• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
dal se smije s kompresora od zamrzivača odsječi ona treća cjevčica (ona koja je blindirana) da ne smeta jer strši na stranu... mislim da li bu na nju usis ili bu kroz nju puhal? Inače pumpu za biciklina sam složil lijepo radi, samo mi ta cjevčica smeta
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Neznam ja nisam diro nikad tu cijevcicu probaj ju skratit pa ju blindiras opet da ti ne strsi ako ti tolko smeta!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Kaj, pa nek ju otpili ak mu smeta.
On je zagorec, a svi zagorci znaju čemu piljek služi.

Ali sam siguran da nezna kaj je to tužno drvo :icon_scratch:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Niš neznate… zajebavati, to da… :(:
Ali nema veze.
Nego nabavil sam ja još jenega kompresora i to bude tandem agregat koji bi trebal pumpati onu dugu starinsku posudu od imt-a (koja je skinuta nekad davno jer je smetala za bočnu kosilicu)
Na tog vraga pak bi htel ugraditi šaraf s autoventilom slično kak je na traktorskim prskalicama na onom „veterniku“ tak da se kompresorski tandem agregat može brzo priključiti i otkopčati sa posude za zrak…
Bum stavil slike svega toga kroz par dana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Taj tandem kompresor bu trošil struje ko vijčani a efekt mu bu kak da s ručnom pumpom pumpaš :icon_axe::icon_axe:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
To bude kak da sa kantom grabiš zrak i prelijevaš ga u kacu :icon_fU:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
mene više zanima kolko bara more držati spomenuta boca s traktora, na njoj je ko neka pločica ali niti za vraga pročitati kaj je tu nekad pisalo :icon_confused:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
5 bara je radni tlak, znači ispitana je na barem 7, 8 ako ne i 10.
Tvoja je strara i natrula iznutra ako ne i izvana, znači 3 bez problema.

Tam oko nove godine ju nadrukaj i atestiraj negde na livadi, ako rukne niko nebu skužil :icon_wink:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
evo pumpe






na tu tablu bum valjda montiral još jednoga da ga uparim s ovim u tandem, to prek nekakve trokrake račve mislim da se bu time dobio povečani protok zraka
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Meni je trebal prije 5-6 godina tihi kompresor za pištolj za klamerice i čavle.
Tada se u bau bau nije nudilo ništa osim 25 litarski sa ili bez ulja.
Original Prebena 9000 kn-a.

Pratil sam oglase par tjedana i za 250 kn-a stigel je kompletan 25 litarski bez ulja.
Skinul sam glavu i postavil kompresor od škrinje gore.
Da sam išel u dučan koštalo bi cca 1000 kn-a i još nebi imal bocu.
Inače imam več kompresor za špricu i sl., ali ovaj je trebal biti tih jer je išel po tuđim kučama.

Evo ovak izgleda (slika je posuđena) isti ovaj samo kaj sam ja stavil dasku pod kompresor umjesto lima.

Kolega poslije nije mogel najti na oglasima pa je nazval par servisa i za iste novce dobil je dva skurena sa svim dijelovima gore. Znači ima načina samo se treba potruditi.

Za kolko pa nafilas tu bocu od 25 l sa jedno 5 bara?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Dečki samo se vi rugajte malom divu, koji ako niste znali nadruka i preko 12 bara ,samo mora biti dobar rezervoar. Uzmite si na primjer da morate svome klincu , ako ste dovoljni stari pa ga imate ,napumpati bicikl ili loptu? Išli budete u radionu palit kompresor zapremine 100-200 litara? Bedastoča! Uzmeš lijepo mališu koji troši 100W i napumpaš bicikl za minutu dvije. Moj prvi kompresor je bio od starog frižidera i dosta stvari je odradio koje netko nebi ni povjerovao da može. Kod nas je poslovica da se ni s grbavog dreva nesmeš norca delati .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Moj kompresor je stalno upaljen i boca je puna zraka da kad mi treba da sam spreman po meni nema potrebe za iskljucivanjem i ispustanjem zraka svaki put a sta se tice ovog kompresora od frizidera s tim si sestra sama pumpa gume na biciklu!!
A ulje mu nisam nikad tocio dok radi radi obicno ih uvijek imam nekoliko doma tak da mi nije ako rikne nabrzinu!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Ja se nisam rugal, samo sam malo nespretno rekel da bu to sporo.
Uostalom, zna Strikan mene :(giggle)::(giggle):
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
ja sam sebi napravio taki od friždera kompresor i na kolicima za vući torbu(ona sklopiva)te bi sada trebao dobiti stari bojler zbog potrebe bojanja s njim.a mislim da nije problem bojleru pritisak jer on sebi sam napravi pritiska sa zagrijavanjem vode uz onaj pritisak od hidrofora
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@putnicara neznam kolko ti je isplativ taj podhvat i dal ce taj kompresor moc kasnije dovoljno brzo ti punit bocu kad se malo isprazni!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
Nemojte se igrati kojekakvim starim rabljenim rezervarima od hidrofora ili bojlera.
Bomba je to kad rukne.

Ak več mora biti tak onda radije koristite stari kotač večeg promjera sa zračnicom.
Litraža zide skoro na isto, a sigurnost puno veča.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Obavezno stavi tlačnu sklopku jer kao što sam prije napisao mališi nije problem nadrukati i preko 12 bara ,a to rezervoar od bojlera nemože izdržati pa može biti BUUM ! Znam čovjeka kojemu je eksplodirao rezervoar od hidrofora na kompresoru, radiona mu je otišla u tri p. materine jedino je bio sretan što nije bio tog momenta u njoj.
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Nemojte se igrati kojekakvim starim rabljenim rezervarima od hidrofora ili bojlera.
Bomba je to kad rukne.

Ak več mora biti tak onda radije koristite stari kotač večeg promjera sa zračnicom.
Litraža zide skoro na isto, a sigurnost puno veča.

Ili to, ili na otpadu naći staru bocu od autoplina. Mislim da se za cca 200 kn može naći, a to je onda prava stvar za samogradnju.

Nije se za igrati, da ne bi nekog prerezao komad letećeg lima :(punch):
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Po meni ako se radi neki manji kompresor do 50lit boca bolje kupit novog u ducanu dobijes neku garanciju i miran si osim ako neides radit neku mrcinu od kompresora a doma se ima nesto dijelova onda da al sve dok kupis i dok napravis kak treba dode te ko i onaj u ducanu a kod izrade treba pazit s kakvim dijelovima radis to je moje misljenje!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh