• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilice

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kladio bih se da je Briggs serije 12, oznake 6.25.....dakle cca3.5ks
BTW: to je kineska kosilica koja se pod tim imenom prodaje za dobavljača Vinkoprom.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo jesam ju kupio.

Einhellovku, do sad mi se čini jako dobra. Lijepo kosi, stabilna je i izgleda solidne kvalitete.

20130509_145417.jpg


Ne štopa se često, mogu jako visoku travu kositi s njom. Skoro do koljena :)
 

nikola96

Član
Tu od
18 Lip 2013
Poruka
96
Kladio bih se da je Briggs serije 12, oznake 6.25.....dakle cca3.5ks
BTW: to je kineska kosilica koja se pod tim imenom prodaje za dobavljača Vinkoprom.

motor je briggs & stratton 625 190cc
e sad po onom što je nama rećeno u trgovini njezina snaga je kao što je gore navedeno znači oko 6 ks (danas sam pitao tatu, on je kupovao) nemogu reći u decimalu jer nisam siguran a kolko se sijećam to je pisalo i na kutiji ali je više nemam pa nemogu potvrditi,a papire nisam tražio. a što se tiće prakse mislim da je jača od 3.5 ks jer sam zvašta kosio s njome i super je išlo, a širina otkosa je 58 cm i naspram stare mtd kosilice je nebo i zemlja što se tiće snage

i da nebi htio da mislite da se sad tu pravim da imam doma neznam kakav stroj, a zapravo nemam ništa
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma nije uopče problem dal imaš preavi stroj ili nemaš,ali to je oznaka za kosiliu tj.motor od 3.5 ks ...sutra baš budem izračunal kubikažu na ovom od 3.5 i onda da vidimo

-
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja na hondi imam 200cm3 i 6ks i nijedna sa 3.5ks nema sirinu kosnje od 58cm max 52cm.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
lijepa kosilica,ali i to je isto briggs 3.5 ks kolko vidim

Jok, to je motor koji ljudi zovu, briggs od 3.5ks, a zapravo je oko 2.5..

motor je briggs & stratton 625 190cc
e sad po onom što je nama rećeno u trgovini njezina snaga je kao što je gore navedeno znači oko 6 ks (danas sam pitao tatu, on je kupovao) nemogu reći u decimalu jer nisam siguran a kolko se sijećam to je pisalo i na kutiji ali je više nemam pa nemogu potvrditi,a papire nisam tražio. a što se tiće prakse mislim da je jača od 3.5 ks jer sam zvašta kosio s njome i super je išlo, a širina otkosa je 58 cm i naspram stare mtd kosilice je nebo i zemlja što se tiće snage

i da nebi htio da mislite da se sad tu pravim da imam doma neznam kakav stroj, a zapravo nemam ništa

Oznaka 6.25 je relativno nova oznaka i označava okretni moment i to u u Ft/lbs, množiš sa 1.36 da bi dobio Nm. Po starim oznakama ti motori su se vodili kao 5ks, međutim tu snagu ne razvijaju.
Ako mi ne vjeruješ, ozbiljni proizvođači kosilica(husq,viking,solo....) deklariraju za taj motor snagu 3.3-3.5ks. Dočim, na službenoj briggsovoj stranici podatka o snazi uopće nema.:icon_toilet:

ma nije uopče problem dal imaš preavi stroj ili nemaš,ali to je oznaka za kosiliu tj.motor od 3.5 ks ...sutra baš budem izračunal kubikažu na ovom od 3.5 i onda da vidimo

-
Mali motor serije 9 i 10(označava kubikažu u kubnim inčima) ima 147 odnosno 158 ccm
sutra izmjerim i pogledam na kosilici što piše. al 99% sam siguran da je 58cm
Meni se isto čini da bi zahvat mogao biti oko 53

Honda G200 ima između 5-5.5ks, s time da za razliku od motora na kosilicama tu snagu daje na 3600o/min.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@hodor moze biti ne velim da nije slabija nego tak pise.
Ak je zahvat 56 m mogla bi imat 5 ks?
 
J

jure313a

Guest
Pozdrav svima. Imam malo veći problem pa bih ga htio podijeliti s vama. Prije 4 godine kupio sam samohodnu kosilicu MTD SP 56 SD 12A 268R615 i platio je 3000 kn. Prošle godine pokvario se pogon samohodnje. Majstor u servisu kaže da se mora zamijeniti cijeli pogon i da košta 1100 kn. Preko veze nabavim samo zupčanik koji se bio pokvario ,sklopim pogon i sve ok. Zupčanik me koštao 100 kuna. Ove godine pogon opet ne radi,izlizali se plastični zupci na točkićima prednjim pogonskim. U servisu kažu oba točka koštaju oko 700 kn,ali to nije sve. Izlizale se čahure u nosaču točka pa i njih treba zamijeniti. Dva nosača točkova lijevi i desni koštaju oko 460 kn. Probamo mi postaviti nosač točka na osovinu kada se nosač opet klima. Zaključimo da je oštećena i osovina i da bi se i ona trebala zamijeniti a ona se opet kupuje u kompletu sa pogonom a on košta kao što sam rekao oko 1100 kn. Zbrojim ja to sve i ono oko 2260 kn plus ruke majstora. Kada bih dodao koju stoju kuna mogao bi kupiti novu kosilicu. Pobacam ja kosilicu i njene dijelove u auto i bježi kući. Ne znam što učiniti. Platio je puno misleć' kvalitetna je,a dijelovi toliko skupi da te glava zaboli.Ima li tko takvu polovnu za prodati?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izbaci joj pogon i to preradi na obicne tockove i teraj. sve su sad hobi kosacice vecinom i napravljene da se na delovima zaradjuje.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Oduvijek je bio veliko pitanje kvalitete kosilica, pogotovo samohodnih..
Danas ima kojekakvih kombinacija motora i kosišta, pitanje je cijene i vrlo je relativno pitanje.
Briggs & Stratton motori su klasika u svijetu kosilica i nalazi ih se svugdje. Održavanje minimalno i nije skupo. Moja Husqvarna ima Hondu i opet sam prezadovoljan. Kod ove prije su zviznuli pogonski kotači nakon dugog niza godina, da je već i tvornica propala i nije bilo dijelova za kupiti. Srećom, kod prijatelja u servisu sam naletio na isto kosište bez motora koje mi je poklonio, pa se problem riješio sam. Dodani su ležajevi na pogonsku osovinu, pojačana konstrukcija kotača. I dan danas nakon 20 godina radi kao urica. Prije par dana kupljen i instaliran set za obnovu rasplinjača za 70 kn.

Rekao bih da je nije loše razmisliti o samohodnoj kosilici od cca 4000 kn kad su popusti. Preporučujem Briggs ili Hondu, a kosište od poznatijih proizvođača (Viking, husqvarna...)
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam voćnjak 70 x 70 m sa dosta nagiba. Kada je suho kosi se malčerom, ali traktor dosta klizi po travi. Koju mi rotacionu kosilicu predlažete. Ako kosim strižnom moram kupiti travu, ali to želim izbjeći.
Ove male samohodne nemaju ripne koje mogu izvući stroj uz brdo.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Teško da će koja sama uzbrdo.. Uvijek treba malo pomoći..

U principu su sve slične, tako da pravog izbora ni nema. Jedino ako ideš na skupu varijantu profi kosilica, koja se vjerujem ne isplati za voćnjak..
Uvijek postoji kombiniranje kosilice i flakserice..
 

Najnoviji postovi

Na vrh