• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu-nepravilan rad

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Eh, evo još jedan problem...
Prilikom stiskanja one gumice na karburatoru (crvena boja) nikako da mi povuće gorivo da mogu startati kosilicu, ne vidim s vanjske strane da je gumica oštećena ili probijena. Prije mi se to isto dešavalo ali nakon 10-ak pokušaja uspio sam ušpricati gorivo.. ali sada ne i ne.
Ovog ljeta sam promijenio membranu na karburatoru i otprilke tada su počele ovakve zezancije, e sad slučajno u isto vrijeme ili nešto nisama dobro napravio pojma nemam.

Motor brigs, 3,5.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Probaj skinuti filter i nalijati direkt u rasplinjač žlicu benzina pa javi rezultate.
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Da, nisam spomenuo, probao sam i zaliti karburator ali ne daje znaka. Možda još da probam sa špricom i iglom ubizgati gorivo umjesto pumpice, možda bude rezultata.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Probaj, no ak si več zaljeval, valjda ga nisi utopil:D, onda ti možda nije do pumpice. Jer to je njezina fuknkcija. Još bolja stvar ti je carb ili brake cleaner, ako ga imaš.
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Imam nekakvu staru brigsovu,prošle godine je zamijenjena sa novom i odtada stoji. zajebava ju karburator, gumica(pumpica)za uubrizgavanje je sva otišla,iskidala se.treba mi drugi karburator.danas sam ju probao palit i pali i odradi toliko koliko joj ulijem goriva u karburator,reagira fino i na gas ali 5,6 sekundii onda se gasi. sistem paljenja je na bušilicu , nema kape sa kolutom špage i oprugom. gedora na osovinu za paljenje bušilicu i gas :D
 
J

Josip225

Guest
Problem sa uljem!!!!!!!

Pozdrav! Imam problem sa kosilicom b&s . naime kada sam očistio (okrenuo je naprijed) čistio sam oko 5 minuta. Stara je oko 4-5 godina. mislim si ja neće ulje neće otić i kada ja upalim kosilicu ono, oblak dima izađe iz auspuha.
eh sad jel može samo onako kosilica radit da to ulje ispari iz auspuha ili šta već?
molim brz i dobar odgovor.
Unaprijed hvala!
 
M

Milun

Guest
Pozdrav! Imam problem sa kosilicom b&s . naime kada sam očistio (okrenuo je naprijed) čistio sam oko 5 minuta. Stara je oko 4-5 godina. mislim si ja neće ulje neće otić i kada ja upalim kosilicu ono, oblak dima izađe iz auspuha.
eh sad jel može samo onako kosilica radit da to ulje ispari iz auspuha ili šta već?
molim brz i dobar odgovor.
Unaprijed hvala!

Prvo kosilicu nikad netreba naginjati napred niti u stranu nego nazad na onu stranu gde je rucka,meni se tako nesto desilo i morao sam promeniti filter (spuzva) premda mislim da se mogao oprati u benzinu,zatim sam zamenio novu svecicu e sad da li sam menjao jos sta ne secam
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
meni se to dogodilo par puta, ona dimi i to bijelo, možeš to riješiti tako da duže radi i ona će prodimit, ali to nije dobro, onaj filter, ja ga imam iznad rezervara, odšarafi i spužvu izvadi van, suhu krpu i dobro je obriši i iscijedi ulje iz nje, zamotaš je u krpu i gaziš po njojm krpa će upit ulje a spužvica će bit suha, ako ne usiješ dobro je operi u benzinu i osuši.

kada čistiš kosilicu onda je možeš naginjat, ali nemoj držat duže od 30- 45 sek. onda je spustiš, malo upališ da radi i tako ponavljaj dok ne očistiš, za taj kratak period neće ti se ulje saliti u filter. i ja isto imam briggs motor i tako je čistim već godinama.

Svijećicu nema potrebe mjenjati, samo ako je masna obrišeš je. moja ima 15 godina i svjećica je mjenjana možda 2-3 puta.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
toma,nema potrebe,samo je nagni natrag na ručke tako da ulje ne dođe do filtera..
tako ja radim godinama i nema problema..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
tako i ja radim zadnjih par puta i isto sam primjetio da nema problema, ko mene isto šljaka i na lijevu stranu isto se ne preljeva ulje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
samo moraš pazit da ne nakrećeš prema filteru..
 
J

Josip225

Guest
Riješeno

U redu je ljudi :)
Hvala na pomoći!
Filtar(ona spužvica) nije bila nimalo namočena uljem,svijećica je samo malo bila mokra pa sam ju obrisao i stavio natrag,upalio kosilicu dimila oko 3-4 minute i prestala dimiti.
Hvala vam još jednom! ;)
 
Na vrh