• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Šta se desilo sa reklamama ? Iskaču google rekl. u prozoru...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To penezi iskačeju.
Imam i Brave preglednik, ali za forum koristim isključivo Chrome. Od nečeg mora i forum živjeti. ;)
Sad sam se sjetil jednog vica vezano uz život, koga zanima nek pogleda u drugu temu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
johabica, sad si dosta dobro proanalizirala i pojasnila razlike između naših "vladajučih" i onih u Engleskoj.

Organizatori dva HR sprovoda koji su otišli u ekstremu, su organizirali na način da ti sprovodi budu brojčani i spektakularni, a oni tamo su se barem "službeno" držali reda i ogradili od "nepotrebne publike" i mase naroda kao kulisa na predstavi.
(Naš je pokojni župnik znao reči, a kaj Vam je sprovod drugo nego predstava.)
Jednako si tako možda i nehotice "pokazala sebe" da nisi baš nikakva svetica, čim si napisala da si i ti svjesno kršila zadana pravila od onih kod nas na vlasti koje i ovdje tako zdušno podržavaš.

Za razliku od tebe, mi mnogi drugi, smo se koliko smo mogli dostojanstveno i odvojeno od ožaloščenih oprostili, od nama dragih ljudi i radi korona propisa nismo išli "kontaminirati" njihove sprovode, a ti si išla, tako si napisala. Po tome si se svjesno ili nesvjesno svrstala u kategoriju onih, za koje pravila, koje su zadali oni koje i ti podržavaš ne vrijede. Ta pravila su za neke druge, za nas kako ste nas Vi od milja prozvali "stoku sitnog zuba".

:)
Oni koji me znaju, a znao me i veliki dio i onih forumaša kojih više ovdje nem, i onih koji su bili aktivni na temama na kojima i ja, znaju oni da se ja ne mogu "nehotice pokazati" jer godine aktivno provedene ovdje prikazale su me od nožnih noktiju do vrška kose. Mnogi i sada prisuti ti mogu reći moje ime i adresu, neki čak i broj telefona, a ima ih koji su mi bili gosti u mome domu i ja njihov. Puno desetina njih je sa mojim mužem i sa mnom i na velesajmu popilo piće uz ugodan razgovor. Moja tema "Dogodovštine iz naših života" tu na forumu otkriva sve moje loše i dobre strane karaktera, osobnosti, načina života i poimanje dobra i zla. Tako da nikakvih tajni nema, Sonju znaju svi koji su bili zainteresirani znati nešto više od forumske šablone. :)

Ma da, odlazak kućnim prijateljima na sprovod bio je prekršaj.
Kada ga stavim u kontekst meni nepoznatih i poznatih osoba koje mi, kada nekamo odem, dahću pred licem ili za vratom i kompariram težinu dahtanja pola metra od nosa i moje pažnje održavanja distance na sprovodu, nalazim za svoj postupak olakšavajuću okolnost, iako, naravno, ne i opravdanje koje bi bilo lišeno kritike.
Da, dozvolila sam si svjesni prekršaj, nisam "bezgrješna", niti sam ikada tvrdila da jesam.
Isto tako me iskustvo naučilo da je ona mudra, iz naroda proizašla točna - sto puta nekome napraviš dobro - dobar si u njegovim očima ( u nečijima bedak), sto prvi puta odbiješ iz nekog razloga - zaboravi se sve dobro i loš si.
Zato je nebitan nečiji sud o nama, mi smo ti koji najbolje znamo tko smo i kakvi smo.

Ti meni pripisuješ kategorizaciju onih koji su drugačijeg političkog opredjeljenja nego je moje "stoka sitnog zuba" i mene svrstavaš u kategoriju ljudi koja druge vrijeđa bez da si ikada od moje strane doživio uvredu ili poniženje ili imao prilike pročitati da ja vrijeđam ili omalovažavam nekoga. Zašto? Zbog moje političke orijentacije? Ne govori li to o tebi sasvim dovoljno da bi ti se mogle pripisati karakteristike koje ti pripisuješ meni?
Inače, da, Prvi Predsjednik Franjo Tuđman je rekao da su oni koji rade protiv Države Hrvatske, podrivaju njezinu stabilnost sa namjerom da unište ono što je Hrvatska izborila krvlju u ratu stoka sitnog zuba. I ja se sa time slažem. Takvi jesu stoka sitnog zuba.
Da uđeš u širi kontekst nacionalne i vanjske politike znao bi o čemu je i zašto govorio. Izvrtanje tih njegovih riječi, eksplaotacija i dovođenje istih u drugačiji kontekst nego u kojem su bile izgovorene podmetanje je političkih oponenata u cilju stjecanja partikularnih političkih bodova kod birača koji nisu u stanju shvatiti o čemu je Predsjednik govorio.
Ali, to je dublja i šira politička tema, i ne bismo o tome trebali ovdje razgovarati - ne bih se na to referirala da nisi to spomenuo.
Ovime završavam ovu tematiku sa svoje strane, a ti - kako te volja. :ppozdrav::)
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Pustimo ljudima neka oni sude o nama i našim stavovima i djelima.

(johabica, drago mi je da smo malo analizirali te "institucionalne sprovode" u vrijeme korona pravila. Bila si dobra i "rječita" sugovornica, baš kako te pohvalio i kolega brgud. :) :ppozdrav:)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E jesam ju i ja popušil,od svih simptoma samo bol u mišićima i malo nos curi 😡
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nisam baš s tim oduševljen al ajd do ponedjeljka budem nekak izdržal jer prvi simptomi su bili u petak.
Ma imam i okus i miris,samo me sve boli,vrat najviše. Al sad je već ok kak je bilo u nedjelju.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisam baš s tim oduševljen al ajd do ponedjeljka budem nekak izdržal jer prvi simptomi su bili u petak.
Ma imam i okus i miris,samo me sve boli,vrat najviše. Al sad je već ok kak je bilo u nedjelju.

Oprezno samo, rekla sam neki dan, kod mene je umro čovjek od 34 godine, aktivni nogometaš jednog lokalnog kluba, zdrav, koronu je prebolio prije ali mu je oštetila srce. I ode prije par dana.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ma imam i okus i miris,samo me sve boli,vrat najviše. Al sad je već ok kak je bilo u nedjelju.
Najvjerovatnije da ti kroz koji dan bude frknul i okus i miris, jeb... li mu sve i okusu i mirisu 4 mjeseca je prošlo od kak sam koronu imal meni dan danas meso smrdi, 70% hrane u kojoj sam se gušil sad jedem ko da čavle žvačem, ma ne znam...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
... meni dan danas meso smrdi, 70% hrane u kojoj sam se gušil sad jedem ko da čavle žvačem, ma ne znam...
To ti je dobro za liniju...kali nošenje maske za stolom (tijekom jela). ;)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo sam maločas saznala, prijatelji svi u koroni, desetoga je njemu, ženi i kćerki utvrđena korona, jučer ga je hitna odvezla u bolnicu.
U Međmimurju je u tjedan dana u odnosu na tjedan dana ranije broj zaraženih povećan za skoro 50%.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod korone je najbitnije reagirati određenim mjerama na vrijeme. Tu se naši nisu iskazali na jesen, a niti sad. U trenutku kad je zbog situacije u okolnim zemljama trebalo postrožiti mjere, oni su ih popustili. Time su svjesno, ili nesvjesno, vjerojatno uzrokovali nekoliko puta veće štete, a da ne govorimo o broju preminulih.

Nažalost, nismo mi narod koji se hoće držati reda. Da jesmo, mjera ne bi trebalo.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Pardonček!
A tko donosi mjere? Neki tam kak im paše, nema kontinuiteta mEže ovak, ali i onak kak pojedincima paše
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pardonček!
A tko donosi mjere? Neki tam kak im paše, nema kontinuiteta mEže ovak, ali i onak kak pojedincima paše

Baš, tako, mjere se donose sukladno nekim prilikama, ali ne "kako kome paše".
To znamo, i ističe se često od onih koji ih donose.
Bitno je razumjeti zašto se neka mjera u određenom trenutku donosi.
Evo, npr. ova zadnja pod kojom će se obilježiti Jasenovac - sva izaslanstva koja će prisustvovati dobila su svoj termin posjeta. Iz razloga da se ne skupi previše ljudi u istom vremenu na istome mjestu. U obzir za određivanje mjera se uzela i širina staze koja vodi do spomenika - pošto je uska i ljudi su prilikom mimoilaženja u bliskom kontaktu, predviđeno je vrijeme potrebno za dolazak, ceremoniju poklona i odlazak jednog izaslanstva prije nego se drugo uputi do spomenika.

Ne postoji kontinuitet mjera- sve je promjenljivo, prilagođava se na način da se svjetovne i nadasve poslovne aktivnosti odvijaju na način koji će najmanje omogućiti širenje virusa a omogućiti gospodarske aktivnosti, jer se gospodarske aktivnosti koje se god bez velikog rizika mogu odvijati, odvijati moraju. Odakle inače novac za funkcioniranje države, zaposlenicima plaće?
Nešto uvijek trpi - nekada su olabavljene mjere da bi se moglo raditi, nekada se obustavlja rad nekih gospodarskih grana da se zaustavi pretjerano širenje virusa. Balansira se. Jer dugačije ne ide - previše košta i zatvaranje gospodarskih aktivnosti i nekontrolirano širenje virusa. Bira se manja šteta u određenom trenutku.
Nije to teško niti shvatiti niti razumjeti, ako se želi shvatiti i razumjeti.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh