• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Poslije. Može i poslije regulatora tlaka.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kolega pravi kompresor pa mene zaduzio malo da izgluglam :)

Elem hoce koristiti 2x boce od 50 litara i kompresor od nekog autobusa ima.
sklopku i ventil ima, motor ima...malo ga zeza prenos...

na kolikim obrtajima ti kompresori od busa otprilike rade i koliko kw elektromotor je dovoljan da ih pokrene?

Zna li iko taj rpm kompresora bem li ga nemogu nigdje naci...znaci koliko minimalno treba da vrti da bi mogo duvati 100l bocu na 8 bara i koliko mu je optimalno i maksimalno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: Kompresor

kod mene je pravljeni kompresor od dajca cini mi se dvoklipni. prilicno je ubrzan i mislim da oko 2500-3000 obtaja ima sigurno.ovaj mali fabricki kinez radi na 2800 rpm oposto je direktno povexzan na osovinu motora. znaci sve se vrti tu negde. ali gledajte i smer u kojem se okretao. kod mene je trofazni motor od 2kw pokrece bez problema taj dvoklipni u svim uslovima . dupli kais i nema proklizavanja a namestio sam ga oko 5 bara i posle rislaguje jer nemam potrebe za vise. e sad na koliko je terao pritisak na autobusu je pitanje.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: Kompresor

Uf ja sam mislio da to treba ici na oko 1500 obrtaja.

Imamo 3kw asinhroni motor...oko 2700 su mu obrtaji...znaci mislis da bi on mogo to tjerati bez problema na 1:1 prenosu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Re: Kompresor

Kad si več guglal onda si mogel malo i temu meh radionica pretražiti i pročitati pa u njoj pitati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Sad možete ovdje nastaviti sa savjetima
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode evo procitao sam cijelu temu, ima lijepih stvari nema sta. Opet nigdje ne nadjoh na zalost koliko se vrte ti kamionski traktorski i slicni kompresori. Naravno na kamionu je promjenljiv broj obrtaja tokom voznje ali meni treba otprilike neka smjernica na koliko mu je najbolje udesiti presnos...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
znaci 1:2 redukcija. 3kw motor imamo asinhroni na oko 3000 vrti.

E sad...da li ce on biti dovoljno jak da na tim obrtajima puni do 7 8 bara a da se motor ne grije?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nece se grijat zasto bi se grijo najvise ce radit dok prvi put nafila boce a kasnije ce samo dopunjavat jer ce se ukljucivat na 6bara i iskljucivat na 8bara jedino nek pazi na podmazivanje kompresora kak ima!!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Motor če bit dovoljno jak pa i grijat se neče jer če radit sa prekidima.Bolje da poskrbite za hlađenje glave kompresora da se ona ne bu previše grijala pa i mazanje glave mora bit kako treba.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Da to sam vidjeo da se preporucuje na remenici kompresora staviti hladnjak...ako to ne mognemo izvesti stavicemo hladnjak sa malim elektromotorom sa druge strane, koji ce se paliti gasiti preko sklopke.

E sad samo da provjerim jel ovo djelova sto mi imamo dovoljno.

Sklopka 6 8 bara
sigurnosni ventil
elektromotor
kompresor
boce
nepovratni ventil izmedju kompresora i boce



jel treba tu jos nesto alata?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kak ti je taj kompresor imo podmazivanje dal ima svoj karter ili dobivo lajtungom ulje iz motora za podmazivanje to ti je to od dijelova jos malo crijeva i spojnice!!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
e to ne znam moram vidjeti, nadam se da je onaj sto ima svoj karter jer koliko sam procito u ovoj temi ti sto se podmazuju drugacije su komplikovaniji za srediti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jer bez podmazivanja nece dugo radit vise vodi racuna o tome nego o grijanju motora!!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
A cek ako je to vanjsko podmazivanje treba da dolazi tu ulje pod pritiskom jelde? Nemoze se izvesti neka varijanta kartera?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako je vanjsko onda dolazi podpritiskom a dal se moze izvest karter cisto sumljam!!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pih ***** li ga nadam se da nije taj tip kompresora.

Nego zna li iko ovi imt kompresori sto su na traktorima koliko oni mogu da duvaju bara?

Ja nadjoh negdje 5 bari da je max...jel to tacno?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na tolko im se kihavac otvara znaci neda mu vise da fila ko kod ovih kompresora sklopka!!
 
Na vrh