• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kopun

B

Buco

Guest
Kažu da je kopun vrlo cijenjen kao delikatesa pa me zanima da li tko to proizvodi (ako se to tako može uopće reći - prije "prerađuje)?
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Mi smo pokusali i nije slavno završilo(kratki prsti). Mesari ih kupuju od grobnika, samo prodaja neide(kao ni jednoj kvalitetnoj stvari)
 
M

mirkec84

Guest
E pa kad smo se vec toliko raspricali ..mogao bi mi reci i koja je svrha toga .
bolje meso ..ljepsa figura.ili..
tnx.. :scratch
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Najbolje "leteće" meso.
Veca kolicina (narastu veći od pjetla)
Treba ih kastrirat kad pocinju kukurikat (tada možeš pronać testise ako su ti prsti dosta dugi).
metoda: (starinska- jedina koju znam)
-napravit rez iznad guzice- ispod repa
-prstom naći testise i isčupat ih
-zakrpat rupu
-odrezat krestu


i nije uspjelo...
imam kratke prste.
 
K

kopun

Guest
Kažu da je kopun vrlo cijenjen kao delikatesa pa me zanima da li tko to proizvodi (ako se to tako može uopće reći - prije "prerađuje)?

Evo ja ti ih proizvodim pa ako zelis mozemo se dogovoriti. Prodajem male za daljnji tov stare 5-6 tjedana oko 1 kg žive vage, a kada narastu mogu imat i oko 5 kg očišćeni...ili dođem do tebe pa ih uškopim kod tebe doma :) kako ti više odgovara..uglavnom imaš više o njima na mom webu ...
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Jel mi može neko objasniti korak po korak kak se radi kopunizacija:scratch. Jel se treba omamiti životinju prije, s čim se dezinficira rana i na kraju koliki je rizik svega toga?
 
M

Mačak

Guest
Evo malo da oživimo temu zanima me ako ima netko raspoložen da pomogne sa savjetom kako ide plasman mesa Kopuna u Hrvatskoj ? Proljeće je na vratima a počeo bih se nećim zanimati ovo mi se čini dobra ideja sam ak se nema kome prodati u ova krizna vremena onda đaba truda hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh