• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu-nepravilan rad

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Jesi li udario u što ili ti nož nije dobro stegnut:blackeye.... Čuvaj prste, skini zamašnjak i promjeni kajlu, smontiraj i gotovo...radit će ko bombon....največi problem je skinuti zamašnjak....imaš tri slijepe rupe na zamašnjaku pa si napravi radapciger sa tri rupe koje ti odgovaraju rupama na zamašnjaku. te rupe nemaju navoj ali je to aluminij pa ak se dobro sjećam M6 vijak ulazi unutra i bez narezivanja. Taj dio provjeri jer trenutno nemam kod sebe.
Eh da kajla ti je oko 10kn....
ovako ti ona mora izgledati kad je čitava:
http://celticdistributors.com/products/engine-parts/electrical-system/tecumseh-flywheel-key-212

Hoces rec da je taj komadic rijesenje mog poblema
02-445-236.jpg


HVALA
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sitna stvarčica, al radi velike probleme.....99%:partyman:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Dali bi valjala polovna sa drugog ISTOG motora?[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QuI7cLa_fk4[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako su iste i ako imaš od kuda i ako je ispravna, zašto ne......makar niti nova nije nikakav trošak......:idea:
YT nije samo za gluposti, jel..:prayer: zanimljivo je da je tu skroz drukčija kajla neg sam se ja susrel....
Javi obavezno kak je prošlo.....
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Evo veceras malo radio



okrenuto paljenje za 8mm...



Nije neka kvaliteta al se vidi...

Eh zaboavih naspomenut, nisam uspio skinut zamajac pa ga prerezo na pola...



Ovo je drugi s drugog ISTOG motora...

Ujutro moram kupit benzina i probat zapalit jer idem veceras radit pa idem malo odmorit...

"jeffy" zahvaljujem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Evo kupio benzina i nasuo, kad vidi cuda upali od petog pokusaja.
Sad pali od prve...:finga:

E sad su se pojavila dva nova problema...
Jedan s psiholoske a drugi s mehanicke strane.

Prvi je taj sto mi je tolko puta iscupala spagu iz ruke da me strah potegnut :mrgreen::mrgreen:....:blackeye

A drugi je taj da mi se cini kao da trosi previse goriva i nemogu smanjit gas na karburatoru inace je samopodesavajuca.Sumnjam na dvije stvari:
prva da je zastopan zracni filter ili da kad sam stavljo onaj leptir u karburator da sam ga krivo stavio ako je moguce...

"jeffy" jos jednom zahvaljujem
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nema problema, zato smo tu....stvar je da si ti dobro opisal kvar:prayer:, a sreća je dam sam se ja često puta sa time susreo.....
Ja osobno mislim da ti imaš dva psihološka problema----:rolleyess:
Čini mi se da ti poduže vrijeme radiš sa tim kvarom i sa uranjenim paljenjem motor ne može razviti potrebnu snagu (imao si sreće da se nije previše zamaknulo pa se još dala upaliti)....na kraju krajeva za točno utvrđivanje treba izmjeriti broj okretaja tak da je to možda subjektivni osjećaj:scratch
...ali rezati zamašnjak......:toimonster::shock::supris:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
s5035539.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Zašto ti je ovaj limić tako svinut( to si ti smanjovao gas...'''), on bi u normalnim uvjetima trebao stajati otprilike okomito....jesi dobro povezao poluge i opruge i metnuo u odgovarajuće rupe......
Sad ne vidim, al trebala bi šipkica rasplinjača na polugi regulatora biti u najvišoj točci, a opruga jedna rupa niže....
governorlinkage.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
poslikam pa pokeljim slike...

Onaj limic sam ja svinuo al nenamjerno, sad je ravan tj. drugi...

na tvom karburatoru cemu sluzi ovaj gore prazan izvod, ja ga nemam...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ma nije to ništ važno, to je sistem sa perifernom pumpicom goriva...
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
obecano ispunjeno







s ove poluge sto je spojena na blok nikad nisam skido dole nista, tako je dosla meni...
 
Posljednje uređivanje:

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
E upravo to je krajnja posljedica prolupale klipnjače:toimonster:...to je klipnjača jednostavno željela na svježi zrak.... inače poznata i česta pojava kod tecumseh motora...

Pored brigsove kosilice imam i jednu sa tecumsehovim motorom i na njoj mi se javlja taj zvuk lupkanja u motoru pod opterečenjem.
kažeš da je to luftr na klipnjači...koliko bi majstor to mogao naplatiti da se to riješi..
Inače moje je mišljenje da su ti motori žešći drlog.:finga:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pored brigsove kosilice imam i jednu sa tecumsehovim motorom i na njoj mi se javlja taj zvuk lupkanja u motoru pod opterečenjem.
kažeš da je to luftr na klipnjači...koliko bi majstor to mogao naplatiti da se to riješi..
Inače moje je mišljenje da su ti motori žešći drlog.:finga:

Slažem se sa tobom, al največi problem je u tome kaj na kraju ipak rade...:finga:, a firma više ne postoji 4 godine...imaju kakti tlačno mazanje, ali je nepouzdanije od bučkalice....to je ujedno i moja največa zamjerka...
Ako ćeš nosit majstoru i plačat nove dijelove tada se nikako ne isplati
...vidi kolko košta novi motor.....
http://www.trgo-agencija.hr/detalji_proizvoda.ddfb9d53dea44285b6634d918a14e20f.motor-tecumseh-prisma-40-variabilni-gas.aspx
ali ako radiš sam i ako negdje na otpadu naletiš na ispravnu klipnjaču, pritom pitaj Boga u kakvom stanju je rukavac radilice, e onda se popravak isplati....

"Tisak" meni se čini da je sve ispravno spojeno, još da probaš lagano taj lim svinuti prema rezervoaru, tada bi trebali okretaji malo past, al ne pretjeruj jer će ti raditi nestabilno....probaj, lako vratiš ako ne bude efekta
 
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
"Tisak" meni se čini da je sve ispravno spojeno, još da probaš lagano taj lim svinuti prema rezervoaru, tada bi trebali okretaji malo past, al ne pretjeruj jer će ti raditi nestabilno....probaj, lako vratiš ako ne bude efekta

evo jutros sam pokosio dvoriste i nije potrosila pol rezervara a imam kosnje nekih 1,5-2 sata, Oketaji su sami pali i sad radi dosta tiho i stabilno bez zaletavanja. Nisam di dirnuo onaj limic.

Jutos kosim i moj stari dodje kuc s NOVOM "OHV"-ovom kosilicom i vidi mene gdje kosim...:supris::supris: "idi u k.... sta mi nisi javio da radi".

Tako sad imam dvije...:finga:

poz...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hehe, dakle više ne moraš mjenjati gaće prije paljenja:butthead:...ma rekoh ti da je sve u glavi:rolleyess:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da krenem redom....
Vjerojatno ste mnogi primjetili da su se pojavile kosilice sa kineskim motorima, gledajući razno razne kataloge gotovo da su istisnule Briggs, a o Tecumsehu da i ne pričamo(ne postoji).....Naravno pričam o onim najjftinijim i najčešćim modelima kosilica......
Mene osobno neki ti motori konstrukcijski jako podsjećaju na neke Hondine modele....Zanimljivo je to da svi od reda imaju ekonomični OHV razvod i do sad što sam uspio saznati, svi imaju neke košuljice cilindra.....sve to me jako intrigira, no ostaje još uvijek dosta upitnika....:toimonster:
Pošto sa tim kinezima nemam nikakvo iskustvo, molio bih da napišete, vi vlasnici, svoja iskustva....naravno i razmišljanja ostalih su dobrodošla....
Mene konkretno zanima ova kosilica, jer često tu kod mene u briježnom kraju ljudi pitaju za takve kosilice....to je jedina kosilica sa 2-taktnim motorom osim ong skupog ASmotora i naravno svima nam poznatog, ali i tvrdoglavog/mušićavog tomosa....
XSS51-2T.jpg

To bi trebala biti kopija legendarnog Suzukija m120x....
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Ovakvi motori su sve cesci, neznam ciji su al neizgledaju bas nesto kvalitetno.

Briggs mi je medju boljim motorima, a za Tecumseh nisam cuo do pije 4 godine kad sam kupio kosilicu s tim motorom.

Ciji je to motor? Po nazivu bi rekao Korea ili tako nesto...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tecumseh je američansko "čudo" sa obala Velikih jezera....kao i b&s.
Tvrtka je krajem 2008 godine definitivno i trajno zatvorila vrata, barem što se tiče proizvodnje motora, neki kažu s pravom, neki ne, no tih je manje8)....
Ma bitno je samo to da nikad više neće biti ugrađeni ni u jednoj kosilici, itd...

A ovi kinezi me interesiraju, jer polako preuzimaju tržište čak i Briggsu, koji još uvijek proizvodi konstrukciojski zastarjele motore(ne sve)
Zanimljivo je da se na neke modele tih kineza stavljaju naljepnice Kohler Courage:madmana:
Isto tak sam nedavno primjetil vertikalne Robin Subaru motore koji, prema dosadašnjim iskustvima, obećavaju..
 
Posljednje uređivanje:

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Tecumseh je američansko "čudo" sa obala Velikih jezera....kao i b&s.
Tvrtka je krajem 2008 godine definitivno i trajno zatvorila vrata, barem što se tiče proizvodnje motora, neki kažu s pravom, neki ne, no tih je manje8)....
Ma bitno je samo to da nikad više neće biti ugrađeni ni u jednoj kosilici, itd...


A ovi kinezi me interesiraju, jer polako preuzimaju tržište čak i Briggsu, koji još uvijek proizvodi konstrukciojski zastarjele motore(ne sve)
Zanimljivo je da se na neke modele tih kineza stavljaju naljepnice Kohler Courage:madmana:
Isto tak sam nedavno primjetil vertikalne Robin Subaru motore koji, prema dosadašnjim iskustvima, obećavaju..

Malo dobrih vijesti:

"TecumsehPower sold off its Peerless transmissions business to Husqvarna Outdoor Products."
 

Najnoviji postovi

Na vrh