• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,846
Nije mjesto za oglase, ali da se preveć ne patite....imam
Dvoglavi Trudbenik (kao Njuškalo 24912628) uljnom pumpom (paziti smjer okretanja!) sa spremnikom od 100 l, 3F motorom valjda 4 kW i 900°.
Trenutačno me malo zajebava sklopka (presostat) za uključivanje, pa moram rukom.
2000 kunića!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
@aag14v , za nema potrebe pretjerivati s motorom.
Ak na mojem 4kW glatko tjera 3 cilindra, onda ti je 3kW više nego dosta.
Pogotovo jer je taj sporohodni, 850 o/min.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Pozdrav svima, kupio sam elektromotor Elektrokovina 2.2 kW, 2800 o/min.
Ovaj bi se s tom glavom trebao igrati, ako je dosad radila s jednofaznimmotorom iste snage.
Trofazni bi trebao imati veći moment.
Sumnjam sa su na originalnom motoru aluminijski namoti jer je lagan kao pero.
Mislim da će mi rupe odgovarati pa ček i remenica.
Ukoliko tlačna sklopka nema 3 kontakta spojit ću sve preko sklopnika.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pozz svima, molim za pomoc... Uzeo sam da ofarbam jednu motornu kosacicu (šasiju) i rekoh da probam kompresorom, jer do sad nijesam radio uopste.

Prvi put i odmah sam imao veci problem, prvo, izmucio sam se dok nisam ukapirao sta da radim da pocne da izlazi farba (valjda treba farba da se razblazi sto vise, neka me neko ispravi ako grijesim) Onda sam poceo farbati, za prvi put farbanje je odlicno :LOL: Ali me nervira izlaz boje na vrh one bocice, Zasto?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,846
Može biti više razloga, ali sada mi pada na pamet, da previše treseš špricom i na odušak baca sadržaj boce!
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Izgleda da je problem riješen!

Naime:
1.Pritisak izlaska iz boce je bio 8 , a auto lakirer mi rekao stavi ga na 2-2,5.
2.Dizna pištolja začepljena
3.Rastavljen pištolj , unutra naslage od jedne boje što sam davno nesto pokusavao
4.Komplet rastavljen pištolj, svaki šarafčić, oprato u benzin.
5.Sastavljen pištolj, znači top rad, non stop rasprasuje farbu...

Viđecemo kako ce se ponasati kad budem farbao vrata.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas cjeli dan gledam kak si bi sutra išel kupit neki kompresor, i evo ga najdem ga i sad tek skužim da je to webshop, i da firma nije u Zagrebu, a bogme ga ni nemaju na lageru, i kaj sad a treba mi sutra a nemam ga.


Jedino kaj se nudi na lageru je ovaj kaj bi ga mogel kupit.

 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma gledam nekaj kvalitetnije i dugoročno, nebi sad nekaj da bum u strahu da se bu kaj dogodilo ili ne, dal smije puno delat ili ne.
Zato bi nekog Talijana svakak.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja sam ti nekak više siguran u Talijane nek te divlje marke, neznam.
Ovaj mi je isto zapel za oko, ali ni njega nema.

Bitan mi je i pritisak i protok zraka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh