• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica s OHV motorom

Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Znaci kupio sam lani kosilicu s OHV motorom, radila je jedno vrijeme dobro da bi pocela trokirati. Odvezao sam ju na servis i nisam primjetio da su mijenjali bilo sta samo je radilo ok. Do sada , znaci i sada je tako. Od pocetka radi ok a kasnije pocne trokirati i to dosta. Gledao sam i filter nije pun goriva (izmedu rezervoara i karburatora) ali kad skinem crijevo na njega curi normalno. Sta bi to moglo biti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi joj promjeni filter zraka?
I fergazer izvana nesmije biti zamasten i pun smeća i trave,znaci dobro ga ispusi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
moze par stvari biti .moze se desiti da je malo oslabila kompresija ili teski usovi kosenja pa se previse zagreje. ili bobina isto kad se zagreje pocne preskakati varnicu. to je najcesce ali mogu i problemi sa karburatorom ili gorivom biti ako je ostalo od prosle sezone. i kod mene se desi u prvom kosenju da hoce malo trokirati ali motor mi je pred sami kraj. malo se i aditivi od goriva i kamenac pohvataju u unutrasnjosti karburatora pa hoce jedan period zezati. probaj stavi i svecicu malo vece toplotne vrednosti i staru ako imas ispravnu. moze i to. ti sitni problemi obicno zivce cupaju ali se nekad i sami od sebe rese u samom radu.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Kao prvo kosilica nije stara ni jednu godinu, nema teskih uslova kosnje, nije ni prljava jer poslije svake kosnje ju operem i ocistim. Sad filter zraka nisam mijenjao a sto bi nije star, spuzva obicna koju sam ocistio. Da gorivo imam od lani.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
aha, onda probaj to gorivo istoci i naspi sveze ili ga ako je malo izmesaj sa svezim. sto rekli izlapi dobar deo lakse zapaljivog benzina i onda teze zapaljivi pravi problem. probaj prvo to
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Ok probat cu to, ali jos me zanima to sto vidim da filter goriva nije posve pun, tj, bude i pola prazan, to znaci da karburator ne dobiva dobro gorivo. Da li karburator vuce gorivo sebi mozda ili bi trebalo ici u njega padom?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u njih treba padom da ide gorivo.ali u zavisnosti od polozaja filtera moze se desiti da vazduh ostane zarobljen u gornjem delu filtera jer nema kud da izadje. nebi trebalo to da je problem. ili gorivo ili neka truncica u karburatoru negde zeza.moze se desiti da pod iglicu potpadne ili od samih aditiva u gorivu ispocetka malo zeza. ako ima filtercic ni to nebi trebalo onda biti problem.vecinom aditivi [praskasti] prave muku jer prolaze svud
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Stavi novo gorivo i za probu Skini spužvu pa probaj.
Normalno je da filter goriva kod benzinaca nije skroz pun,2/3 je OK.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Probaj skinuti čašicu na karburatoru gdje je plovak i vidi da nema smeća u njoj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a jadan bogec bogeni , meni se to ne može desiti jer nemam koslicu s ohv motorom :lol:

kad več klečiš pod njom probaj očistiti sviječicu



vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Kao prvo kosilica nije stara ni jednu godinu, nema teskih uslova kosnje, nije ni prljava jer poslije svake kosnje ju operem i ocistim. Sad filter zraka nisam mijenjao a sto bi nije star, spuzva obicna koju sam ocistio. Da gorivo imam od lani.
Ni svječicu nemoj vaditi jer ti nebudu priznali garanciju, a kamoli da se u daljnje rastavljanje upuštaš
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Na tim motorima svjećica traje jako dugo pa cak do 100sati rada.
Nema tu cade ko na dvotaktnim motorima a pogotovo nakon jedne sezone.
Muha kako oni mogu znat da je svj. vadena?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Svijecicu mogu vaditi jer ce priznati, bila lani ona vec na servisu, oni ju rastavljali pa su ostali njihovi tragovi, necu karburator recimo ali da vidim ako je nesto banalno da ne vozim bezveze. edoskoko ne znam ja kakav je to :D
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Na tim motorima svjećica traje jako dugo pa cak do 100sati rada.

Čak i duže,meni traje na vikingu oko 10 godina,prva ugradnja.
Nema tu cade ko na dvotaktnim motorima a pogotovo nakon jedne sezone.
Misliš,naše gorivo nije baš tako presjajno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Trokira ili se zaletava?
Prvo obično nešt oko struje. A drugo zaštopani rasplinjač ili razlokani spojevi. Pa ga regulator non stop, kaj drugo, nego regulira. Kod kineza ti je obično sistem rješavanja problema tak da se mjenjaju pojedini sklopovi:icon_rolleyes:
Ps: ti motori znaju vrlo lako raštelat ventile, pa bi mogao i to pogledat.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ajd isprobaj skinut filter zraka i vidi Jel bu trokirala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Obično na bezincu bilo kojem kad skineš filter zraka tek onda nijedan nejde kak treba, samo tuli.
Previše mu je to zraka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh