• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pricam i pricat cu samo iz prve ruke,ne rekla kazala,vi se samo smijte.Cilj ove teme je bio saznati istinu hladne i bistre glave,pomoci vlastitim saznanjima kako sam i par puta molio vas forumase a ne da se sprdamo.
Zato zahvaljujem kolegi kupljenome sto sam kroz njega shvatio PRESTANIMO MRZITI LJUDE,ne dozvolimo da nas zavade,jer to stalno rade kada imaju neke ciljeve.
Hvala bogu ova morona nije tako strasna ko sto su nas plasili,to je i sam Lauc objavio u gore navedenom postu.
No za mene nije u redu da cijepljeni imaju veca prava od nas ostalih te da im je dozvoljeno nesmotreno siriti virus,ko tu koga sada.... kazem luda kuca.
Ostanite mi zdravi i spokojni,svaka bolest je izlijeciva. :ppozdrav:
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,525
Rece mi jos,da se cudio kako to da ga cijepila praznom spricom
Jel vam je poznato kaj se moze dogoditi da te netko “cijepi” sa zrakom? Da je nebi pisali ovakve idiotarije. Al ok, navikli smo…
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Poznato je onima koji su to vidjeli svojim očima još bolje nego onima koji su čuli ili čitali.
Imali smo krmaču, oprasila prasad, jednom nekoliko dana starom je legla na nogicu i slomila je.
Naravno da ga je obiteljska ekipa htjela odmah dokrajčiti ali ja sam ga stavila u ceker, pa na bicikl, pa na veterinarski punkt u selu kamo je veterinar dolazio osjemenjivati krave. Tražila sam da ga liječi - svinjče je bilo dobro, pio je na flašicu.....ovaj me malo čudno gledao, uzeo ga, uzeo injekciju neku veliku - sjećam se da sam pomislila, zašto tako velika za tako malo prasence od dvije - tri kile, piknuo ga - sjećam se i da sam si vrtjela film do kuće na povratku i razmišljala kako nije niodkuda tu injekciju ničime - lijekom nekim - napunio, vratio mi ga i poslao me doma bez ikakve naplate.
Stavila sam živo svinjče u ceker pa ceker na volan, došla doma - pet minuta vožnje, izvadila prasence - mrtvo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kad smo već kod Teksasa::


Liječnici u Teksasu prvo će spašavati cijepljene


Liječnici će morati birati kome će prije pružiti liječničku skrb, cijepljenima ili necijepljenima

Ako sjevernom Teksasu počne nestajati kreveta na intenzivnoj njezi, liječnici će možda morati birati kome će prije pružiti liječničku skrb, cijepljenima ili necijepljenima.



Ta vijest stiže u trenutku kada sve više južnih američkih država bilježi nagli rast broja zaraženih i hospitaliziranih. U nekima od njih više nema slobodnih kreveta na odjelima intenzivne skrbi, zbog čega se odgađaju brojni medicinski zahvati koji nisu povezani s covidom-19. Kapaciteti nekih bolnica premašili su 100%, pa se bolesnici smještaju u krevete po hodnicima.

U Teksasu je do sada potpuno procijepljeno samo 43% stanovništva, a zdravstveni dužnosnici nadaju se da će izbjeći situaciju u kojoj će prioritet pri liječenju morati davati cijepljenima. Ipak, Forbes javlja da je takav scenarij sve izgledniji, prenosi N1.


Logika kojom se liječnici vode je da cijepljeni imaju veće izglede za preživljavanje, pa davanje prioriteta njima, tom logikom, spašava više života.

Liječnicima na području Dallasa već je rečeno da se status cijepljenja protiv covida može koristiti kao trijaža. Odnosno da mogu na to obratiti pažnju prilikom razvrstavanja bolesnika prema hitnosti skrbi i vjerojatnosti preživljavanja.

Lošiji ishodi liječenja kod necijepljenih pacijenata

Članovi radne skupine za izradu smjernica za masovnu kritičnu skrb u sjevernom Teksasu prošlog su tjedna održali sastanak o pogoršanju covid-krize na tom području te su razgovarali o mogućnosti da će liječnici možda morati koristiti status cijepljenja protiv covida-19 kako bi u ekstremnim slučajevima odredili prioritet u skrbi.

Glasnogovornik radne skupine za forbes je rekao da su liječnici na sastanku primijetili da necijepljeni pacijenti s covidom imaju lošije ishode liječenja, što je dovelo do toga da je članovima skupine poslan interni dopis koji liječnicima na području Dallasa daje smjernice prema kojima, ako je potrebno, mogu uzeti u obzir status cijepljenja pri odlučivanju o kome će se prvo pobrinuti.

Dopis je procurio, a objavio ga je The Dallas Morning New

To ipak neće biti isključivi kriterij

Glasnogovornik radne skupine, dr. Mark Casanova, objasnio je za Forbes da će drugi čimbenici – poput podliježućih zdravstvenih stanja – biti uzeti u obzir u situacijama kada se pacijentima mora dati prioritet u skrbi te da se status necijepljenosti neće koristiti kao kriterij za isključivanje.

Ipak, ako su svi parametri kod dva pacijenta oboljela od covida-19 jednaki, za onog cijepljenog pretpostavit će se da ima veće izglede preživjeti pa će on i prije dobiti skrb.

“Naša situacija je loša i ako se brojke nastave kretati u smjeru u kojem idu, postoji realna mogućnost da će se smjernice trijaže morati koristiti”, rekao je Casanova u intervjuu.


A, dečki antikoronameni, kaj sada velite,a? ;)

U Međimuruj je bilo Porcijunkolovo početkom kolovoza, lijepo se vidi konstantan porast zaraženih nakon desetk dana od manifestacije do danas.
Kaj da velim, svi su hodali gradom bez maski a gužva je bila baš zgužvana.
Bili smo samo u subotu kratko, pojeli mađarsku pečenu kobasu i obavezno langoše, kupili nešt od međimurskih OPG - ovaca i povukli se van gužve.
Daj Bože zdravlja bez korone, u Ludbregu nas čeka vruća lička janjetina, nadam se da nam je ne bu korona fkrala. :)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783


Mi u HR pjevamo, nekako ovako: malo Vas je, malo Vas je, sitni ste... mislim "tih" iz prethodnih tekstova.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dobro jutro svima vama dragi moji forumasi,uvijek govorim otvoreno i brez fige u dzepu.
Izvini kolega plus al stvarno nisam shvatil tvoju poruku,ako moze prijateljsko objasnjenje. 🙋‍♂️
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Ovdje u našem kraju su ljudi koronu shvatili odgovorno, na naš način, stoga vrijedi poziv:

hajd’mo u Varaždin​

Jučerašnji koncert "starih dobrih muzičara" u VŽ i atmosfera:
7c5264224c19782c2e53721164fa7598_gallery_single_view.jpg

735598652598bf452dccf519aa204796_gallery_single_view.jpg
Za one koji ne vole takve koncerte, može uživanje i na ovakav način:
84ca95bd87ffa43580c547d572b35127_gallery_single_view.jpg
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,135
al bu bečanja nakon ovih druženja...imat ćemo opet po 5000 zaraženih...
ima jedna pjesma kaj ide otprilike ovak....... za jedan časak radosti hiljadu dana žalosti.........
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Ulaz je bio uz kovid putovnice, zašto i čemu takav strah, ljudi nemojte se bojati, sami smo gospodari naših sudbina...

Za razliku od onih prijašnjih neodgovornih druženja uzduž i poprijeko HR, jasno mi je da ovakvo dobro organizirano, izaziva malo ljubomore...
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
I onda dok bute imali povećanje zaraženih u Varaždinu, krivi buju oni koji su sjedili doma u svom dvorištu ili svojim goricama, a ne ovi koji su hračkaju i dahču u gubice na koncertu.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,783
Kolega futač, male stvari čine velike razlike.
Nitko nikoga na ništa ne prisiljava. Ovi ljudi koji su došli na koncert, su sami izabrali svoj put, sami su gospodari svojih sudbina. Došli su sa svojim kovid potvrdama, ma što god one nekome značile...
Nije samo "ovaj dio foruma" mjerodavan da kroji sudbine i svakodnevnice svih ostalih građana jedne zajednice, imaju ti ljudi vlastite glave i vlastitu pamet...
Ovdje na ovom dijelu foruma ima i zagovornika i protivnika trenutnih mjera, namijenjenih za svakodnevno življenje. Tko želi i ima hrabrosti izložiti se hračkanju i dahtanju se bude na vlastitu odgovornost izložio, a tko ne taj se ne bude, taj bude sjedio doma samo u svojem dvorištu. Ako se mene pita neka sjedi, bude nama ostalima manje gužve...
Ja osobno sam u skupini koja riskira i spremna se svakoga dana iznova izložiti takvim izazovima. Istovremeno ne glumim protestanta i ne izrugujem se drugim ljudima koji traže izlaze iz korone i normalan način života.
Bilo bi mi drago da dobijem odgovor od svih onih koji se hvale da demonstrativno ne nose preporučene maske, da li oni nikada po nikome ne hračkaju i ne dahču, ili to rade možda kroz šu*ak, pa "potmajno" prde i smrde u društvu?!

Napomena: za ulaz na koncert se kontrolirala covid potvrda, a bilo je onima bez potvrde omogućeno testiranje po 60 kuna i mnogi su to platili, testirali se i bili na koncertu, nadam se obrazloženo - dovoljno.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
obzirom da je trenutno oko 20 posto od onih koji su zaraženi ipak potpuno cijepljeno, nije za neočekivati da ćemo imati porast broja zaraženih a cijepljenih ljudi...
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Pa i oni koji se ne žele cijepiti protiv koronavirusa su sami izabrali svoj put pa ih se naziva antivakserima, bioteroristima, budalama, zatucanima, neinteligentnima, neškolovanima i slično.
Zašto vi korona sljedbenici imate pravo birati svoj put, a korona skepticima se to pravo pokušava osporiti i na koncu oduzeti kroz razne vrste prisila?

obzirom da je trenutno oko 20 posto od onih koji su zaraženi ipak potpuno cijepljeno, nije za neočekivati da ćemo imati porast broja zaraženih a cijepljenih ljudi...
A krivi budu, naravno, necijepljeni građani koji inače ne zalaze na ovakve korona partije ko ovo u Varaždinu.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Meni je samo zao sto mi oduzimaju slobodu i zovu nas antivakserima,tko se svojevoljno cijepio je njegova volja i ja se nadalje sa njima slobodno druzim brez ikakva straha.
Ne dozvolite da nas dijele i posvadjaju i biti ce nam svima dobro a ovu krizu cemo zajedno pobijediti. :ppozdrav:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh