• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresor za zrak

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ma sve je to isti k, ja mislim da je razlika mozda samo u marzi trgovaca. Sjecam se nekad dok je Pevec bio na vrhu jos prije stecaja, svu robu su uvozili iz Kine na kile u kontejnerima, jer je Pevec onda imao licencu za generalnog uvoznika. Ja se sjecam kupio sam malu zutu brusilicu na rasprodaji za 28 kn i drzala mi je 5 god, a po izgledu je bila ista kao ove enheillove i te slicne marke tak da. Znam da su i skutere na kile uvozili i sve ostalo...Isto tako imate stranicu Aliexpres na kojoj ima sve i svasta, nesto slicno kao ebay samo jos jeftinije. Tenisice iste kao i Nike na istoj platformi radene kostaju 70 kn a iste takve sa znakom kao orginal Nike kostaju 500 kn. 70% cijene vecinom placamo samo ime i brend.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Brgud,ja se nadam da znaš kaj je P.R.C?

Ne, ne znam ! Budem tebe pitao ako bude potrebno (dobro da si se ponudio kao " translejter"). Uvijek ima onih koji manje znaju ! :(wait):
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Zvao sam danas tu firmu sto drze te Straus Austria aparate, jamstvo na kompresor je 12 mj, i servis je osiguran. Kaze da nisu imali prigovora na te modele sa 2 klipa i trenutacno ih nemaju na lageru, cekaju da im roba dodje. Kostao bi me sa pdv oko 1500 kn, bez prikljucaka
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne, ne znam ! Budem tebe pitao ako bude potrebno (dobro da si se ponudio kao " translejter"). Uvijek ima onih koji manje znaju ! :(wait):

Mnogo pametan momak,nema kaj.
Samo pitaj ako neznaš nije sramota pitati.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Bolje ti je onda uzeti ga u Bauhausu (za 2000 kn), samo treba pratiti kad bude na akciji. Uz njega dobiješ cijelo brdo priključaka. Čini mi se da je redovna cijena bila 2690,00 kn.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Neki dan susjedu kompresor ,isto nekakav kinez ,ostane bez ulja i zariba spoj klipnjače i nazovi radilice! Nisam mogao vjerovati da na donjem dijelu klipnjače nema ležaj ,nego je klipnjača nataknuta na radilicu -željezo na željezo ! Doduše ,vidjeli su se tragovi da je možda ,ali možda u nevjerojatno meku klipnjaču bio uprešan neki tvrđi prsten od par desetinki mm ,umjesto ležaja ,ali se sve sribalo !Tak da neznam jesu li kinezi bezobrazniji ili gluplji ,ali su u globalu ,ugurali svoje nespretne prste gotovo u svaki proizvod i neznam kud to vodi !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Normalno je da su klipnjače aluminijske, bez ležaja.
Ak tak može raditi motor, vjerojatno može i kompresor.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Ma ,Zj ,nije aluminij ,nego neka bezvezna legura ,a tolerancija mjere je takva da je smiješno.Možda se s vremenom poderalo pa ima lufta ,ali znam da taj kompresor nije radio gotovo ništa i nakon uređivanja zaribanog dijela ,jasno se vidi da je tvornička mjera nikakva bila i dok je bio nov.Nismo se razmeli ,nisam mislio da treba biti valjkasti ili kuglični ležaj ,nego mislim da nije bilo niti tog nekakvog prstena koji bi igrao ulogu nečeg kao npr. leteći ležaj.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Taj kompresor nije predviđen da radi bez podmazivanja, kao i ostali motori (koji imaju istu klipnjaču kao i taj kompresor). To je klasika neodržavanje, teško je čak pogledati na onaj prozirni prozorčić da li ima ulja ! Pa se onda pljuje po proizvođačima, trgovcima itd... Znači samo je trebalo baciti pogled na prozorčić i nadoliti ulja ako fali. Jednostavno zar ne !:icon_butt:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po čemu mogu znat koje je ulje u mom kompresoru iz Merkura,koje da nalijem?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Bilo kakvo je bolje od nikakvog. U mojem je Super5, a nema klizne lagere, već kuglične.

Postoji INA Komprina, samo neznam koliko malo ga se može kupiti.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da meni treba deci dva,s vremenom ga izbaci malo.
A znači na ovo njegovo mogu nadolijat motorno?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Za ovaj moj kompresor se koristi mineralno ulje API CC/SC SEA 40 (za hladnija podneblja API CC/SC SEA 20). Nikada ne miješati ulja različitih gradacija. :(talk):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ispusti staro i nalij novo Super3/5...
Kaj ga buš nadolijeval, kad ga ima ukupno manje od pol litre.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Taj kompresor nije predviđen da radi bez podmazivanja, kao i ostali motori (koji imaju istu klipnjaču kao i taj kompresor). To je klasika neodržavanje, teško je čak pogledati na onaj prozirni prozorčić da li ima ulja ! Pa se onda pljuje po proizvođačima, trgovcima itd... Znači samo je trebalo baciti pogled na prozorčić i nadoliti ulja ako fali. Jednostavno zar ne !:icon_butt:

Brgud ,nismo se razmeli ni ja ni ti ni Zj (ali Zuja je zakon ,barem meni). Niti je kompresor moj ,niti ima prozorcic! Ja sam krivo poceo a htio sam reci da sam gotovo siguran da nije imao ,dakle skolski, na velikoj pesnici klipnjace niti ulozak ,kosuljicu ,prsten ,klizni lezaj,niti bilo sta drugo ,kako god se zvalo ,sto bi koliko-tolikoublazavalo trenje izmedju lose legure klipnjace i radilice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Razmel sam ja tebe, bez brige. Ne mora imati uložak ak je blajštanga od mesinga, bronce, aluminija i sličnih materijala.
Podrl se je dijelom od upotrebe, dijelom od nemazanja.
Ne mora imati uljokazno staklo, ali zato je vjerojatno imal šipku.

A čuj, nikaj ne traje vječno, bilo kinesko ili nekaj bolje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh