• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Onaj kome sam ja pomogel na bilo koji način meni ništ nije dužan. Taj moment sam mu rekel ništ ne košta i to je za uvijek to za taj dio života.
Ali kad taj isti ili neki drugi meni veli da bu on meni za neke moje usluge napravil to ili to i onda me u međuvremenu pet put zove gde si prijatelj trebal bi.... a kad dojde dan da meni treba onda on nema vremena ili mi objasni kak da si to sam napravim.....
Onda sam ja lud i tu je priči kraj. Nažalost upoznal sam jako puno takvih ljudi.

Neki ljudi s ovog foruma su me upoznali i znaju jako dobro i mogu potvrditi da sam im u svom trošku puta i goriva poklonil jedan dan svog života ili odvojil po pol vure ili vuru za razgovor telefonom da im probam pomoči oko problema koji su taj tren imali.
Da im nisam htel pomoči nebi im se ni ponudil ili im se nebi javljal i ni ne očekujem nikakvu kontra uslugu od njih.
A ima i ljudi na forumu koji su mi pomogli i kojima sam dužan vratiti uslugu. Nadam se da bu došel i dan da im se odužim jer su u mojoj glavi takva pravila.

Potpuno si u pravu, jedino boldano označeno, po meni ne spada u domenu pomoći. To bi ja nazval nepoštena trgovačka ili kakva već praksa. Takvi ljudi ne zaslužuju pomoć, ali kad bi im ne pružanje moje pomoći moglo naštetiti, prvenstveno zdravlju, ipak bi im pomogel.

Crveno označeno se zna dogoditi i na način da se nikad ne dojde u priliku uzvratiti dobrim dijelom točno određenoj osobi. Meni se to dogodilo, a da bu stvar gora, kad me kolega koji mi je pomogel trebal moju pomoć ja sam krivo procijenil prioritete. U tom trenutku mi je bilo važnije nekaj drugo, kaj se također moglo obaviti samo taj dan kad sam trebal biti kod njega. Dan danas si to nemrem oprostiti, a nažalost nikad kasnije nisam bil u priliki da mu nekaj pomognem. To je razlog više da sam promijenil razmišljanje i pomažem drugima u skladu sa svojim mogućnostima, neovisno u tome jesu li oni meni pomogli ili od njih očekujem pomoć.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Prije dvadesetak godina srušio se šator u firmi.Možda 300 m2 ,Alu-cijevi ,sve stegnuto i sapeto mrežom čeličnih sajli .Sajle su ga i došle glave , očigledno je bilo da su bez veze stavili toliko sajli, pa su polako počele nestajati .Na kraju je neko pogodil koja sajla drži šator u zraku .....
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako je od tri šatora pao jedan, ja bih rekao da je netko zeknuo postavljanje tog jednog...inače bi pali svi, jer su identični...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Lako za tog jednog ako je neko zeznul, ali ako su oni identični mene strah kad budu popustila ostala dva.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
gledajući slike, a nemam dimenzije, ipak bih rekal da su optimistično razmaknuli nosive lukove...sve preko dva metra je ludost...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Moj osobni stav je da taj niti jedan šator nije smio ni mrdnuti, ne radi ugrožavanja sigurnosti korisnika, nego radi čiste sramote onih koji su ga postavili. To se tak ne dela dok su sve oči ovoga svijeta uprte u to, to je bezvezna i velika blamaža "montažera šatora".
 

Prilozi

  • 1365908..jpeg
    1365908..jpeg
    39.6 KB · Pregleda: 10
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
@plus
Pa vidiš da ga je sneg zrušil :hahah:
Z druge strane, pa ni ovo danas i nije vojska, a onda nije ni čudo da neki ne znaju (ni) šator postaviti.

Gledal sam pri nama pred ambulantom isto jedan šator. To je tak kilavo napravljeno, da me strah "bilo pogledati kak iznutra izgleda".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ono nije šator, ono je vila promaja koja može poslužiti kao garaža bez vrata.
Barem nema tlaka a ima propuha pa ju je skoro nemoguče srušiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Bez obzira. Komentiral sam kilavo napravljenu konstrukciju šatora. To nije ni za Izviđače, a kamoli za vojsku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Pa nije ga proizvela vojska, oni su ga samo sastavili od dijelova koje je proizvođač isporučil uz njega.
Da si ga kojim slučajem ti konstrural nebi imali dost vojske ga ga sastavi. Prije bi se zgrada srušila nego on.

Šator za vojsku mora biti brzo sklopiv, nemaju oni vremena da se pakiraju dva dana nakon spavanja.
Uostalom, služil si JNA, tam je bilo samo šatorsko krilo po vojniku.....

To kaj ti brzo sklopivi šatori nisu namjenjeni zadatku koji je pred njima je problem. Ali takvi kakvi jesu su bolji nego vedra noč.
Samo nedaj Bože da neko od nas mora u njima vreme provoditi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Ja sam stjecajem okolnosti i posla proveo zaista jako veliki broj dana i noči ispod šatora (nisam bio šatoraš u ZG, da netko ne bi krivo shvatio). I logorovati smo znali privatno, kao planinari po planinama i po 10 dana, "i s malom djecom na izletu". Nikada nam niti jedan šator nije popustio.
Jutros sam uz kavu pitao suprugu da li se sječa olujnog nevremena na Grobniku, tamo još 2000. godine, kada smo sa našim prijateljima vozili naše prve auto utrke. Imali smo tada 3 trkača auta, bilo nas je poprilično iz našega kluba. Postavili smo si kao zajednički posuđeni vojni šator. I drugi su natjecatelji imali koje kakve šatore, ali toga je dana puno šatora letjelo zrakom, nošeni olujnim vjetrom. Neki su završili na krovovima osobnih automobila na parkingu, dijelovi aluminijskih konstrukcija šatora su napravili i dosta štete na osobnim automobilima. Naš zaista veliki šator, skoro kao za cirkus, nije nikamo krenuo, a kamoli poletio. Drugi trkači i organizatori su nas došli pogledavati, pa kako to, u njemu je naš kuhar smireno kuhao kotao gulaša, svi mi organizirano jedemo i/ili pijemo, a šator je postojan, dok drugi šatori lete kao zmajevi po zraku.
Postojanost našeg satora budem pripisao iskustvu nas nekolicine "postavljača" 😉, a najde se tu među nama, na ovom forumu, još poneki takav potencijalni postavljač, kao kolega Lee, prije bude vrag njega odnesel nego šator koji bude on postavil 😉 .
Nekolicinu od nas je sila svašta naučila, ljudi vele "sila i gradove ruši", ali ja budem dodao: ne smije srušiti jedan korona šator - pa da mu hebeš *ater :ppozdrav:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,560
Puno se toga kod nas ruši a kamo neće jedan šatorić!
Porušeno pola Zg, skoro svako malo jače nevrijeme odnese krov na nekoj školi ili na nekoj drugoj građevini koja je sazidana od naše love. Ili recimo neke nove stambene zgrade se doslovno raspadaju.
 
  • Like
Reactions: ZJ

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
brgud, to nam je zato što smo "uzde" olako, nepromišljeno i velikodušno, dali u ruke onima koji apsolutno "nisu dorasli zadatku", ništa drugo, tu je sva mudrost i naše zlo. Da su vođe malo pametniji, naši sugrađani malo mudriji i odgovorniji, pa gdje bi nam u borbi protiv korone a i u svemu ostalome bio kraj. Imamo samo to što zaslužujemo, skoro pa očaj...
Stožer je prokockao sve što je imao u rukama, uništili su sami sebe i sve nas zajedno!
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Evo dragi prijatelji istine,no neznam dali cete moci otvoriti,muci me objava videa,al potrazite na Logicno.
 

Prilozi

  • Hold-Up-Preveden.jpg
    Hold-Up-Preveden.jpg
    32 KB · Pregleda: 14

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Ma daj, oni i njihove propusnice, nas tu mrcvare da nemremo iz sela u selo, bitno da se po Zagrebu more kak koj hoće. Uvedite onda propusnice između svake zgrade, kvarta il' čega već. Plitki su da te Bog sačuva.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Sad ni neki ljudi nebuju mogli normalno doma za blagdane, neko nebo mogel na selo neko kupit si odojka domaćega, a neko nebu mogel di domaćega vina kupit pri nekome na selu. Sve se bu poremetilo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh