• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,661
Evo mene, javljam se iz izolacije (pozitivan test). Imal temperaturu, doktorica me poslala na testiranje i eto... Tegoba nemam, fala Bogu, al sam zaprt u sobi. Nit morem kaj delati, a da ne spominjem jadnu ženu na koju je sad pala briga o 2 male djece. Nit joj smijem ja pomoći nit neko izvana:( . Al valjda bu i ta izolacija prešla.
Kak vele električari; bolje izolacija nego uzemljenje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Joj i kaj sad si se nekam zapral i počivaš? Bitno da nemaš simtope nikakve. Prešlo bu i to. Ali kak sad na zahod? Kak se kupat ak ste svi u jednoj hiži.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
ZGseljak
Želim ti svim srcem da izbjegneš bilo kakve komplikacije i da se uspiješ vratiti "u normalu" za desetak dana.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Evo kaj se prijatelju dogodilo:

Negativan sam, toliko dugo su me zavlačili da sam popušio upalu pluća a uslijed naprezanja zbog enormnog kašlja puklo mi je plućno krilo, popušio pneumotoraks. Sad malo bolnice, šlaufova u nosu, malo kisika, nakupio mi se zrak između prsa i pluća pa imam u prsa zabijenu iglu kojom ispuštaju taj zrak. Sve iz samo jednog razloga, nisam bio primljen da bih obavio snimanje pluća i dobio lijekove za astmu, jer sam od prošlog petka do jučer čekao na testiranje na covid, kao što ih dobivam već 23 godine. Zadnjih 4 dana je bilo ključno i to me uništilo. Na žalost trpim posljedice kraha zdravstvenog sustava.

Svi simptomi koje sam imai i govorio što me muči su njih upućivali na covid iako sam govorio da imam temperaturu 40,3, da imam enormno visok tlak i tako dalje, sve je to covid koji na kraju nije bio covid nego nešto puno gore za moje zdravlje, da sad popušim još i covid valjda bi me ubilo.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Meni je stari ležao 20 dana sad se ustao iz kreveta.
Kurio temperaturu teško disao.
Doktoricu nemožeš dobiti.
A na hitnoj gužve kilometar.
Dobro je i prošlo zdravstvo nam je banana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

ZGseljak,​

želim da se čim prije oporavite.

Kupljenec,​

tvoj prijatelj je na sreću još živ. Koliko ih ima koji su nažalost stradali od drugih bolesti jer zbog kovida nisu bili adekvatno liječeni? To je još jedan razlog da se ne sprdamo s kovidom. Nažalost, dosta ljudi reagira onak kak treba tek kad se njima ili bližnjima dogodi ono kaj se možda moglo izbjeći da se ranije adekvatno reagiralo.

Zato pozivam da štitimo sve druge pridržavanjem mjera, jer na taj način štitimo sebe i svoje bližnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,652
Iwanho, jedina mjera je 2m.
Bilo horizontalno ili pod zemljom :hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne baš jedina i možda nije prigodno za crnjake, ali ok. Želiš li u ime nekog drugog odlučiti da za njega bude druga varijanta. Vjerujem da ne želiš, a nepridržavanjem horizontalne distance i izbjegavanjem (koliko god je moguće) bliskih kontakata, odnosno nenošenjem maske kod bliskih kontakata upravo pospješujemo tu drugu opciju. Možda ni sve te mjere u određenoj situaciji ne buju pomogle, ali nek pomogneju samo u jednoj, puno vrijedi.

Krajnje je vrijeme da se osvijestimo i budemo empatični spram drugih.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Čitam danas na nekom portalu da je danas godina dana od prvog zabilježenog slučaja u Kini, a isto tak da smo danas uspjeli preskočiti Kinu po broju registriranih oboljenja.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
I ja čitam da je prošlo ljeto već naručeno cjepivo za koronu...pa ko koga j....
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,900
Čitam danas......... smo uspjeli preskočiti Kinu po broju registriranih oboljenja.
Niko nas nebu jebal, pogotovo tem neki Kinezi. Makar nas i njih ima milijardu i pol! :hahah:
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Korona je prošla, danas zadnji dan, ništa posijano, 8ha za pobrat kukuruza a vrijeme i nije najpovoljnije za neke radove. Probat ću nešto posijat drugi tjedan ak nebude kiše.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Samo pomalo, sve se bu stiglo, a ako nebu bude druge godine.
Bitno da si ti nju prelezal bez posljedica, za sve ostalo ima vremena (y)
 

njiva

Član
Tu od
13 Srp 2020
Poruka
72
Ja se sa tim slažem, ipak je zdravlje najbitnije samo što postoji uvijek ono ali........
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Pao je i Beroš, a sad neka se izjasni, ima dvije opcije: jel' dezinficijensi, distance i maske ne vrijede i korona je neizbježna ILI se on nije držao pravila s kojima nas ostale cjepidlači...:unsure:
Možda me sad i popljujete, nisam od onih koji misle da je korona izmišljena bolest, da je bezopasna itd., samo me takve strašno živciraju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh