• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konji

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ajdemo malo o ovoj grani stocarstva iako su danas ove zivotinje ljubimci i koriste se kao hobi ili u neke paradne svrhe odnosno Inat sokacki

Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo sa sajma od jučer iz sl.broda..

ovo je zenta,iz nove kapele..osvojila drugo mjesto..
Obrisan neispravan link.

takodjer iz nove kapele,ne znam da li se natjecao...pastuh
Obrisan neispravan link.

ovo ne znam grlo čije je...ali ima strava šahovnicu...
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ako mi sve krene po planu mislim da bi i ja od iduce godine mogao imati konje.
 
P

paor

Guest
Mojeg mlađeg uopče ne zanimaju traktori, samo gaja prijateljeve konje. Morat ču uskoro nabaviti ždripca.

Dobrodošli na Obrisan neispravan link. [/b] u Babinu Gredu
grb1.gif
 
B

baca Iva

Guest
Pa zar to u Å okadiji nema više ždribaca, druže?
 
P

paor

Guest
pa bilo ih je oko 80, radi se o tome da na izložbu mogu doči samo grla sa urednim papirima, a o izgledu i kondiciji da ne pričam...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
E jebiga dok se nisam ozenio svaki vikend sam bio u B.Gredi jer je kum pjevao u tamo nekom bircu. Paor bio je u vojsci 97 sa mnom neki Gligorovic ili tako nekako uglavnom decko je bio plav
 
P

paor

Guest
koliko ja znam takvog prezimena nema u selu

i ja sam često išao u birc dok se nisam oženio :)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ma a ima li nesto slicno tome da pocinje sa G , probati cu skenirati sliku iz vojske pa da vidis, ne brani meni zena ni sada da idem ali nije to vise to_Onako si bio slobodan svaku subotu iz Djakova u B.gredu na muziku.A ona gospodja Eva mi je pekla kolace za svatove
 
B

branko

Guest
evo da i ja nabacim par slika konja

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ti konji su nedaleko od mojeg vinograda, a vlasnistvo su milete babovica, stariji se vjerojatno sjecaju njegove sestre milke babovic (prijasnjih godina je i ona cesto navracala tu pa sam je i ja jedno par puta vozio gorel). on ih kupuje u njemackoj kao zdrijebad i tu ih hrani (ima jednog radnika koji se brine o njima) da bih ih nakon cca godinu dana opet prodao u njemacku na dresuru. obicno ih ima 2 do 4 komada a samo jednom ih je bilo vise tj. 6. sad neznam koja im je cijena ali znam dok su jos bile marke da je dobivao 40 000 dem-a po komadu, to mi je pricao veterinar koji ih je pratio do njemacke.
 
P

Picek

Guest
paor kaže:
dobar traktor 8)
od gazde Miličiča iz Županje..
bio sam u Å titaru prošli tjedan i za vikend ali nisam stigao na konje bijelce..
bio sam prošle i pretprošle godine...
uvijek lijepo otiči tamo iako se naša dva sela i ne vole previše, barem ovi mlađi dečki..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
NEMILI DOGAĐAJ NA MANIFESTACIJI “KONJI BIJELCI”
Konj posjetitelja ugrizao za vrat!

BABINA GREDA - Ovogodišnji “Konji bijelci”, što su se proteklog vikenda održali u Babinoj Gredi, ljubitelju konja Martinu Matasoviču iz Bošnjaka ostat če u vrlo ružnom sječanju. Ni u najcrnjim mislima nije mogao pretpostaviti da če bezazleni prolazak pokraj konja, u subotu kasno poslijepodne, na babogredskom hipodromu, završiti kobno. Konj koji je bio upregnut u kola i čekao svoga vlasnika koji se zabavljao u obližnjem šatoru u jednom se trenutku trgnuo i ničim izazvan krenuo prema nesretnom Martinu ugrizavši ga za vrat! Unesrečenog Bošnjačanina, oblivenog krvlju koja mu je šikljala iz vrata, prolaznici su odmah utovarili u automobil i odvezi u Hitnu službu županjskog Doma zdravlja, a potom je prevezen i u Opču bolnicu Vinkovci, gdje mu je obrađena rana. Vlasnik Favorija, nasilnog konja koji je teško ozlijedio Martina, Adam Miličič, iz Županje, zgrožen je postupkom svog ljubimca, starog pet godina.
- Sjedio sam pod "meanom" kada se to dogodilo. Još uvijek ne mogu vjerovati i nemam pojma što se konju dogodilo da je tako reagirao. Srečom da Martina nije ugrizao za lijevu stranu vrata, strah me i pomisliti na tragediju koja bi se dogodila - rekao nam je zabrinuti Adam, napomenuvši da je o svemu načinjen zapisnik. Njegovi prijatelji u nevjerici su se prisječali nemilog događaja, posebice stoga što, kako kažu, Favorija več godinama znaju i nikada ne bi pomislili da je kadar učiniti takvo što. Jučer smo se telefonom čuli i s nesretnim Martinom koji je bio vrlo smiren i čak spreman i na šalu.
- Znate kako se kaže, gdje ima marve, ima i štete. Dobro je, u Vinkovcima su mi napravili mali face-lifting na vratu, zašili bradu koju mi je konj svojom glavom razderao i, evo, čitav sam! A što ču, konju je valjda dodijalo čekati gazdu veseljaka - rekao je Martin. Stradavanje nesretnog posjetitelja “Konja bijelaca” Babogredci su i jučer prepričavali, jer takvo što još se nikada nije dogodilo. Organizatori su stoga jučer konstantno upozoravali posjetitelje manifestacije na maksimalan oprez kako bi se izbjeglo eventualno stradavanje ljudi.
 
B

baca Iva

Guest
GRADSKI KONJ

Eto vidi se da je taj krvoločni konj iz grada. Za take je normalno da oni sjede pod mejanom, a gazde da čekaju. Nisu to seoski mirni konji. A izgleda da i Babina Greda ni više ko njekad. Prije je tamo tekla krv al od "uboda" u kakom žbunju pod Beravom, a na Ritiču samo kad je bila kaka važna utakmica.

Vrimena se minjaju!
 
P

paor

Guest
To je bilo kasno popodne, več sam bio ošo' doma. Da se ova dvojica nisu muvali oko meana...
Ha, dešava se, nije to traktor da ga utrneš...

PS
par novih slikica na Obrisan neispravan link.
(kad sam vidio Obrisan neispravan link. sa četrdesetak svatovskih zaprega postrojenih ispred, naježio sam se, ma kakvi traktori i bakrači...)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Jeste čuli da se u Lipičku ergelu vraćaju konji..?? jeeeeeeeeeee.... Njih 88... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh