• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Ja upravo zval doktora da mi ove tablete ne pomažeju, jer se pigam od bola a popil ju u pol 5.Veli da idem na hitnu al u drugu Bolnicu. Neznam kaj napravit i kam iti i kak bum spal.
Jel smijem znati sto te boli?
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Ak nista nenadu klasicno trazi lumbalnu punkciju.strasno bolna pretraga al u tekucini oko mozdine nadu ak imas neki teski metal,otrov,bakteriju ili virus. Vjerojatno ti je neuroloski. Moze bit upala te ovojnice oko mozdine. Od kicme zna boliti od nosa do palca na nozi. Zajebana stvar je to
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pozdrav. Upadam iznenada ali moram se nadovezat na tramadol. Nije istina da ne izaziva ovisnost. Tramal je medicinska verzija heroina. I djelenje svojih tableta drugima bez recepta ide u klasu dilanja. Dosta je popularan za zamjenu heroinu (droga za sirotinju) ima snagu 1/8 morfija. Nazalost necak se je bio navuko na to i bilo je gadnih posljedica. Tak da te tabletice na bazi tramala nisu za igrat se. U nekim zemljama je i zabranjen.

U pravu si, to su narkotici, kao što sam i rekla, i jasno im u uputstvu o korištenju piše da jesu.
No, imaju svoje mjesto primjene i razloge zašto imaju.

Aktivna tvar otrova za štakore je i ljudski lijek - razrijeđuje krv i na listi je lijekova u cijelome svijetu - ista aktivna tvar pod drugačijim komercijalnim nazivima u drugačijim dozama primjene, razumiješ na što mislim, jel?.
Naravno, ne u dozi koja ubija nego u dozi koja liječi.

U povrćarstvu se koristi imidakloprid, povrćari znaju o čemu pričam.
Imidakloprid se koristi u veterinarskoj medicini kao antiparazit.
Svaka primjena ima svoju dozu.

Sa kortikosteroida se skida mjesecima nakon dugotrajne primjene - a lijek su za vrijeme kemoterapije - vidjela sam što rade na svome psu za vrijeme i poslije kemoterapije - ali bez njih se nije moglo.

I dobre i loše strane lijekova su neupitne.
U datom momentu dobre prevagnu, i tada ih koristimo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Nikako nije prihvatljivo da netko (bilo tko) sugerira i preporučuje bilo kakve lijekove. Nikome!
Pa makar to bila baba Vanga!(n)

Ovakvi i slični postovi mogu nekoga navesti na nešto što ne bi bilo dobro za nikoga, osim da si netko napravi većih problema nego što ih ima.
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja upravo zval doktora da mi ove tablete ne pomažeju, jer se pigam od bola a popil ju u pol 5.Veli da idem na hitnu al u drugu Bolnicu. Neznam kaj napravit i kam iti i kak bum spal.
Ako nije kasno za doktora, zovi i traži Skudexu. Probaj. Pošlje ti nalog u ljekarnu i u dežurnoj ljekarni si podigni. Ili na hitnoj traži recept za Skudexu.
Neće ti naškoditi, ako pomogne nakon prve popijene - djeluje nakon petnaestak minuta do pola sta, bude i dalje.
Ako ne pomogne prva, ne uzimaš dalje.
Za veoma teške slučajeve je jedna ujutro, jedna na večer.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nikako nije prihvatljivo da netko (bilo tko) sugerira i preporučuje bilo kakve lijekove. Nikome!
Pa makar to bila baba Vanga!(n)
Baba Vanga zna o čemu govori - o rješavanju nepodnošljive boli. Bol se prenosi putem živaca - Doreta i Skudexa djeluju na živce.
Ne tura tabletu u ruku nego preporuča razgovor sa liječnikom bez kojega čovjek kojem govori ne može doći do Skudexe - dobiva se samo na lječnički recept. On može pitati doktora o Skudexi, tražiti da mu je doktor da, a doktor će procjeniti hoće li mu je dati ili ne prema indikacijama koje čovjek ima - dakle nigdje ne postoji nikakva sila niti prisila.
Neovisno od čega bol proizlazi, bol postoji. Bol prenose živci.
Kupljenac je već od doktora dobio tramal - Doretu.
Skudexa je tramal - dva puta jači - dakle potpuno isto ali jače.
Čovjek pita što napraviti, netko mu odgoovara iz vlastitog iskustva, iz iskustva drugih o kojima zna iz prve ruke, iz iskustva liječenja boli svekrve goooodinama....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Nikako nije prihvatljivo da netko (bilo tko) sugerira i preporučuje bilo kakve lijekove. Nikome!
Pa makar to bila baba Vanga!(n)

Ovakvi i slični postovi mogu nekoga navesti na nešto što ne bi bilo dobro za nikoga, osim da si netko napravi većih problema nego što ih ima.
Opčenito je ova tema još od početka krenula krivim smjerom. Odmah se krenulo s zavjerama, lažnim pandemijama, sad se več i trovači nekakvi spominju, , nekakvi nadri ljecnici, sad je krenulo i ljecenje....

Mislim da ovu temu treba dobro preresetati i pobrisati je pola.

Za sad nek ostane kak je ali ubuduce bum brisal postove za koje smatramo da im nije mjesto u ovoj temi.
Bolje da dajete podršku oboljelima ili kakav savjet kak da si olakšaju sa svojim iskustvima nego da raspravljate o zavjerama
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
koje sve životinje mogu dobit koronu...nekak su mi mačke tužne već par dana...?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Navodno su macke i psi isto prenosnici korone i mogu oboljeti od nje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
koje sve životinje mogu dobit koronu...nekak su mi mačke tužne već par dana...?


Nije to korona - sigurno si im naredil da po plastenicima love miševe, a one bi redije šnicle.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
da, znam za mačke i cucke da mogu dobit koronu, al mogu li kokoši, svinje, krave?
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Nepominjite,, imam telca nedonošče,,, bez majke,,, laka joj zemlja,,,
malo veće od mačke al živahno,, na flašicu ga hranimo,, ama baš mi je drago što je uspjelo ostati
na ovom svijetu,,,
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Mislim da doktor nemre dati tablete na ljepe oči, e ja bi sad takve a ne ovakve. Mislim da to ne igra, jer svake su za nekaj, npr dobiš ceporex, pa veliš ne ja nebi te nego klavocin, tak da oni znaju kaj kome prepisat i zbog čega. Isto tak maxflu nije isti ko lupocetflu, nekome je al u globalu nije,ja bum samo tražil druge neke pa bum videl kaj bum dobil.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Navodno su macke i psi isto prenosnici korone i mogu oboljeti od nje.
Pa onda obrisi ovaj svoj post. :hahah:

Kupljenec, po meni, najbolje bi bilo da odes u Zg u neku privatnu kliniku i nek ti naprave kompletan sistematski.
To bude sve puno prije gotovo i znal budes na cemu si.
Ne zali novce, jer nije se za igrati ako velis da nemres vise trpjeti boli.
Ovo mi se cini najpametniji savjet nasem posrnulome kolegi Kupljencu.👍😇
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
515
Ovo mi se cini najpametniji savjet nasem posrnulome kolegi Kupljencu.👍😇
Neznam zakaj ti ideš na hitnu u Zabok, a ne h Zagreb. Ja nikome meni preporučil da ide na Bračak.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I tako ja jutros pospremila dnevni boravak, stavila crkvenu knjižicu i 350 kn u njoj na stol kao svake godine i nalukavam se vani niz ulicu da vidim hoda li i gdje je otprilike svećenik, jer je danas na redu za blagoslov naša ulica. Nikoga ne vidim, pa sam uzela telefon u ruke i nazivam susjede zna li tko gdje je. I veli susjeda tu malo niže mene - neće doći. Ne hoda više.
Bio je na posljednjem predsmrtnom pomazanju prije nekog vremena, i zarazio se koronom od umiruće osobe - dobio je pozitivnan korona test i sada je u izolaciji.

Bem ti sreću moje župe - još od jeseni nemamo svećenika - zarazio se koronom, bio u bolnici dva mjeseca, dobili smo jednog koji je samo sprovode odrađivao - koji su bili veoma, veoma česti ove jeseni i zime - i mise, pa je odlazio nakon toga , a ovaj naš kada se vratio iz bolnice još je uvijek je bio bolestan i na bolovanju, pa mu i opet produženo bolovnje.....i onda smo, prije nekih tri - četiri tjedna dobili opet drugog svećenika na šest mjeseci koji je sada živio u župnpm dvoru - toliko je onaj naš stalni dobio još poštede već treći puta dok se ne oporavi jer je sav zdravstveno nikakav još uvijek, i evo, sada je i taj najnoviji koronaš

Nikako s tom koronom izaći na kraj u mojoj općini. I još uvijek u mojoj općini umiru od korone.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh