• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kosilice

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Izbuši rupe na osovini iza šnapera i postavi iza njih ß šplintu, tak da šnaper nemre iz zubi. Jedino bu problem pri okretanju na kraju reda, jed bude "diferencijal" blokiran.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Izbuši rupe na osovini iza šnapera i postavi iza njih ß šplintu, tak da šnaper nemre iz zubi. Jedino bu problem pri okretanju na kraju reda, jed bude "diferencijal" blokiran.

Hm, ideja je dobra no ja imam tu neko ukapčanje valjda špere? moram provjeriti da li mi radi španer za uključivanje remenice getribe jer tu vidim da je moguće razdvojiti i sa španerom pogon.

http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/kuciste-pogonom-kosilice-srk-70-oglas-18507550

Napred španer za uključivanje, a otraga ukapčanje špere ili čega? moram baciti pogled pod haubu :icon_eek:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Osim kaj bude ti pogon "zašperani", nebudeš mogel niti isključiti pogon. Ona zatezna remenica je samo da rastereti kanđe i da se smanji udar na njih, ali pogon ti se zapravo isključuje na kanđama. Ovi novi modeli su usporeni i potpuno je izbačena zatezna remenica.
To zapravo i nije kosilica za takve terene, nekad davno sam pisal o tome.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Osim kaj bude ti pogon "zašperani", nebudeš mogel niti isključiti pogon. Ona zatezna remenica je samo da rastereti kanđe i da se smanji udar na njih, ali pogon ti se zapravo isključuje na kanđama. Ovi novi modeli su usporeni i potpuno je izbačena zatezna remenica.
To zapravo i nije kosilica za takve terene, nekad davno sam pisal o tome.

Nisam ni znal da je nutra zatezna remenica, baš ne kužim tu funkciju, ali dobro... . Noviji modeli usporeni kako? drukčiji prijenosni omjer getribe ili preko manje remenice na motoru/veće remenice na pogonu?

Jer ova moja je vrag za pratiti, stariju ekipu pusti iza sebe :D: a ona ode...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zatezna remenica je ispod motora. Sad ko za inat nemogu naći niti jednu sliku, uglavnom Hittner ili Prima su montirali veću remenicu na reduktor, a tu zateznu remenicu potpuno izbacili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh