• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Za dovesti u funkciju posudu od traktora trebal bi puno toga kupiti, tlačnu sklopku, sigurnosni ventil, manometar, crijevo, pištolj za pumpanje s manometrom itd. upitna je isplativost toga, tak da bum taj dio za sad to ostavil postrani.
U dogledno vrijeme bi trebal najti nekakvu trokraku račvu da uparim drugi kompresor s ovim radi većega protoka zraka i to bu služilo (osim za bic) i kao back-up sistem za prikolicu i traktor (ako rikne kompresor na traktoru)
kad i drugoga isto prišarafim na tablu i pofarbam onda bu to ok, imam i stalažu na koju paše baš ta tabla pa bu išlo sve skup na zid, morti i duži šlauf onda stavim da nem trebal prilikom upotrebe skidati to tandem postrojenje sa stalaže jer bu s dva kompresora jako masivno :icon_razz:
 
Posljednje uređivanje:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Obavezno stavi tlačnu sklopku jer kao što sam prije napisao mališi nije problem nadrukati i preko 12 bara ,a to rezervoar od bojlera nemože izdržati pa može biti BUUM ! Znam čovjeka kojemu je eksplodirao rezervoar od hidrofora na kompresoru, radiona mu je otišla u tri p. materine jedino je bio sretan što nije bio tog momenta u njoj.

kod mene bi išao manometar i na njemu bi se stalno pratio pritisak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
kod mene bi išao manometar i na njemu bi se stalno pratio pritisak.
U tom slučaju vas treba trojica.

Jedan radi.
Jedan prati kazaljku
Treči je na utikaču.

Dečki stoga ništ, to je za kakvu gumu pripumpati, za hidrofor nadopumpati ..... za imati u vikendici za svaki slučaj, to nije za delati.

Radije si kupite onu igračku na 12V na auto utičnicu za 50-tak kn i dojde vam skoro na isto
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
More gore zmontirati i kihavac pa onda tlačna niti netreba.Takvih je kompresora nekad,davno bilo i orginal za kupiti i još uvjek delaju.I flaša od kisika za autogeno bi dobro došla.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: auto limarija i priprema za farbanje

ne mogu nigdje naci temu o kompresorima,a svi vi koji se bavite limarijom budete znali odgovoriti na moje pitanje. znaci,novi kompresor s 50l bocom i protokom od 260l/min,jel se to isplati uzeti za tak po doma,nesto ispuhati,i nesto malo ofarbati...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Re: auto limarija i priprema za farbanje

Isplati ti se uzet i za farbanje ti je dosta pritisak izmedu 2-3bara za neke sitno ofarbat i ispuhivanje ti je taj cisto dosta imam ja doma 50l i ispunjava sve zahtijeve!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Re: auto limarija i priprema za farbanje

ja imam dva jedan od 220L veliki dvoklipni i jedan noviji kinez od 50L terenac. tako ga zovem jer je za tu namenu .lako ga utovariti a sve skoro postigne ko i veci. sa hobi pistoljima koji nezahtevaju preveliku kolicinu vazduha super odradjuje . tako da ces sa njim biti zadovoljan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Evo Gogo našel sam ja i premjestil.

Mislim da je za tvoje potrebe tak nekaj čisto dost.
Onaj Zekan je farban kompletni takvom igračkom, znači može.


Nego, našel sam za strikana video sa frižiderskim kompresorom.
Nek pogleda koja je to brzina ..... pražnjenja :icon_eyes:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mIp_I-Op_sM[/YT]
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
friziderski motor nema veliku zapremenu [litrazu protoka] ali stvara veliki pritisak .zato mu treba dosta vremena dok neku bocu napuni.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
vidim snalazite se s kompresorima kak znate. Jel znate da postoje periodični pregledi od ovlaštenih za kontrolu takvih uređaja( sig.ventil,regulator,posuda,instalacija i sl ) ako ih koristite u djelatnosti koja je registrirana kao obrt ili sl. Ima tko kakvih iskustva kao takvim???
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ok,hvala vam svima! znaci,nemam kaj pogrijesiti,budem ga uzel! i jos samo nekaj... jel moze takav kompresor tjerati onaj zracni pistolj za sarafe,i nekaj ozbiljno zasarafiti? mislim,da stegne saraf jace nego ja mogu s rukom.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
@markach,
Kod mene u firmi imamo 2 kaeser kompresora, AT47 i ASK27T. 2 posude od 2000L.
Servis se obavlja svakih 3000rs, a za druge sitnice, kao npr dotezanje remena i sl. obavještava sigma control kada provjeriti.
Sigurnosni ventil(e) se ispituje svake 2 godine, tj, treba ga skidati i poslati na baždarenje od kojih se dobije certifikat.
Tlačne posude isto treba ispitati, nisam siguran ali mislim svakih 3-4 god, napuni se vodom do vrha, a onda tlačnom pumpom do 150% stlači do svog nazivnog kapaciteta. Sve to uz prisustnost inspektora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Kad kupuješ kompresor, gledaj da se vrti čim sporije (dakle oko 1400rpm). I snakako da je uljni a ne suhi.
Možeš zašarafiti, samo trebaš kompresoru dati dovoljno vremena da digne tlak na barem 7bara. Inače je moment zatezanja manji.
I taj kompresor nesmije trajno raditi, već mora raditi s prekidima. I redovito ispuštaj vodu iz posude.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sve kak je ZJ napisao plus da se gleda na podatak koliko litara protoka daje glava na minutu,što više to bolje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Zračni pištolj nula bodova.
Mora biti debelo crijevo radi velike količine zraka koja mu treba, a taj kompresor to nestigne nafilati. Stigne, ali jedan po jedan šaraf i teško da buš imal živaca to čekati. Prije si gotov da stežeš ručno.
Suhi kompresor je bolji za farbanje jer uljni ako malo dulje radi počne ulje izbacivati na špricu.

Sve ovisi kaj ti misliš s tim raditi, ali to ti je tak, igračka.
Posluži za sve ali se treba psihički pripremiti za ozbiljniji posel s njim i pomalo. Mali je u stanju čuda na taj način napraviti.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za šrafat pištolji i račne trebaju sod od 150L pa na gore a glava da daje nekih 450 litara na minut pa na više.Šteta je pomislit na šrafanje sa takvim od 50 litara jer pištolji imaju velik protok zraka a mali nema šanse da bi to kolko tolko radilo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma ja sam bio ambiciozan kaj se tice pistolja,a znam i sam da nista od toga. no,sad bar znam da ga mogu uzeti,a za nekakva ozbiljna farbanja nemam ni znanja ni zivaca,dok bu neke sitne poslice taj kompresor odradil. hvala svima!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kopresor ispod 200 litara je samo igračka kao ovo s muhaničarovog linka , ništa drugo
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Zračni pištolj nula bodova.
Mora biti debelo crijevo radi velike količine zraka koja mu treba, a taj kompresor to nestigne nafilati. Stigne, ali jedan po jedan šaraf i teško da buš imal živaca to čekati. Prije si gotov da stežeš ručno.
Suhi kompresor je bolji za farbanje jer uljni ako malo dulje radi počne ulje izbacivati na špricu.

Sve ovisi kaj ti misliš s tim raditi, ali to ti je tak, igračka.
Posluži za sve ali se treba psihički pripremiti za ozbiljniji posel s njim i pomalo. Mali je u stanju čuda na taj način napraviti.

Muhaničar, dali bi pomogao onaj filter što se stavi na izlaz, pa da ne izbacuje ulje?
Kod nas su po 200, 300 i više kn, vani se da naći po 100 do 200 kn

Pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Najjeftinija moguča solucija ti je uzeti obični filter od goriva, 20 ili 30 kuna i špricaj Miško.
nema smeča, nema vode, nema ulja ..... samo ono kaj šprica pobere
 

Najnoviji postovi

Na vrh