• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
puknuti
Ako se imaš vremena, volje i znanja pozabaviti sa cjelokupnom preradom motora kosilice u kompresor, onda ti ne bi trebalo biti suviše preteško u SSM varijanti izraditi replike tih par pločica.
Kako budeš imao složen pogon kompresora - elektromotorom pa remen, ili neki drugi oblik pogona, kao benzinski motor, itd.?
Kakav rezervoar za zrak / posudu pod tlakom planiraš upotrijebiti, koju tlačnu sklopku, koji sigurnosni ventil, kakav regulator, manometar? Kako budeš ispuštao kondenzat?
Da li bude to sve stabilno ili mobilno na kotačima?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
stari ja trebam da napumpam gumu a ne pogonim svemirdki brod ...

Nemojte sad pisati da uzmem kopresor frižidera jer ga imam negdje ali ne znam gdje je .

Imam i kopresor klime upregnut s PP aparatom za ispuhat kompjuter ....također ne solite pamet da izlazi ulje koje sjebe matičnu jer to radim več 6-7 godina i neće krepat ..

Ovo je pilot projekt za mene , za stari motor kosilice i za vaše ideje ....ništa više .

Pogon bude preko remena , vjerojatno motor vešmašine , ako treba 2-3 komada , xd

sklopke ne bude ,eventualno neki priručni sigurnosni .

Posude mi se treba , možda PP aparat ,..čisto da imam neki "akumulator" ...ako nadruka 3 bara meni je sosta
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,547
Kaj nije onda jednostavnije glavu izbaciti i napraviti novu s ventilima koje sam ja razmišljal da napravim lamelne od špahtli za kitanje.
A špijuni? Gotovi, oblikovani, skratiš samo po potrebi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,933
puknuti
Za jednom u 3 - 4 mjeseca napumpati gumu kupiš si na akciji u trgovačkom centru ono mini kompresorsko smeće, kinesku drkalicu na 12V iz auta.
U redu, poštujem ti i to da eventualno puno više uživaš ako razvijaš ovakav pilot projekt.
Sa zanimanjem ga budem pratio.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
završilo je na ventilima s kuglicama , znam nije dobro ali ne vjerujem dok ne probam , xd
...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Napraviš glavu od pločevine i staviš dva nepovratna ventila za vodu ili hidrauliku svakog u svojem smjeru.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ventil mora biti čim bliže čelu klipa jer bi se u prostoru do tog ventila zrak stiskao i širio pa ne bi usisavao novi ...a to je u nekim kobinacijama nipli i svem tom jako teško izvesti elegentno

evo malo prije sam ga zavrtio na tokarskom ,pod usisni ventil sam morao staviti oprugu jer nije mogao podignuti kuglicu ( masa + gravitacija) , tu su sigurno gubici samo pitanje koliki .
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
496
Nedaj se puknuti ,navijam zatvoj projekt.
Sličnog polugotovog sam prije dvadeset godina lansiral u kontejner.

Kad je kolega videl kaj izvodim dobil sam kamionski kompresor gratis.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e onda znaš koliki je to gušt kad tak nekaj lansiraš u kontenjer , reko bi i veči od gušta da proradi


na kraju je to ispalo ko sir jer nisam nabavio duže vijke ,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Puknuti pa kaj nije jednostavnije da na auspuh spojiš crijevo za pumpanje (na ispravni motor). Kad treba zrak samo spojiš i pumpaš:icon_pray::icon_lol:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Puknuti pa kaj nije jednostavnije da na auspuh spojiš crijevo za pumpanje (na ispravni motor). Kad treba zrak samo spojiš i pumpaš:icon_pray::icon_lol:
pa da mi smrdi iz gume :icon_axe:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e moje mudre glavice , kopresor je testiran , na 560 okretaja nadruka do 1 bar , na 700 još navuče pola ..i tu je priči kraj .,kako dalje?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,520
Najedeš se bažulja pa neutraliziraš smrad iz gume. :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Zakaj ne druka dalje? Kaj se događa? Nema snage za svladati veći pritisak?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Verovatno je proba bila bez karika-obručka na klipu,sa karikama če bit bolje.:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh