• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Kam je otišla ova tema :icon_scratch::icon_scratch:
a u kaj bi vi s tim pumpali i gde bi toliki zrak uzeli?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Tema je još.... kod teme :icon_eyes:

Zrak bi pumpali u ovo:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=upqgnYpfKY0[/YT]

Pijeska imamo kraj Drave.

...zrak bi uzeli kod Vas, kad ste na bregu.. Na kilu, u pol cijene. :icon_rofl:

Ne isplati nam se uvoz zraka u limenkama, iz New Yorka

Canned-Air.jpg


:eek:::icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Super bi to bilo, vi bi dali pesek, a mi vazduh :(happy):
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Spominjao sam vec u ovoj temi...kompresor od autobusa nekog...ima samo jednu rupu dole za crijevo. Nema drugu. Nema onaj sarafic za istakanja utakanje ulja. Predpostavljam znaci bio je u busu podmazivan uljem iz motora pod pritiskom ili kako vec...


e sad...kako rijesiti podmazivanje na tome...posto neko ovdje rece ako samo naspem ulje unutra i zacepim krepace motr.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
kakvom pumpom od cega? Znaci predpostavljam da tu trebam imati neku pumpu koja je vani ali mi nije jasno kako samo 1 rupu kompresor ima ako tu ulazi ulje gdje ce izlaziti kako ce kruziti ?

Postavicu slike kasnije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A kak mu izgleda pogon? Remenicom, kardanom, zupčastom spojkom...?
Odlaz moža biti ili na karteru kompresora ili kroz zupčastu spojku (nema semeringa prema njoj).
Postavi sliku, pa nekaj smislimo.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Evo slika. Kao sto se vidi ima jednu rupu dole na karteru i gore jednu na glavi. Kad se zavrti osovina, gore izduvava vazduh. A gdje ga udise i gdje treba ulaziti i izlaziti ulje to mi nikako nije jasno...









 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Meni liči na komp koji ima ulje u karteru ulaz i izlaz zraka je u glavi iznad klipa ona rupa i onaj čep jer ako ga podmazuje pumpa mora biti klizni (leteči) ležaj između klipnjače i radilice .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
oov je sigurno dobar kompresor , ali izglefda da dugo stoji , sve kad dugo stoji dobro je prije ugradnje malo rastaviti i pregledati .
Kad ga budeš rastavio onda se bude vidjelo jel treba ulje pod tlakom ili je dovoljno uliti ulje bez narinute cirkulacije .


vaš velečasni
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
evo provjeravao sam kad se na donju rupu sipa tecnost pod pritiskom izlazi sa obje strane osovine. Na ovoj gdje je osovina kraca ima sa strane rupica tu pici a sa druge strane gdje treba biti remenica pici izmedju semeringa i osovine


veze nemam kako cu to srediti da mi cirkulise :(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ona naliješ ulje unutra ..na trani gdje je remenica treba promjeniti smering a na drugoj strani napraviti ploču da ne curi van ..ako sam te dobro razumio ..Jer ne kontam točno koja je to donja rupa .

Ako se kopresor podmazivao pritiskom onda je to ulje ulazilo u kopresor na onaj mali priključak u visini osovine ...to ulje se vračalo u sistem motora vjerojatno preko kanala na strani suprotno u odnosu gdje viri osovina za remenicu
da li na toj strani kopresora
http://s17.postimg.org/y6tl6zq8b/IMG_2762.jpg
ima kanal u visini centra osovine?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Da kolega ima mala rupica na toj strani desno od osovine u cosku te rupe ne vidi se na slici. Slikacu kasnije ako stignem....bila burna noc pa tek dolazim sebi :)
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Slični kompresor sam imao i ja i podmazivanje sam riješio tako da sam na suprotnoj strani od remenice jednostavno pripasao odzračnik motora od ww bube, mislim da se u njega i nalijeva ulje u motor bube. Naliješ ulja da ga hvata radilica kompresora, ona će raspršivat ulje i po ležajevima, a van iz kompresora ne može jer odzračnik ima ili metalnu ili plastičnu mrežicu namotanu kao neki filter koji ne dozvoljava da ulje prska van iz odzračnika.
 

Nenad35

Novi član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
10
Pozdrav svima,

Nisam našao drugu temu osim ove o kompresorima, hteo sam nesto da pitam..
Tražim jedan kompresor za mene i nekako mi je velicina oko 100L taman.Plašim se da uzmem nekog kineza kao einhel,villager itd jer su to uglavnom marke kojih ima svuda..
Ako može neko da kaže šta misli o ovom kompresoru:
1.jpg

2.png

Našao sam ga preko oglasa, njegove specifikacije kažu ovako:
420L u minuti, motor 2,2KW, boca 100L, isključuje se na 8 bara a uključuje na 6, i cena 350e..
Da li da ga kupim ili neki drugi da tražim?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Imam ABACovog od 270L več nekih pet let i do sad ništa pipnuto na njemu.Origi puni do 11 bara kad izklapa i nemam slabe reči o njemu,meni radi OK.:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Abac ti OK.
Prodaje se i pod mnogim drugim imenima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Hercules (Bauhaus), Alup (neki modeli)... da ih sad ne tražim
 

Nenad35

Novi član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
10
Kupio sam ovaj kompresor sa slike iznad, danas mi je stigao, sve ok ja sam zadovoljan..
Zanima me šta vi koristite od pneumatske opreme i od kojih marki je?
Na primer ima pištolj za duvanje guma od 5eur, a ima i od 30eur pa i više.. takođe i ostala oprema. Gledao sam po većim robnim kućama ima i skuplje opreme mada meni to izgleda kao da su kineske igračke
 

Najnoviji postovi

Na vrh