• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosa za Štore 402

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
E ovako mislim uzimati štore-a 402 83 godište,a pošto ga mislim koristiti najviše za košenje zanima me pašu li kose od drugih traktora i to od kojih??? :confused:
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
E ovako mislim uzimati štore-a 402 83 godište,a pošto ga mislim koristiti najviše za košenje zanima me pašu li kose od drugih traktora i to od kojih??? :confused:

Uzmi rotokosu i ne razmišljaj o bočnoj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Jel zna tko jel paše kosa bočna iz Štoreta 402 na universala 445, mislim dali su i nosači isti i kako to uopče ide od traktora do traktora, kose su iste (mislim na strižne bočne) a različiti su nosači koji se šarafe na traktor i duljina kardana?

Slični su, ali nisu isti. Može se pripasati ako ti se da igrati s tim.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Štore 402 ima dvije mogučnosti:1. češča varijanta je s pogonom odozada remenicom na kardanu. To su standardne kose koje pašu na Štore 404 , Univerzal 3 cilindra. 2. rijeđa varijanta kad traktor ima izvod za kosu na getribi. Pogon od sredine. Inače često vidim u oglasima da ljudi napišu za izvod pogona za kosu da je to priprema za 1. pogon, no nažalost nije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Štore 402 ima dvije mogučnosti:1. češča varijanta je s pogonom odozada remenicom na kardanu. To su standardne kose koje pašu na Štore 404 , Univerzal 3 cilindra. 2. rijeđa varijanta kad traktor ima izvod za kosu na getribi. Pogon od sredine. Inače često vidim u oglasima da ljudi napišu za izvod pogona za kosu da je to priprema za 1. pogon, no nažalost nije.
Imam Štorea >30 let, a još nisam videl kak ta kosa s pogonom na sredini izgleda...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam Štorea >30 let, a još nisam videl kak ta kosa s pogonom na sredini izgleda...
A kaj misliš da bu mu pod starost sama zrasla :finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
A kaj misliš da bu mu pod starost sama zrasla :finga:
Mojemu nebu. "Muda" za kosu na mojemu su zamijenjena izvodom prednjeg pogona :finga:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ak je to izvod za 1. pogon. zašto moraš uključiti ručicu kardana i ručicu malu za pogon srednjeg izvoda za kosu.Ne govorim napamet neg imam knjižicu i u njoj tak piše. inače imam 402 od 79g i imam 404 80g i prvi sam im vlasnik ja odnosno tata prije.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
E ovako mislim uzimati štore-a 402 83 godište,a pošto ga mislim koristiti najviše za košenje zanima me pašu li kose od drugih traktora i to od kojih??? :confused:
Ja imam štore 402 i pripasanu bočnu kosu od Univerzala na njemu. Kosa je Gramipova i dobro radi. Jedino su se nosači španera remena morali pomaknuti par cm da bi se kosa mogla prišarafiti na traktor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh