pred Božić na akciji.Jedino šteta kaj nema uljno hlađenje pumpe.Onaj plavi ima za 1000kn.Zanima me jel ovaj za 2500 kn kaj ste mi preporučili jel je on dobar za šrpicanje tj.bojanje da mi se nebi možda pregrijal pa krepal budući da nema uljno podmazivanje? :drink:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Jel radio tko reparaciju kompresora na 533?
Piri mi kompresiju u motor, neznam jel treba samo karike mjenjat ili šta ?
ako netko zna molim da me uputi :D
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Piše u katalogu da ima uljno podmazivanje kompresorske pumpe,mislim na onog plavog za 1000kn iz kataloga.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puklo mi je spiralno crijevo na dijelu gdje je zaštićeno oprugom.
Može li se jednostavno skinutu ta opruga koja je (čini mi se) ujedno i šelna, skratiti crijevo i ponovno sve iskoristiti i spojiti? Ako može, molim savjet kako. Moram li nakon skraćivanja staviti klasični šelnu?
 

Prilozi

  • Crijevo_spiralno.jpg
    Crijevo_spiralno.jpg
    15.9 KB · Pregleda: 37

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,550
Samo odrežeš tamo gdje je puknuto, isšupaš ovu oprugu (koja je šelna i osigurač da se PVC cijev manje savija), oprugu skineš kao da je odvidivaš, potom komad cijevi, natakneš oprugu na zdravu cijev, cijev na holender i opet oprugu (kako je bilo).
 

Najnoviji postovi

Na vrh