• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Samo su one kuglice zablokirale (dok se malo ne razrade) dvi kapi ulja rade čuda. Isti problem sam imao sad nedavno kod onog malog iz LIdla do se kuglice nisu malo razradile.
Isti takav kompresor imam ja isto iz Bauhausa i to već o ho ho godina , samo ča je crveni i koštao je isto u euro kao i sad. Samo što je onda bio n a akciji i uz njega dobio zračni pištolj, za pumpanje guma, pištolj za farbanje, pištolj za ispuhivanje , pištolj za štemanje i još jedan priključak za recimo rotacionu četku. 💪
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
kolko sam videl tu spojku je moguće odšarafiti sa ključem ne znam jel bu se dalo onda zvadit van?
Ne pokušavaj ni u ludilu. Puklo bude i nemaš više garancije.
Kak su rekle kolege, probaj malo posprejati nečim masnim a ako ne uspiješ s njim u servis.
Moguče da je problem i u spojnici na onom spiralnom crijevu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Einhell kompresor 50 litara nema snage napumpati bocu. Dođe do oko 4 bara i dalje jok a i do 4 je patnja. Rukom se normalno okreće, ništa ne zapinje. Kao da ribaju cilindri ili na radilici ali onda nebi rukom išao lagano. Kao da elektro motor nema snage. Od kud krenuti ? Šta da mu radim ?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Najčešći kvar za kompresor kad gubi pritisak je u ventilima. Dodje do istrošenosti ventila ili deformacija te ventili ne brtve dobro i propuštaju zrak unazad. Rijetko da se pohabaju karike ili cilindri to se desi na industrijskih da odu karike nakon godina svakodnevnog rada. Na hobi kompresoru su najčešće nekvalitetni ventili. Tako da ih prvo pogledaj i provjeri njihovo stanje.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Koji ventili ? Gdje ? I kak da znam da ne valjaju ? Ako pomaže, kad ga upalim kao da motor nema snage.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
To su drugi simptomi, ako se motor guši. Kako ide kad motor rukom okreneš. Tu može biti svega i ležaji motora i kompresora.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ta j kompresor je već neko vrijeme u upotrebi , ako je koliko vermena , kako je radio do sad i u kojim uvijetima. Ili je nov pod garancijom? :rolleyes:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Da je pod garancijom bio bi u servisu. Par godina staro, 5-6. Neznam točno. Još je bio Pevec u Kutini. Većinom služio za ispuhivanje strojeva.
 
Na vrh