• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

konačno kiša

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Konačno smo dočekali kišu da otopi gnojivo koje smo bacili prije 20 dana te posijali ječam koji je također vapio za kišom.Mislim da je ova kiša bila prijeko potrebna jer kako se je snijeg otopio kod nas je palo samo desetak litara po m2.
U 1,5 mjeseci samo 10 mm/m2 je stvarno malo.Kod nas je bilo jakog vjetra ali nije bilo štete.Evo jedna radarska animacija da se vidi kojom se brzinom sve odigralo.

Obrisan neispravan link.

Sad sam išao van izmjeriti palo je 7mm/m2 kiše nije nešto ali za otopiti gnojivo je dosta.U utorak ide nova kiša.
 
K

KRESO

Guest
je kod mene jedva pokvasilo ja taman se vračao iz polja bacao 15-icu ,malo poslje su kod mene u šoru letili crepovi sa kuća,i drveče se rušilo , tak da nisam baš nešto oduševljen kod mene je odnesao oluk sa kuće,a puše cjeli dan :x
 
S

sapat

Guest
stvarno ova kiša je bila poželjna, iako kod nas nije baš puno padala, više je vjetar pirio
 
R

Ratarko

Guest
Nadam se da će biti kiše i idući tjedan kako kažeš JD4755 :!: jer ova je samo prašinu pokupila u mojem kraju .
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kod mene se napadala pošteno, voda svud stoji, padala je kojih 2 sata i to podosta jako, sva sreča ja sam sve radove završio tak da me baš razveselila :D :D :D :D
 
K

krx pozega

Guest
Kiša bude ili ne svakako da je jako bitno ali godina će cijela biti sušna i tu je veliki problem.... :cry: :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas je isto padala fala bogu.
Malo u noći, tj. pred jutro s srijede na četvrtak i tako po malo je kvasila do podne.
A danas je dobro padalo kod nas negdje od 14 pa do 15.30 h
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
94
Lijepo sam vam pisao 18. 02. u temi uljana repica da ne treba bacati gnojivo jer ne najavljuju kišu.
Pogotovo što se tiće miješanog gnojiva jer se ono teže topi i za njega je već kasno. ja sam danas i jučer bacio 7
paleta KAN-a na repicu i pšenicu i "prema meni su meteorolozi dogovorili kišu "." Ako neznaš što treba raditi
pogledaj što rade susjedi " ( pravim se pametan iako sam novi na forumu i još ne predstavljen ).
 
B

brundalo

Guest
Nekom kap nekom dvi a ovdi k.... od ovce. Da bi sve da padne. Otok je zedan i ovo se ne pamti da vodonosac nosi vodu iz ZD u srcu zime. Nije pala od nove godine. Ubila susa. ja jos imam 10-ak kubika vode i ako skoro ne padne bit ce zla. Vec san alarm dao u ministarstvo da mi ne bude ka onin majmunima na kornatima sta su in beke stradale od zedji ili ovome mome konkurentu kojemu se proslo lito dogodilo isto :scratch :scratch
 
Z

zaštitar

Guest
Hvala Bogu!

Prognozira se velika suša ove godine! :( :( :( :shock:
 
S

seljaček

Guest
ovo je spas u zadnji ćas ozime kulture su skoro usahle
 
R

Ratarko

Guest
zaštitar kaže:
Hvala Bogu!

Prognozira se velika suša ove godine! :( :( :( :shock:

Tko je dao takovu prognozu ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina i ja sam čuo da če biti još gora suša nego prošle godine.
Ali jedino što je bolje u odnosu na prošlu godinu je sjetva kukuruze i ostalog zbog bolje vlažne zime, bilo je i snijega u odnosu na prošlu zimu!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kiše je kod nas dosta palo, samo malo prekasno. Razbacam prekjučer vapno, a vjetar k'o luuud puše.
Ja brže sa tanjuračama, i onda padne kiša :blackeye
gorjanac kaže:
Lijepo sam vam pisao 18. 02. u temi uljana repica da ne treba bacati gnojivo jer ne najavljuju kišu.
Pogotovo što se tiće miješanog gnojiva jer se ono teže topi i za njega je već kasno. ja sam danas i jučer bacio 7
paleta KAN-a na repicu i pšenicu i "prema meni su meteorolozi dogovorili kišu "." Ako neznaš što treba raditi
pogledaj što rade susjedi " ( pravim se pametan iako sam novi na forumu i još ne predstavljen ).
Ja sam u utorak bacio na repicu, i u srijedu kiša pala 8)
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
nop.digo sam kredu preko HABOR-a,al su mi pare na cekanju.tj necu ga kupovati dok mi ne zagusti.zasto bezveze placati kamate a da mi pila stoji u dvoristu bez veze,,tam 7-8mjesec ga dizem
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,573
Ferrari cobram 50rs,priljucke uzimam polovno,,neisplati mi se ulupati 200000-250000kn sam na mehanizaciju,sve cu si nabaviti za oko 150000kn max...a ostatak para bolje ulupati u sirenje,,bit ce vremena za nove stvari
 

Najnoviji postovi

Na vrh