• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Korisne mašine za povrtlarstvo?

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Zanimljivi strojevi posebno onaj za sakupjanje folije.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Dobri strojevi samo mi onaj transplater kad radi na foliju gubi smisao i ne opravdava ulaganje. Ima i jednostavniji način da se to riješi.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja sam novi na Forumu. Gledao sam ovaj sajt: http://www.povrtarstvo.com, pa me zanima da li masine koje su opisane na sajtu ili neke slicne je neko od vas vec koristio u praksi?
Ja sam vidio te mašine kad sam bio u Australiji,ali oni koriste drukčije cijevi za navodnjavanje (krute višegodišnje),isto tako koriste drvene stupove za rajčicu,koji su povezani sa nekoliko žica na razmak 20-tak cm...
Rajčica se sadi sa obadvije strane redova i provlači se između žica,tako da ju nije potrebno vezati...
Kad čiste njivu nakon berbe,sve odrađuju strojno...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Nitko ne deklalrira debljinu mulch folije koja mora biti postavljena. Što ako traže 50 mikrona i dok platiš stroj... Ja sam ove godine proživio pakao sa vađenjem folije ali mislim da niti jedan stroj to ne bi odradio ispravno. Jednostavno teška zemlja i ginger 20 mikrona, paraj po sredini i vuci po boku i ide. Nikada nije loše platiti radnike, radnici su kupci i propaganderi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nitko ne deklalrira debljinu mulch folije koja mora biti postavljena. Što ako traže 50 mikrona i dok platiš stroj... Ja sam ove godine proživio pakao sa vađenjem folije ali mislim da niti jedan stroj to ne bi odradio ispravno. Jednostavno teška zemlja i ginger 20 mikrona, paraj po sredini i vuci po boku i ide. Nikada nije loše platiti radnike, radnici su kupci i propaganderi.

Zavisi od proizvođača folije kod nas u brazdi ima folija 40 mikrona koja nije dobra nemože da se vadi puca na komadiće a ona iz batrine je puno bolja lakše se vadi i puno lakše postavlja a ja sam od starog kultivatora ostavio samo dvije motičice koje oslobode foliju i onda samo kupiš bez problema. A dali je netko probao biorazgradive folije pa ih nemora niti kupiti onda nebi trebali ovi strojevi.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sa čim ti skidaš foliju ručno ili imaš nekakav stroj. Vidio sam jednu polagačicu zelene boje dosta kratku i sad ju nemrem naći. Ko traži taj i nađe našao sam ga i na ljeto idem pravit isti takav.
 
Posljednje uređivanje:

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Imam pitanje za ljude koji imaju iskustva sa sadilicama koje sade na foliju. Raznišljamo ja i još jedan proizvođać da kupimo sadilicu za papriku na foliju, strojeve za postavljanje folije imam. Sadimo svaki 5-6 jutara paprike i planiramo to proširiti na nekakvih 10 u budućnosti. Za Massove sam nešto čuo da ne valjaju, da ne sade dobro. Za Ferrari sam čuo dosta pohvala, al da je cijena visoka, no to nebi bio presudan čimbenik ako stroj radi svoj posao. Ovi Wolfovi mi se čine ipak da su klasu ispod.
 
D

Domagoj1977

Guest
Imam mas sadilicu, a svaka ti sadi u zemlju koja je sređena a ona koja nije uvik ima problema. U subotu sadin papriku i balancane pa navrati da vidiš, i usput se okupaš jer je more toplo za osvježit se.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Imam mas sadilicu, a svaka ti sadi u zemlju koja je sređena a ona koja nije uvik ima problema. U subotu sadin papriku i balancane pa navrati da vidiš, i usput se okupaš jer je more toplo za osvježit se.

svaka sadilica sadi u zemlju samo dali sadi na foliju ili golu zemlju dali tvoja sadilica odmah postavlja foliju ili ne.

@ Agro Panon iz Slatine ima tri polagača folija koje prodaje pošto je firma krepala.
 
D

Domagoj1977

Guest
svaka sadilica sadi u zemlju samo dali sadi na foliju ili golu zemlju dali tvoja sadilica odmah postavlja foliju ili ne.

@ Agro Panon iz Slatine ima tri polagača folija koje prodaje pošto je firma krepala.

Sadi i polaže foliju u jednom prolazu, mislim da imaš i ti takvu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Sadi i polaže foliju u jednom prolazu, mislim da imaš i ti takvu.

Puno truda i živaca dok se mašina dovede u radno stanje ali se posljie sve to vrati kroz rad. Onaj koji nemo previše živaca i volje a uz to i znaja neka ne uzima tokvu sadilicu. Inače jako dobar stroj.
 
D

Domagoj1977

Guest
Ako se ne varam tvoja je bila prikačena za IMT 39 samo mi nije jasno kako timuniraš jer ja na ursusu355 imam servo kad je prikačim .
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ako se ne varam tvoja je bila prikačena za IMT 39 samo mi nije jasno kako timuniraš jer ja na ursusu355 imam servo kad je prikačim .

nema nikakvi problema meni je jedini problem kad ju nosim a mašina bude kompletna znači sve četiri baterije onda jako diže traktor u stvari ide samo na zadnjim kotačima zato služe vreće gnojiva na prednji kraj.
 
U

universal

Guest
Puno truda i živaca dok se mašina dovede u radno stanje ali se posljie sve to vrati kroz rad. Onaj koji nemo previše živaca i volje a uz to i znaja neka ne uzima tokvu sadilicu. Inače jako dobar stroj.
Eto pratim pa da i napišem koju-imamaFerarrijevu sadilicu koja je super, ali kolega ima takvu Mass sadilicu sa polaganjem folije i mogu reči da ne sadi ništa lošije! Istina da je potrošio par sati da je uštima al ide ko metak! Usput, negdje sam vidio SIKI da prodaj taj stroj za 25t kn? Tko treba nešto sl. nek odmah kupuje jer je to badava! Nisi valda dobio sadilicu gratis? Nova sadilica sa četiri reda dođe (od bilo koje firme) 100-110t kn a koliko vidim tvoja je u odličnom stanju i s obzirom kako taj stroj radi, vrijedi min, polovicu tog iznosa! Ima i na NJUŠKALU jedan model OVER za 60tkn i jedan universal kao što je tvoj, ali bez cijene!
Pozdrav
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Eto pratim pa da i napišem koju-imamaFerarrijevu sadilicu koja je super, ali kolega ima takvu Mass sadilicu sa polaganjem folije i mogu reči da ne sadi ništa lošije! Istina da je potrošio par sati da je uštima al ide ko metak! Usput, negdje sam vidio SIKI da prodaj taj stroj za 25t kn? Tko treba nešto sl. nek odmah kupuje jer je to badava! Nisi valda dobio sadilicu gratis? Nova sadilica sa četiri reda dođe (od bilo koje firme) 100-110t kn a koliko vidim tvoja je u odličnom stanju i s obzirom kako taj stroj radi, vrijedi min, polovicu tog iznosa! Ima i na NJUŠKALU jedan model OVER za 60tkn i jedan universal kao što je tvoj, ali bez cijene!
Pozdrav

Nijednu sadilicu nisu napravile budale nego stručni i iskusni ljudi samo je problem kad se počne sadilica koristit naši ljudi bi htjeli da ona sama ide i sama sadi a normalno da je potrebno sve preštelat da bi to radilo onako kako su stručnjaci zamislili. Toliko o sadilicama sve drugo što te zanima imaš pp pa pitaj.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Evo novi stroj je danas imao podešavanje pa sam otišao do polja da vidim kako će to funkcionirati i mislim da će funkcionirati. Fino buši foliju, može se regulirati ama baš sve, samo treba malo prakse. Inače slikano starim mobitelom pa je malo šugavo, ali vidi se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh