• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
420
imam u planu praviti kompresor pame zanima dali tko zna dali boca od hidrofora moze dase koristi za to dalije dovoljno jaka da ne eksplodira i koliko je 400kps jak do koliko bara je to
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,754
Vjerojatno je u pitanju 400kPa, a tebe vjerojatno zanima u bar-ima, dakle oko 4bar.
A za hidrofore nek ti drugi odgovore, naime rabljeni hidrofor je vjerojatno već oslabljen iznutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
NE.
Za izradu kompresora najčešće se koristi posuda od auto plina. Njezin ispitni tlak je >20bar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Molim te, piši malo razumljivije, po osnovama pravopisa:
- rečenica počinje velikim slovom, a završava točkom, upitnikom, uskličnikom...
- nakon točke, ostavlja se razmak od jednog slova i nova rečenica opet započinje velikim slovom
- riječi složene riječi se pišu odvojeno: dase da se, dalije da li je, itd.

Evo ti primjer tvojeg teksta, ispravno napisanog:

Imam u planu praviti kompresor, pa me zanima da li tko zna da li boca od hidrofora može da se koristi za to? Da li je dovoljno jaka da ne eksplodira? I koliko je 400kps jak, do koliko bara je to?



Ovo je samo primjer, ne samo tebi, već svima koji ne razmišljaju o načinu ispravnog pisanja.
Nemoj ovo shvatiti kao vrijeđanje, već kao dobronamjernu sugestiju.

Uostalom, to piše i u pravilima Foruma, a ovo je samo mali podsjetnik.
 
Posljednje uređivanje:

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Imam vjerojatno glupo pitanje, pa bi molio normalan odgovor. Sta bi se dogadalo kada bi piatolj za pumpat gume s manometrom od kompresora(ili kako se taj dio naziva uopce), stavio na crijevo koje spajam na traktorski kompresor, jer pravi nemam, da li bi to funkcioniralo i bilo uporabljivo?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
pa standard na traktoru, imam 549 kojemu kompresor uvijek radi, i 7711 kojemu se pali po potrebi, standardni izvod iz ta 2 trakotora je kakav? to me zanima, jer je jedno mjesto za spojit crijevo, sad jel ono ide preko boce ili direkt puse, pojma nemam. 549 bi trebao imat uvijek punu bocu kad uvijek druka
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako kopčaš crijevo na ovakav ventil onda ja ne bi radio "manometrom " .
Ne može biti nikakve štete , samo obična mala buba u glavi koja mi ne dozvoli ..
Slika0275.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
...toga jer pretlačni ventil nije aktivan (on je na strani spremika). Premosti ga holender kojim zašarafiš crijevo za pumpanje guma, i preusmjeri zrak iz kompresora prema spremniku u crijevo za pumpanje mimo spremnika. Obični šlauh, koji dobiješ uz traktor, ima otvoren drugi kraj, za razliku od pištolja s manometrom. Pištolj s manometrom zatvara protok zraka dok ne pumpaš gumu, pa bi moglo doći do pucanja crijeva i ozljeda uzrokovanih istim.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
e to je odgovor, i sve jasno da ne moram postavljat 17 pitanja, znaci nist od te igre
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
imam motor kosilice 150 kubika , planiram od nje napraviti kopresor , trebam ideje za ventile , promjer klipa 2.5 cole
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
Originalnu glavu motora demontirati, originalne ventile ostaviti u zatvorenom stanju, bregastu "onesposobiti da ih ne može aktivirati.
Nove ventile ugraditi u novo izrađenu ventilsku glavu.
Priloženi crtež može poslužiti kao nit vodilja za osobnu razradu rješenja. Takve ventile je moguće izraditi u SSM varijanti.
(Zanemari molim ostale vidljive cijevne priključke i ostalo za ovu temu nepotrebno na crtežu)

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Kaj nije onda jednostavnije glavu izbaciti i napraviti novu s ventilima koje sam ja razmišljal da napravim lamelne od špahtli za kitanje.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Sistem kao na prvoj slici imaju kompresori sa benzinske, koji imaju 2 klipa.
 

Najnoviji postovi

Na vrh