• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Ma čudno sve, Požeška županija je bila žarište pa za dva dana zaboravljena...a i recimo u prvon valu su pozatvarali sve zbog 30ak slučajeva dnevno. A vidi sad, par dana kao 200 zaraženih, a sve ide i radi. Čudna priča
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ja dvoje troje ljudi znam da su pozitivni, problemi s disanjem Itd, ali prenapuhano sve.

Da se razumijemo ja i dalje sumnjam u sve to...
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Baš sam se spominal prije vuru- dvije s jednim prijateljem iz Slovačke, kak su negde u Listopadu prošle godine najavljivali veliku krizu. Se zmislite? I kaj sad imamo? Krizu. Da li je stvarna ili fiktivna, ne znam. Samo znam da firma u kojoj delam dela više nego prošle godine.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Znam 3,

1, bez simptoma
1 otežano disanje, umoran, sve skup ništa posebno
1 dosta otežano disanje, onak nije mu baš svejedno
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja ovo drugo imam već dvije lete. Kak sam prestal pušiti.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ja sve više mislim otić se testirati nekako mislim da sam ja to prehodao ne osjetivši da me ćopa.
Sve u svemu pre napuhana stvar, i sve okrenuto protiv malog čovjeka. Ali najviše me čudi sveta majka crkva koja kaže čuvajmo tjelesno, što nikako nije u nauku ni postulat ni vjere ni nauka, već bi duhovno trebalo biti na prvom mjestu, e sad bi tu već vjerojatno zašli u metafiziku da si postavimo pitanje što je bit a što bitak u ovom trenutku,vjerniku duša i duhovno je BIT.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo javno govorim vec odpocetka,Korona je specijalni rat.Danas razgovarao sa sekretaricom Kristine(ovdje u Austriji) posto je pocetkom marta vrativsi se sa skijanja iz Tirola bila zarazena.Kaze nikakvih posebnih problema osim djelomicnog gubitka njuha,ja je bocnem pitanjem,dal si nije to umislila,ne veli ona.Prije je imala odlican njuh al svejedno joj se opet vraca,njezin prijatelj za razliku od nje nikakvih simptoma iako zive zajedno,nije bila lijecena vec u kucnoj karanteni.
Pitah je,dal se opet more zarazit ako dodje u RH na odmor,kaze nema pojma, kao ni nasi strucnjaci Kriznog stozera.
Razmislite malo,nesto ispod 200 umrlih do sada u RH sad govore uz Koronu u pola godine,pa ljudi moji koje smo mi ovce,govori nam krizni stozer svakodnevno samo o broju zarazenih (pozitivnih)pa sto ne daju svakodnevno savjete ugrozenioj kategoriji(starijim i bolesnim)kako steci imunitet,kako se cuvati ,o koristima svjezeg sumskog zraka vec namjerno sire strah.
Pa to je kazneno djelo,rade protiv gradjana i to namjerno u pocetku virus bio skakavac,pa zivio na nekim povrsinama do tjedan dana a kasnije proglasio anemicni pobjedu nad virusom(prije izbora) 0 zarazenih,pa se opet pojavio virus al gle vraga odkad on bio u bliskom kontaktu,treba odjednom 15 min. ovdje mi se u AT zbog toga smiju ljudi nevjeruju da je to nas krizni stozer tvrdio.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ja nekako ne vidim da taj stožer ima smisla, ionako politika neće dozvoliti sve one mjere koje doista bi imale efekta, jer naravno živimo u vrijeme kad je kapital ispred čovjeka, čak narodski rečeno i sama raja kaže treba ići raditi pod cijenu zdravlja svojeg i bližnjih naravno jer ako ne dobije 2mjeseca plaću su bankrot. Mi u kući, da zakrizi, ali ono fes, iako neće i ne treba i nedao bog da se to desi, imamo vlastitih resursa za 1 godinu preživjeti i to u materijalnim dobrima .
A s druge strane možda bi nam se to i trebalo dogoditi kao društvu, jer ionako uvijek hodamo po nekakvom rubu, i čim prije padnemo, prije ćemo se moći početi dizati, odraditi će se prirodna selekcija vrijedni i marljivi opostaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Na početku sam napisal da je korona velika magla (da ne velim laž) i da je pitanje kaj se sve iza toga skriva.
Poslije pol godine, neke stvari izašle su na vidjelo:
- Migranti (dimljeni, Pakistanci i slični) hodaju po mojem kraju
- Igra s granicama nema veze s ničim, već je politička igra
- Europa polako postaje federacija, tj. tamnica (malih) naroda, dakle gubi se i ovo malo suvereniteta kojega (možda) još malo imamo
- Bljedoliki nas je p(r)odal europi do kraja i plaćali budemo kredite za Austriju, Švedsku, Dansku i Nizozemsku
- Od pomoći za koronu pitanje koliko budemo dobili, a otplaćuje se do 2058.!!!
- Gorivo se vratilo na cijene od prije krize, plaće su pale, dijelili su se otkazi, radnička prava...hmmm, dakle opet mali ljudi plaćaju ceh.
- Zdravstveni sustav se raspal
- Tko je umro, umro bi tak i tak...
- Naručeno je cjepivo, ne zna se od koga i po kojoj cijeni (već viđeni scenarij za ptičju gripu).
Ako se netko sjeća, Poljska nije htjela naručiti cjepivo (odnosno platiti reket) pa je "slučajno" opal avion s članovima poljske vlade u Rusiji, blizu Katinske šume (tobože, Rusi su krivi).
Priča se sad ponavlja u Bjelorusiji, jer je predsjednik rekel da votka rješava koronu (tj. neće sluša velike gospodare).
- Rusiji se ne priznaje da su napredniji u znanosti (tj. ne priznaje im se "cjepivo") jer bi se mogli obogatiti "krivi ljudi", a zapad izgubiti velike novce
- Zahvaljujući krizi, dobili smo nelegalnu vladu, koja je otuđena od većine naroda kojeg predstavlja.
- Sj... je školska godina i djetinjstvo djeci bez potebe i razloga
- I Crkva je malo poljuljana, dakle više ni tamo nije čvrsto uporište
- Svak se svakog boji, maske su podijelile puk i čak nastaju sukobi među ljudima radi te gluposti ("divide et impera" - podijeli pa vladaj)
- Živimo u informativnoj blokadi - govori se o samo jednoj temi, a nitko nema pojma kaj se događa izvana
- Cenzuriraju se vijesti na Internetu
- "Politička korektonost" nadvladala je zdravi razum i kritičko mišljenje
- NSP ulazi na mala vrata...

Treba li dalje...?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam misljenja da ce to trajati 4 godine kak su trajali i 1. i 2. svjetski rat, jer to je pk meni 3. svjetski rat, samo bioloski.
Treba se rijesit onih koji su na teret drzavnom proracunu, a to su socijani slucajevi i penzioneri.
Ako grijesim ispravite me
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Zj,svaka ti je na mjestu samo si zaboravio spomenuti da niko nije ove godine imao gripu,barem kod mene.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
To smo već prije apsolvirali:

Razgovaraju gripa i korona.
Korona:
- Kolegice, kak ti ide?
Gripa:
- Katastrofalno. Nitko me i ne spominje...
Korona :
- Hitno mijenjaj direktora marketinga i PR agenciju...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh