• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
plus, moj plus, ti bi da ja opet dobim minus? :hahah:
Plus, ne bum i ne bum. I šlus. :)
...........
@Muhač, najdraži moderatoru i nekaj plus :


:)
Ak ovo pogledam onda.....
- znači doma nisi ništa "dobila"!
- i nitko te ni kušnul u razdjeljak, a kam ti ga...........
- MUHAČ, kaj čekaš?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Plus, ne bum i ne bum. I šlus. :)
...
A kaj sada na ovo veliš, a plus? :sneaky: :hahah:
Velim ti da si svjesna da sam u pravu i da te zapravo sram priznati poraznu istinu, pa sad muljaš, drobiš o svemu samo ne o onome što sam te konkretno pitao.

"Manje mi muljaj više te budem poštivao", nemoj mi se sad vaditi na recepte kako saditi poriluk, da li da okrenem list u zemlju ili korijen... Mlad sam stignem ja to još naučiti ;)

Da se dopunim, da je dobro da naši ljudi vide da se u drugim zemljama pravila o ponašanju za vrijeme korone poštuju, (ali i da vide da se s autom vozi do pune crte - a ne preko nje pola metra po suprotnoj strani samo zato jer on vozi Audi, ili Mercedes, ili da nauče da na autu imaju i žmigavce) ili da nauče da nisu neki jednakiji od drugih, pa ni u prioritetima za cijepljenje protiv korone.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Nikako, politika je zabranjena na Poljoprivrednom forumu dok sam ja došla iako je tema o politici otvorena u vrijeme dok nisam bila aktivna i u samome svome nazivu je sadržavala pojam "politika", i sam vlasnik foruma i njegov jedan po statusu važniji moderator su o politici na preko sedamdesetak - ako me sjećanje dobro služi - stranica aktivno laprdali o politici i političkim temama, samo, to je bilo malo drugačije nego moje - oni su aktivno i zdušno pljuvali i Vladu i političku stranku iz koje je Vlada proizašla, a ja sam glasač i birač trenutne Vlade i stranke iz koje je Vlada formirana pa im to ne paše, pa su se - obzirom da mi karakter znaju od mnooooogo godina ranije kada sam im zajedno sa još par forumaša nosila Povrtlarske teme i nesebično dijelila svoje znanje i iskustvo sa onima kojima je to trebalo i koji su zato što im je trebalo i došli i učlanili se na Poljoprivredni forum - biti ću neskromna i pripisati si djelić, mvnu mrvičicu i osobne zasluge za povećanje broja forumaša Foruma Poljoprivrednog na korist vlasnika Poljoprivrednog foruma u njegovim nasvjetljijim danima - uplašili da na političkoj temi neću promijeniti svoj politički stav i početi zajedno sa njima pljuvati aktuelne nositelje vlasti Hrvatske nego isticati svoje viđenje vladinog vođenja unutarnje, vanjske politike i gospodarstva, odlučili temu ne samo zaključati, nego je i izbrisati.
I tako je naprasno - odjednom ko grom iz vedra neba - politika na Poljoprivrednom forumu zabranjena jer rasprava nije išla u smjeru političkog opredjeljenja vlasnika Foruma, moderatora i nekih forumaša, pa su se oni demokratski virtualno sastali i "demokratski" ukinuli temu na kojoj se jedna članica usudila iznositi drugačije stavove od njihovih.

I tako ti ja o politici - a pitanje koje si postavio zahtjeva odgovor koji se dotiče i politike - ne ću, ne mogu i ne smijem da ne pobrišu i ovu temu i mene osobno, jer vlast je vlast, a iskazivanje vasti može biti i slast. :).
Di budemo se onda pripetavali, družili, jedni druge omalovažavali, insinuirali, iskazivali netrepeljivost? Na traktorima?
Ja sam već stekla dva omalovažavatelja u kratko vrijeme kako sam opet došla koji me obožavaju omalovažavati, može li se to zlatom platiti da si nekome toliko bitan da ti pod svaku cijenu mora to jasno i javno dati do znanja? :)
plus, plus, moj plus, ti bi da ja opet dobim minus? :hahah:
Ma nije tako bilo! Nego si ti u ovoj temi počela spamat ,(kao i sad), pa je uslijedilo nekoliko tvoji spamića. Nakon toga je otvorena nova tema, koja je nakon nekoliko dana zaključana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ak ovo pogledam onda.....
- znači doma nisi ništa "dobila"!
- i nitko te ni kušnul u razdjeljak, a kam ti ga...........
- MUHAČ, kaj čekaš?
Muhač ima skoro duplo mlađu i dvaput ljepšu za kušnuti da bi gledal staru babu. :)
Ali, muhač je moj najdraži moderator, istinabog da se ne češlja na razdjeljak, ali......volem tu ljudinu od čovjeka ko da mi je brat rođeni. :)

Inače, zar još nije umro taj stereotip po kojem žene "dobivaju" a ne uzimaju?
Ajd korona, ak dokidaš živote, budi fina pa dokini i njega. :hahah:
Ma nije tako bilo! Nego si ti u ovoj temi počela spamat ,(kao i sad), pa je uslijedilo nekoliko tvoji spamića. Nakon toga je otvorena nova tema, koja je nakon nekoliko dana zaključana.

Ne bih rekla dušice, to što me nije bilo ovdje aktivno neko vrijeme ne znači da nisam ponekada otvarala forum i pratila što se događa. I vidjela politike i raspredanja razna politička od forumaša raznih, moderatora nekih i vlasnika vlastodršca foruma ovog, i rekla sebi - ih, forum diše politički i lijevo i ekstremno desno, nije to za male mice mace kava si ti, pusti ih da se vesele i da lete dok ih izbori opet ne prizemlje.
A da, jesu sada upisi bili presljeni na političku temu ili temu gdje se o politici moglo, samo ne onako kako ja to..... ali da sam ja kao neki, bilo bi to sasvim ok bilo. :)

Inače, evo, umro neki dan bivši zaručnik muževe sestrične, 34 godine, zdrav načisto potpuno prije korone, prebolio koronu ali korona ostavila na srcu falingu i ode čovjek mlad u naponu snage.
Kaj da se veli osim - cijepimo se.

@plus, kada čitam tako kritike i nezadovoljstva hrvatskih državljana stanjem u Hrvatskoj, stječem dojam da je negdje drugdje , tamo negdje preko jedne ili dvije ili deset granica sve fajn, idila, samo u Hrvatkskoj ništa ne valja, a onda nešto slušam one koji tamo preko jedne, dvije ili deset granica žive, nešto aktuelne vijesti prenesene iz država preko jedne, dvije, deset granica i čujem o teškom kriminalu, gospodarskom i građanskom, pa se masovno usred bijela dana ljude prolaznike ubija, pa se u školama ubija, pa onda u nekim dokumentarcima skužiš da neke škole u radnom odnosu uz nastavnike ima i policajca (što misliš, zašto u školama policajac?), pa se ispred škola i u školama dila droga, pa su demonstracije razne i prosvjedi razni i to nasilni, pa se izlozi lome pa se automobili pale, pa se ljude financijski vara, pa ljudi i gospodarstvenici financijski varaju državu, pa je bankrota više nego otvorenih novih firmi svake godine, pa banke na ulicu bez pardona bacaju nakon tri neplaćene rate kredita i majku sa tri djeteta metar visine, pa države ko i naša socijalu mazi i štiti, beskućnike nahrani i ostavi ispod mosta ili u autu godinama.....
A gledam neki dan Otvoreno, tema hrvatska birokracija, nekoliko "stručnjaka" koji kritiziraju i ocrnjuju i jedan gospodarstvenik - stranac - koji gradi u Hrvatskoj i pobija naše "stručnjake" kako jaaaako dugo vremena treba za dobivanje dozvola raznih, i veli čovjek, oni grade u raznim državama i sasvim je zadovoljan vremenskim rokom u kojem su ishodili sve dozvole u Hrvatskoj - od kupovine terena do dozvola za gradnju, ništa bitno drugačije nego drugdje. Ako su imovinsko - pravni poslovi odrađeni.

Inače, ima petnaestak dana kako nas je mještanin koji ima zemlju sa obje strane naše pitao bismo li mu prodali jer sadi novi voćnjak, pa da si objedini parcelu. Pristali na prodaju nismo po cijenama koje trenutno prevladavaju u našem kraju a on nije bio spreman na puno višu koju smo mi tražili, ali bismo prodali da dobijemo puno više nego trenutno vrijedi - čista proračunata računica jer novac ne trebamo i nije nikakva sila za prodaju, ali smo mu ponudili i alternativu da on kupi jednu približno iste kvadrature na dugoj strani polja koja graniči s našom po cijeni koja nas ne zanima ako njemu paše, sredi na svoj trošak imovinsko pravne poslove i svoje i naše i tako praktično zamijenimo parcele. To mu je odgovaralo, prošle nedjelje je došao po naše generalije, u utorak se napravili prijenosi nekretnina kod javnog bilježnika koji je nakon toga sve sam prosljedio u gruntovnicu, i danas je čovjek nazvao - sve je u gruntovnici uređeno - naša parcela se vodi gruntovno na njega, parcela koju je on kupio vodi se gruntovno na nas. U četiri radna dana. ČETIRI (4).
I kako ja sad mogu pljuvati po državi i kričati kako ništa ne valja kada sam nekada najprije ugovor nosila sama na financiju za određivanje poreza, pa onda na sud za predaju upisa vlasništva, pa sam čekala mjeeeesecima da vlasništvo bude upisano na mene. A sada u četiri radna dana - pljas - sve gotovo - jedan dan kod JB i dalje doma sjediš i sve bude napravljeno bez tebe. I da, i izvatke si možeš isprintati sam, ni to ne moraš gubiti vrijeme i ići u grad i čekati u redu ako ne želiš, ako si sam pišeš kupoprodajni ugovor.
Mi smo sami sebi najveći neprijatelj, gladne nam oči tuđe zelene trave, a kada ju zagrizneš skužiš da i tuđa raste kao zbušci a između njih zagrizneš često i puna usta prašine.

Plus. :)
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
johabica, promašila si sve, "ispravne odgovore", na moje jednostavno pitanje.

Puno si se o bjelosvjetskim problemima i o kupoprodaji zemljišta raspisala, a ništa o tim HR i ENG sprovodima - o tome "kako su u vrijeme korone koji obavljeni" nisi rekla. Svima je oko toga sve jasno, zato ne moraš više ni pokušavati odgovoriti.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ne, ja bum uobičajeno dobra i prilagodljiva.

Priča mi neki dan jedna gospođa da je upisana za cjepljenje među prvima a još je nisu zvali. Ima 62 godine.
Ali kćer su joj cjepili neki dan, ima 40 i učiteljica je.
Sada će prioritet dobiti učitelji, maturanti i turistički radnici, koliko sam polovila informacije.
Evo, sada možemo prokomentirati o prioritetima koji će ići preko reda i opravdanosti prioriteta bez političkih konotacija iako je, naravno i nesumnjivo takvu odluku donjela politika.
Po meni opravdano, iako sam ja tu gubitnik jer će se moj red pomaknuti u smjeru minus.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Meni se čini da je uvažena kolegica drugarica Jo, veći političar nego si mi to možemo zamisliti. Za taj dio(y), ali i da smo željeli čuti odgovor i to je točno, ali ovako spretno izbjegavanje odgovora ne vidjeh ni kod profesionalaca, briselskog ćate, njonje i ostalih.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Meni se čini da je uvažena kolegica drugarica Jo, veći političar nego si mi to možemo zamisliti. Za taj dio(y), ali i da smo željeli čuti odgovor i to je točno, ali ovako spretno izbjegavanje odgovora ne vidjeh ni kod profesionalaca, briselskog ćate, njonje i ostalih.
Ista "plava" škola.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Ma nije to ništa opasno ni loše, svi smo mi bliži ili dalji nekoj ideologiji ili učenju ili što već.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
johabica, promašila si sve, "ispravne odgovore", na moje jednostavno pitanje.

Puno si se o bjelosvjetskim problemima i o kupoprodaji zemljišta raspisala, a ništa o tim HR i ENG sprovodima - o tome "kako su u vrijeme korone koji obavljeni" nisi rekla. Svima je oko toga sve jasno, zato ne moraš više ni pokušavati odgovoriti.
I ne budem.
Jer sam i sama bila u prekršaju i trebalo bi mi naplatiti kaznu.
Imala sam obiteljski sprovod na kojem nas je dan prije Božića usprkos ograničenju 25 bilo daleko više i nisam kao organizator sprovoda platila kaznu zbog toga prekomjernog broja prisutnih.
Bili smo i na sprovodu prijateljeve majke tri tjedna kasnije u drugoj županiji na kojem je isto bio daleko veći broj - ne duplo nego peretoduplo - prisutnih i nisu platili kaznu niti smo muž i ja platili kaznu što smo na sprovod otišli iako ne da nismo uža obitelj nego nismo obitelj uopće.
Organizatori Bandićevog sprovoda su platili kaznu.
Tuđmanovog - ne znam.
Jesu li prekomjerni sudionici platili kaznu - sigurno nisu.
Da jesu, svi portali i mediji bi vikali - kakva je ovo država koja naplaćuje velike kazne.
Pola građanstva bi vikalo - ua prokleta država.
Pola građanstva bi vikalo - tako treba, kazniti neposluh.
Svi bi vikali - gdje su naša građanska prava.
Jedni jer ih neodgovorni ugrožavaju, druga polovica jer misle da su njihova građanska prava jača od onih koji svoja građanska prava doživljavaju na način da imaju pravo biti zaštičeni od neodgovornih koji se mjera ne drže.
A u VB ti odere kaznu od 5000 funti - ne kuna, i veli ti - tko te j..e, deri se kako hoćeš ako nisi htio poštovati odluku struke, plati. Kod nas bi se pola države i svi mediji digli u zaštitu kažnjenih i napravili sveopći ustanak.

Jesi ti pobrojao prisutne na engleskom sprovodu, bilo ih je samo 25?

Ispred dvorca su se već nekoliko sati prije sprovoda počeli okupljati ožalošćeni, koji su u Berkshire stigli unatoč molbama da ostanu doma zbog pandemije koronavirusa.
Na ulicama oko dvorca okupilo se više ljudi, a ondje je bila i vojska.
Pročitajte više na: Kraljičin suprug princ Philip ispraćen na posljednji počinak u kapelici svetog Jurja - www.vecernji.hr


Ti koji su se okupili bez da su pozvani kao i na Bandićevom sprovodu, na sprovodu u VB se ne računaju? Samo zato što se nisu okupili pokraj ukopnog mjesta nego ispred palače i po okolnim ulicama - ne ulici nego - ulicama - , i što je uz njih po jednom sarajevskom mediju, bilo i oko tisuću - tisuću - vojnika koji su pazili na red?

I kaj sada veliš, koliko su VB različiti od nas? Jesu li oni možda pokažnjavali drastičnim kaznama sve koji su došli a nisu smijeli doći ispratiti princa kod palače i po okolnim ulicama jer svi nisu mogli stati samo kod palače?
Je da su organizatori u VB ograničili broj ljudi u centru ceremonije, ali policija i vojska nije tukla, kažnjavala, odvlačila one koji su bili na ulicama a nisu smijeli biti.
A to što čuvari reda na Bandićevom sprovodu nisu intervenirali i odvojili "publiku" od službeno pozvanih na sprovod - čiji je to teret? Berošev? Markotičin, Capakov? Ili?
Holding i Gradska groblja kao organizatori su suđeni i naplaćene su im kazne, koliko sam popratila.

Moj sin koji je izbivao nekoliko dana iz VB i vratio se u utorak ujutro još uvijek mora biti u samoizolaciji u kući iako je napravio PSI test prije nego je otišao iz Hrvatske koji je bio negativan, dva dana nakon što se vratio u Eglesku morao je napraviti još jedan i osam dana nakon toga će napraviti još jedan - na svoj osobni trošak, a cijena im je u Engleskoj oko 1500 kn po komadu. Ulove li ga da krši mjere - ne samo ove - neke kazne su i dvije izvanredno dobre britanske plaće, i mediji se ne dižu i ne vrište zašto su i koliko ih je "jadnim ljudima" naplaćeno.
O VB, Londonu i okolici Londona ipak imam malecko više informacija od nekih ovdje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma nije to ništa opasno ni loše, svi smo mi bliži ili dalji nekoj ideologiji ili učenju ili što već.

Ma to je tako, i znam ja veoma dobro što @plus želi od mene jasno rečeno.
Jansno mogu reći - da, na Bandićevom sprovodu je POZVANIH bilo više od 25 jer je samo vojni zbor brojio toliko pjevača, a oni su, iako kao ceremonijalni dio sprovoda, ipak bili prisutni u najužem krugu. Isto tako i glazbenici.

Kraljevski dvor VB je imao samo 4 pjevača.
Imao je nosače lijesa.
U najužem krugu bilo je malo - iako više od 25 - ljudi.
Ali u širem ih je bilo daleko više nego na Bandićevom ili Tuđmanovom sprovodu.
Je li Bandićeva obitelj mogla i morala odbiti Holdingovu prisutnost i organizaciju?
Vjerojatno da.
Bi li oko tisuću ljudi ipak došlo na sprovod Bandiću da nisu ble organizirane dodatne autobusne linije prema groblju?
Možda, a možda i bitno manje.
Je li trebalo postaviti policijske barikade i ne puštati autobuse prema groblju?
Moglo se.
Moglo se i zaustavljati i okretati autobuse i osobne automobile koji su išli u Vukovar.
Bi li to prošlo bez "narodne revolucije" na cestama?
Vjerojatno, ma kakvi vjerojatno, sasvim sigurno ne bi.

Volimo zaviriti u tuđe dvorište, ali vidjeti samo ono što nama paše..
 

Brđanin

Novi član
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
2
Kod nas radi bar trećina kafića. Kršimo svi mjere pa nemojmo drugima spočitavati
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
hotela, pazi to svjetlo na kraju tunela nebi bil brzi vlak...e. 🤭
uglavnom, pandemija još nije gotova, ja sam još nezaražen...i u okolici nema novih epidemičara...
doduše, sad kad mi počnu plazit oko kuće i kupovat flance, moglo bi bit svega...:cautious:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
johabica, sad si dosta dobro proanalizirala i pojasnila razlike između naših "vladajučih" i onih u Engleskoj.

Organizatori dva HR sprovoda koji su otišli u ekstremu, su organizirali na način da ti sprovodi budu brojčani i spektakularni, a oni tamo su se barem "službeno" držali reda i ogradili od "nepotrebne publike" i mase naroda kao kulisa na predstavi.
(Naš je pokojni župnik znao reči, a kaj Vam je sprovod drugo nego predstava.)
Jednako si tako možda i nehotice "pokazala sebe" da nisi baš nikakva svetica, čim si napisala da si i ti svjesno kršila zadana pravila od onih kod nas na vlasti koje i ovdje tako zdušno podržavaš.

Za razliku od tebe, mi mnogi drugi, smo se koliko smo mogli dostojanstveno i odvojeno od ožaloščenih oprostili, od nama dragih ljudi i radi korona propisa nismo išli "kontaminirati" njihove sprovode, a ti si išla, tako si napisala. Po tome si se svjesno ili nesvjesno svrstala u kategoriju onih, za koje pravila, koje su zadali oni koje i ti podržavaš ne vrijede. Ta pravila su za neke druge, za nas kako ste nas Vi od milja prozvali "stoku sitnog zuba".
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh