• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu-nepravilan rad

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Malo dobrih vijesti:

"TecumsehPower sold off its Peerless transmissions business to Husqvarna Outdoor Products."

Kao što sam napisao, tvornica dijelom postoji, ali divizija proizvodnje motora je zauvijek zatvorena....ostla je samo još prizvodnja getriba za kosilice( koji su btw. druga liga uz Danfoss, kanzaki, tuff torq) i proizvodnja rashladnih kompresora....
A da je to sve skupa loše provedeno, potvrđuje činjenica da se već lagano osjeća nedostatak dijelova za pojedine motore
A strojeve su valjda odvukli Kinezi u svoje čeličane....ne bi bilo prvi put....:madmana:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ovako, jučer bio tu kod lokalnog servisera po neke dijelove kad vidim u kutu kosilicu. vidim kosilica stara ima onako zamaknute kotače sa jedne strane, veliki, relativno uski kotači, aluminijsko kućište, honda motor, vidi se da je mrcina kad spazim natpiss na odljevku Mio Standard Osijek:eek:...e ljudi oči mi ispadoše
Jel zna netko nešto o tome...strašno me intrigira:confused:
Predpostavljam da je honda u originalu....ali nikakve podatke nemam....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
moram sam sebe citirati:

ajde da i ja priupitam..
takodjer kosilica sa B&S motorom, mislim da 3,5ks. nakon puno granja samljevenog i udaraca u cigle te slicne stvari je pocela lupati.
zapravo metalno tuckanje dok je pod opterecenjem i dok se upali, dakle dok se ne zalaufa. na mjestu i u maloj travi radi normalno, u vecoj pod opterecenjem pocne to sitno metalno tuckanje. recimo kao ventili samo prilicno glasno.
ima netko ideju sta bi to bilo i vrijedi li rastavljat ili kosit dok ide?

evo, neka 2mj nakon ovoga kvara kosilica radi kao i prije. bez ikakvih suvisnih zvukova prilikom paljenja ili pod opterecenjem u gustoj ili visokoj travi. kao da se nista nije desilo. kako doslo tako i otislo.
sta joj je bilo tko zna. nismo nista sarafili po njoj.
ako se razleti budem se opet citirao :rolfer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tu su kosilice,pa da stavim ovo,poklanjam motor od mio standard kosilice 3,5ks ispravan ,samo treba očistiti malo palenje i karburator, za člana foruma koji si to može iskoristit,znači GRATIS ISPRAVNO,evo i dve slike ako prođu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us a ha bude i slikica :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
tu su kosilice,pa da stavim ovo,poklanjam motor od mio standard kosilice 3,5ks ispravan ,samo treba očistiti malo palenje i karburator, za člana foruma koji si to može iskoristit,znači GRATIS ISPRAVNO,evo i dve slike ako prođu

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us a ha bude i slikica :partyman:
Jel je rezervar gore i jel je cijeli?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ček malo, kolko vidim, to je mali motor od 3,5hp, ali ima klasični rasplinjač sa plovkom kao npr. veča, Quantum serija.....to još nisam videl....i ja bi da slikneš sa druge strane:)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
budem tokom dana poslikao,pa ih stavim,ždere me fotić,moram mu nabaviti duracell baterije ovo sve drugo hrpa smeča,napraviš 10 slika više se fotič ne može pokrenuti:partyman:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
budem tokom dana poslikao,pa ih stavim,ždere me fotić,moram mu nabaviti duracell baterije ovo sve drugo hrpa smeča,napraviš 10 slika više se fotič ne može pokrenuti:partyman:
Za fotič trebaš obavezno punjive baterije + punjač .
Ako se radi o AA baterijama gledaj da ima min. 2500 mAh , još bolje 2700 mAh .
Ako je više mA više i košta..no pazi da te lokalci ne zmužu , 4AA baterije + punjač moraš nači ispod 100 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
to vam je to ako kome treba,nazovite i dalje za forumaše gratis(možda jedan Radler od Pana):axe:
To nije taj rezervar koji je meni potreban tak da........
Ako nikom nebu trebal mogu ga uzeti za rezervu kad bu mi usput, a regler nije problem, samo reci jel mehanički ili elektronski :lol:.
Hvala.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da to je to...meni je zanimljiv kao unikat, to još nisam videl, nažalost sad više ne prolazim tvojim hatarom:madmana:
A, još malo pa oldtimer...86. godište
 

pero1q

Novi član
Tu od
9 Lip 2011
Poruka
23
Pozdrav, dali je još uvijek motor raspoloživ, mislim da bi ga mogao iskoristiti za jednu strižnu kosilicu koju pokušavam osposobiti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
otišao Brigs, kolega pero1q došao po njega ,neka ga dobro iskorist a ja ču staviti radlera da se hladi,pozdrav ako šta nađem viška budem se javio,pozdrav:axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh