• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koza/ovca/krava

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ja nikoga ne podcjenjujem. znam da je zivot na selu posao od 24 sata dnevno. nema radnog vremana od 8 sati.
ja sam SVAKI vikend gore, ali umjesto da vrijeme koje sam gore provedem koseci travu, mogla bi raditi i druge stvari.

nema razloga za cinizmom.
posteno sam postavila pitanje u nadi da cete odgovoriti ali ne i biti cinicni.

Evo da se malo uključim pošto sam sad vidio temu.
Tonka dosta svega ovog je točno moj savjet ti je da uzmeš par ovaca pošto su krave otpale, koze bi se i na vraga popele a vjerovatno bi ih našla na jabukama i na krovu kuće a tebi koliko sam svatio nije bitno dali će se ovce janjiti ili neće pa onda nemoj kupiti ovna i to ti otpada ako kupiš mlade ovce koje se nisu počele musti otpada ti sve ostalo ostaju samo ovce a pošto ovo nije srednji vjek da na svakom brdu ima samo jedna kuća zamoliš nekoga da ti preko tjedna malo pripazi i ja mislim da je to ono što ti hoćeš a sve ostalo možeš rešavati u hodu.
Ovo je moje mišljenje i nitko se ne mora složiti sa njim.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
dečki u mojem kraju ima ovaca tj. stada su i od 200 kom koja uopće i neznaju što je štala a za ječam ili kukuruz da i negovorimo sjeno im je premija, pa tako i nije ćudo što je postavljeno takvo pitanje
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ovo se razvilo u pravu filozofiju,a stvar je vrlo jednostavna.

Pokusaj onako kako mislis da ce biti dobro,a ako ne ide drugi put ce bit bolje jer ces naucit na svojim greskama.
Stoga kupi sto zelis,ostavi tamo reci susjedu nek baci pogled,pa ces sama vidjeti dokle ce to ici.
 
M

MOCO

Guest
ovca bi stvarala najmanje problema i koliko sam shvatio trebala bi biti tamo i paziti da trava ne raste, pa zar nije jednostavnije pošpricati dvorište cidokorom?
 
S

slavek

Guest
kolega siki dobro veli, uzmi ovce, dobro ogradi osgiuraj kakav takav smještaj i hranu(vodu veliš da imaš)susjedi će pripazit preko tjedna a zlo se može desit i da si pored njih tako da ne vidim problem oko tog .no ali moraš i druge kolege sa foruma poslušati jer imaju iskustva(dobrih ali izgleda više loših)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh