• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilica za travu

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
I šta sad da ja radim?

Baš me briga i za ležaj i remenicu i radijalno opterećenje 😂.

Znači zaključak je da je definitivno otišlo nešto u motoru? Treba se motor raskopati...

Jel da dam nekom majstoru da kopa ili je to bacanje novaca?
Ako imaš vremena, to znaš i želiš, nitko te ne može spriječiti da ga ne raskopaš. On je tvoj, nisi ti njegov, niti je važno što selo o tome misli, ili priča.
Ako nemaš vremena, ili ne znaš, ili nemaš dati kome da ti to riješi, najbolje kupi zamjenski motor s velikom garancijom, zašarafi ga gore i tjeraj ga u nove radne pobjede.
Ja bi to tako, a kako budeš ti, odluči se...

Ima tu dosta faktora koje mi se ne da objašnjavati.
Od podmazivanja pod pritiskom do žiroskopije ..

Da li bi ti kupio uređaj s motorm bez kugličnog ležaja na remenu podmazivan bučkanjem?

Ja ne kažem da nema takvog uređaja ali dalje od mene.
U stvarnoj svakodnevnici valjda 99% ljudi nikada nema pojma što zapravo kupuje. Primjer: da li mu kotači na kosilici imaju lagere, ili pikse, a tek da li motor može raditi na nagibu i ako može kakvom.
A to kako motor izgleda iznutra bolje da ne govorim, ne znaju ljudi kako izgleda colovni alat, a kamoli a ga ima i još da zna rastaviti B&S motor, kak da ne.
OK ovdje je Honda, ali reci tim ljudima da ima remen u ulju, pa da vidiš kolutanje s okecima...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
U stvarnoj svakodnevnici valjda 99% ljudi nikada nema pojma što zapravo kupuje...
Do nekih je informacija gotovo nemoguće dojti, znaš to i sam…
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
@ZJ a ko će ti i objasniti kad ni današnji trgovci neznaju objasniti što prodaju, svaka čast izuzetcima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A to kao da je trgovca briga što prodaje, samo da se proda, pogotovo u centrima.
Detaljnije se eventualno može saznati kod lokalnih servisera koji ujedno imaju u prodaji neke od kosilica , trimera, pila .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
@ZJ a ko će ti i objasniti kad ni današnji trgovci neznaju objasniti što prodaju, svaka čast izuzetcima.
Nisam na to mislil.
Nego ni na stranicama proizvođača nemreš najti osnovne podatke.
Evo ti primjer: odi na Stihlov-u stranicu i nigdje ne budeš našel podatak o promjeru i hodu klipa, o broju karika... a da podatak o najvećem momentu i ne govorimo.
Ako je tak kod vrhunskih proizvođača, kak je te s onim jeftinim?
U nijednom priručniku nema prikaza ni specifikacije rezervnih dijelova...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,869
Kak misliš da bi oni na "H" ili "Š" znali o tim podacima kad samo kelje svoje ime!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak ne..neki daju svoje podatke pa im ne vjerujete.

 
  • Like
Reactions: ZJ

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Jel imate onda prijedlog koji staviti umjesto njega?
Honda GXV 160 ili Kawasaki FJ 180. Naravno, ako je ostatak kosilice u dobrom stanju. Inače budeš za par godina imao motor, a tražio kučište.
 
  • Like
Reactions: ZJ

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Kako je zatoplilo ovih dana pa trava samo što nije krenula. Evo već je osposobljena.😁
IMG_20231218_165530~2.jpg
Zadnji krik tehnike iz bivše Yuge 1990. Pa zgleda dobro , ča bi vi tili?
Ma samo je malo kisnula i blokirala, dečko koji je u posjed stupio nedavno. Ma ništa joj nije, samo je blokirao starter, ustvari osovina startera zarđavila i malo struja zaplivala (kraul). Nič strašno. Pročistio magnet od ruzine i zamijenio puntine i kondenzator. E da morao sam isprazniti vodu iz rezervoara i naravno detaljno očistiti karburator i biti će spremna za slijedeću sezonu.😊
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,978
Kakvu sljedeću sezonu. Za badnjak 14 stupnjeva najavljuju. Treba se za božić pripremiti
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,731
Za uvod:
12118862_910897208998196_2885619410839903889_n.jpg

Jutros rano sam, kad sam več bio tamo, blizu, navratio i u novi "Honda servis" na Sajmištu, tamo su mi na dan useljenja i otvorenja rekli da mi budu pokušali nabaviti jedan "štitnik remena" za jednu moju "novo nabavljenu" kosilicu. I bome jesu, njemački je proizvod, platio sam 12 EUR-a i sada imam dodatni dio, da se tijekom zime igram u podrumu, pokraj peći za centralno sa "još jednom svojom rezervnom igračkom" za narednu sezonu. Zadovoljan sam.
IMG_20231220_091941.jpg

Inače sam prije par dana, dok je padala kiša, u podrumu kraj peći malo pokrpao dno od koša za travu...

IMG_20231207_105743.jpg
Malo, pomalo... na način kao antuntun, po zimi se igram s kosilicom za travu :devilish: :geek:;)
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
722
Svoju sam riješio prošle godine, ali brzo je dobilo po tamburi iako sam išao u dva sloja kita i četiri boje, ako se dobro sjećam. Krtice mi izbace kamenje koje ne vidim i dole sve izudara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh