• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica samohodna bcs 622

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Motor je al 480, ventili su u cilindru. Jel tko zna kako se štelaju ventili? Jel moraju nalijegat na dosjed na cilindru u donjem položaju ili moraju biti malo iznad njega (konkretno za ovaj motor 0.25 mm)? Pozz!
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ventili moraju u donjem položaju nalijegati na dosjed ili nema kompresije. Promijenio sam ventile i vodilice ventila, a nisam trebao, nije bio problem u tome. Da malo pojasnim za one koji se ne razumiju u ovu problematiku. Radi se o velikoj samohodnoj kosilici BCS, ima 14 ks. Serviser mi je rekao da kad kosilica "crkne" zadnje što se dira je motor, tj. zadnji se otvara motor, a prije toga se kontrolira, pregleda svječica, fergazer, dovod goriva..., a ne ja, odmah su ventili u pitanju. To su dobre kosilice i imaju dobre motore. Ventili se štelaju na 0.20 mm usisni i 0.25 mm ispušni, u Zagrebu je servis za acme i lombardini motore agrodom d.o.o, ja sam svoju kosilicu popravljao u Sloveniji jer živim pored granice i mogu reći da je čovjek koji mi je to radio vrhunski majstor i poštenjačina i kad mi je rekao cijenu za rad 10 eura jer je potrošio samo 15 minuta za rad ja sam ostao paf i dao sam mu duplo jer nisam mogao vjerovat, a kad sam pitao čovjeka u Karlovcu koji je isto dobar majstor htio me oderat za isti posao 600 kuna.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ima zapravo 13 ks. Odi na Obrisan neispravan link. piše ti sve o njima i vidjet češ kako izgleda, to ti je stroj. Da mislio sam na taj agrodom, dečki u trgovini nisu baš najbolje upoznati s problematikom, ali kaj možeš. Hvala ti na savjetu za ovu firmu iz Umaga, budem ih nazvao. Cijene rezervnih dijelova za acme motore su skočile u nebo, fergazer koji je prije bio 30 eura sad je 200, bobina kod nas 415 kuna u Slo 80 eura, rezervoar kod nas 500 kuna u Slo 55 eura, a novi cijeli motor košta 500 eura, tako da se ne isplati baš popravljat previše stare.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ta kosilica s tim motorom je predviđena za rad s petrolejem i najbolje radi na petrolej, ima ga u Sloveniji za kupiti,ne znam jel ima kod nas i gdje, dakle benzin je zamjena za petrolej. Kad ju je moj otac kupio 70-ih godina negdje, nije bilo dizel motora na njima, tako da ne trebaš nikoga žaliti kaj se toga tiče. Napisao sam da je to dobra kosilica i tako i mislim i do sada nismo imali problema s njom a ne bi ni sada da ja nisam preuveličao i krivo procjenio kvar pa išao skidati glavu i pregledavati ventile. Dizel motor za nju je oko 8000 kuna novi u agrodomu i ne isplati mi se.
 
M

martin88

Guest
Ja bi te zamolio da mi kazes kakva ti to ("loša") iskustva imas sa AGRO-DOM-om. Moja su sasvim suprotna, u potpunosti sam zadovoljan sa njihovom suradnjom i poslovanjem.

Unaprijed hvala.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
martin88 kaže:
Ja bi te zamolio da mi kazes kakva ti to ("loša") iskustva imas sa AGRO-DOM-om. Moja su sasvim suprotna, u potpunosti sam zadovoljan sa njihovom suradnjom i poslovanjem.

Unaprijed hvala.


Kakva imaš iskustva s njima?
 
N

NITRAM232

Guest
radili su mi generalku na 2 cilindra motoru, LDA672 prije tri godine i zadovoljan sam i cijenom koja je bila i kvalitetom usluge. u tri godine nisam imao ni jedan kvar, ulje sam mjenjo redovito, i filtere. a kakva su to bila vaša iskustva?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
NITRAM232 kaže:
radili su mi generalku na 2 cilindra motoru, LDA672 prije tri godine i zadovoljan sam i cijenom koja je bila i kvalitetom usluge. u tri godine nisam imao ni jedan kvar, ulje sam mjenjo redovito, i filtere. a kakva su to bila vaša iskustva?


Od kud si se ti izvadil??????????????????
 
N

NITRAM232

Guest
PITANJE ZA LOŠA ISKUSTVA SAM POSTAVIL SA DRUGOG KOMPJUTERA ZATO MI JE DRUGO IME
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Jel zna tko kako se štelaju platine na motoru al 480? Ja se baš ne razumijem a dobio sam info od 0,4 do 0,6 mm u gornjem položaju (a ja sam mislio da uvijek moraju biti nekoliko minimalno odvojene), znači toliko smiju biti najviše razmaknute i pitanje kaj se događa ako su više ili manje razmaknute od toga?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ovo je nekakav noviji, mislim da se taj vrti u desno tamo gdje se pali a moj u originalu ide na petrolej i vrti u lijevo. Platine kad su razmaknute moraju biti od 0.4 do 0.6 mm a inaće se dotiću jedna druge, a ja mislio da se nikad ne smiju doticat da uvijek moraju biti razmaknute, a kaj ćeš kad ne znam, :blackeye uglavnom i bile su dobro poštelane samo kaj taj motor ne radi najbolje na benzin pa malo puca prilikom rada pa sam ja mislio malo poštelavat platine da radi bolje. Hvala puno na trudu!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moraju se zatvoriti do kraja . Na platinama se ustvari podešava kut zatvaranja .
http://www.google.hr/search?client=...anja+platina&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Kako je to nemoguće podesiti bez instrumenata ekvivalentno su nam to preraćunali u razmak kad su max. otvorene .
Povečanjem razmaka automacki podešavaš i kut predpaljenja . pa kad podesiš razmak platina kad su max otvorene podesi i kut pretpalenja .
Ako ti puca u auspuhu moguće da ti je palenje prekasno .
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ako je prekasno onda što napraviti, malo smanjiti razmak kad su otvorene?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ne nego povečati razmak .Ako povečaš kut zatvaranja- ranije ih bude počeo otvarati .
Prouči prvi lik googela do mog gornjeg linka .A kaj ima mogučnost podešavanja predpalenja ili ne?
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Uf zabolila me glava. Pogledao sam prvi link i ok je. Budem malo još pogledao kako to sve skupa izgleda i malo smanjio na 0.4 mm jer je sad 0.55 pa ću vidjet jel kaj bolje. Puno ti hvala! :D
 
A

AGRIPLUS65

Guest
e ajde probaj skinut plovak i provjeri dali ima benzina u njemu,mene to zna zezat kad se napuni.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Koji plovak??? A mene ne zeza niš, radi ko singerica samo kaj malo puca iz auspuha kao i susjedova, imamo skroz iste, ali eto da probam bolje ako može. Jedino me odušak malo živcira, dere prema meni kad idem iza nje pa ću morati staviti neku cjevčicu na njega i frknut ju negdje s lijeve strane kod kotača da ne dimi u mene. Inače kažu da su BCS najbolje kosilice.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
plovak u fergazeru, ma nek puca neka selo cuje.stavi slike.
 
Na vrh