• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
ma kaj nema snage ,. vrtim ga preko amerikanera na tokarskom stroju ..jednostavno dalje ne može.

Ja mislim da su kuglice kao ventil velike mase i inercija radi svoje , ispod usisnog imam opruga a iza tlačnog ništa , on se ionak zatvara gravitacijski ...moram probati i njega zatvarati oprugom , možda dobim još malo ...

ako ne, moram na špatle

glava za zetora 170 kuna , to mi je skupo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,324
Mislil sam ti to spomenuti, ali si i sam došel do toga.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Ja ne vupam više nikaj kolegi komentirati da ne dobim burnu povratnu reakciju :icon_scratch: svejedno sa zanimanjem pratim.
lp
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ma to ti je povuklo špenu sa drejpanka pa kugle ne dihtaju ili ti sat ne valja.:icon_lol:
 
E

el pibe

Guest
I špahtle se daju fino napak okrenuti.Da vidiš kak kompresor fino kruli i rompa ali nikakve vajde.Nema sape od nikud a tak fino sve vrti :icon_lol:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
A kakav ti je rezervni plan ak ovo sa kuglama i špahtlima ne proradi,odustaješ ili ideš do kraja?
 
E

el pibe

Guest
Pa di onda završava taj zrak?Pa da i klip nema karike kak je slučaj kod mene na malom kompresoru se karika junački potrošila tak da između klipa i stijenke moreš bez brige čitati večernji koliko ima lufta.Nekaj mu treba vremenski duže ali nadruka 8 bara.Tu nekaj ne dihta i zrak ne ostaje u spremniku to je jedino objašnjenje.To se pa bar lako provjeri di propušta i na koliko.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
497
Puknuti kolko ti imaš let?
Mi se čini da dojde faza u životu kod čovek iz čistog mira na drebang zašteka rashebani motor i oće napraviti kompresor . Mene je vlovilo prije tridesete.

Držim fige , ovo mi je tak poznato i na amerikaner si ga spojil kak i ja ,al se nemrem zmisliti kakva sra.. su se sve javila prije kontejnera. .
Je, bil je dvotaktni sa piksom u cilindru da zapre kanale ,ali klip je imal rise i bez uljne karike. Za pretakanje bil bi prva liga ,cecal je ulje ko lud.

Ventili te prcaju, preveliki prostor , prevelika inercija .
.Niti more niti stigne , ak predelaš na lim(špatla, špijuni) pazi odma da dobro dihtaju jel budu poplaveli za ćas.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
rudamaca
ebi ga , mene je prije tridesete držalo gledanje u ženski spolni organ , sad kak me to pušča lovi ne nekaj drugo , xd

zoki , mislim da niej , mogu smanjiti samo debljinu brtve , kja jeklingerit 0.5 , sve drugo je na min.

el pibe....ako je inercija problem , pola zraka pobjegne kroz usisni van , a druga polovica preko tlačnog natrag u cilindar , ostaje velika nula
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Bravo! :icon_fU:
Viš da je jutro pemetneje od večeri. :icon_idea:

Znači ipak je negde išlo vun.
 
E

el pibe

Guest
Trebal si regulator spojiti na drebang:wink:Kad bi ga zgasnulo znal bi da si nadrukal spremnik na koliko si ga narihtal.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
nema , ima pumpu ali može raditi samo ako je u položaju kad je motor ugrađen kao na kosilici ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Svaka ti ......, inače se meni više sviđa suhi.
Koliko mu treba da nadruka 100- tinjak litara?
 
Na vrh