• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
???
Kako to misliš.."šta radimo"..
Hranimo je do sledećeg jarenja naravno!Nije za jednu sezonu!
:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nadija

Član
Tu od
10 Ožu 2014
Poruka
38
???
Kako to misliš.."šta radimo"..
Hranimo je do sledećeg jarenja naravno!Nije za jednu sezonu!
:icon_scratch:


hehehehe gledam i pitam se sta ovaj covjek odgovara na moje pitanje :icon_rolleyes: pa sam shvatila da mi u tipkanju fale kvacice pa eto postavljam pitanje opet :icon_lol:

Dakle , šta radite s kožom od jariča nakon što ga spremite u led ?

i sjetila sam se jednog posta na ovom forumu koji me je nasmijao kad je covjek pitao dali mu je koza sjarna ako je ovan obavio svoje .......... plavusa sam ali ne bas tolka da ne znam sto s kozom nakon odbijanja jarica :(happy):

i bas me je vasa reakcija na moje pitanje oraspolozila s obzirom na to da ce netko od susjeda koji zna di moja mama skriva kljuc od kuce sutra rucat komad MOG jarića , sto me jako razljutili jer da prostite ebemu misa da je pokucao na vrata i zamolio me da mu dam pola jareta jer nema para to si priustit dala bi mu cijelo ...... al ajde nek mu je dobat tek
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Žalosno,ali namistija bi ja njemu plojku (zamku) pa bi iduči put dobro promislija bili to uopće napravijo!!!:icon_evil:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
pozdrav svima.nova sam na forumu pa izvinite na greskama ako ih bude inace sam i po prvi put na forumu :D .imam pitanje za one koji znaju pocela sam se baviti kozarstvom,imam malu kolicinu kozica a neznam puno o njima pa me zanima jedno---koza je nalila mlijeko ima sad vec i mjesec dana a nema stomak kupljena je kao mlada koza to bi joj trebalo biti prvo jarenje,nema naznake da ce se ojariti osim sto joj vime je nadoslo---ako neko zna da mi odgovori sta sad da ocekujem jare ili ko zna iz kog razloga je nalila ....hvala pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Ja mislim da možeš očekivati jare pošto kad naljeva to je znak da jare dolazi uskoro. A to što nema stomaka nek te ne brine na nekima se to jednostavno ne primjeti. Verovatno će biti jedno jare. Nek ti je sa srećom! Pozdrav!!!
 

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
hvala na odgovoru!ma malo me zabrinulo posto je vec proslo mjesec dana od pojave vimena i kad malo povucem ide mlijeko a ona nikako da se ojari---valjda ce uskoro
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mika,prvo dobro došla na forum,a drugo kad pišeš post (a i svi drugi početnici i oni koji to nisu) molim te da staviš malo više detalja,recimo u tvom slućaju da bi ti mi koji nešto znamo mogli pomoći treba nam više informacija npr. :

koliko je koza stara
dali je bila sa jarcem u stadu ili čaki i sa njim sama
kad je to otprilike bilo
dali kad stisneš sisicu izlazi bijelo ili žuto mlijeko
dali je nemirna
kako jede

takve informacije pomažu da složimo sliku o čemu se radi,ja sam imao kozu koja je davala pola litre mlika i bez da se ojarila ima i tih slučajeva.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
koza ako je od prosle godine ne mora biti sjarna ili bređa (kako vec ko to zove) a da bi nalila tj imala mlijeko-godinu dana staroj kozi mlijeko dodje od pase. Znaci ako tvoja koza pase svjezu zelenu travu ima mlijeko e sad koliko to nisi napisala - u glavnom meni je jedna jarica od kojih 5 mjeseci- nikad se ni tjerala nije, a dobila mlijeko! Sve je u redu u svakom slucaju sa tvojom jaricom ili kozom !! Sretno sa kozama i ovdje sa nama :)
 

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
da trebala sam vise informacija
kupljene su pre 4 mj.(imam dvije takve u stadu)i tad nam je covjek rekao da nezna sto se nisu ojarile u martu kad i sve njegove,nebitno mi smo ih ipak kupili za jesenju oplodnju, medutim jedna od njih dvije pre mjesec dana nalila vime i kad povucem ide bjelo mlijeko mirna je i ponasa se normalno,jede normalno,rodnica joj nekad mi se ucini malo veca a opet pomislim da je ista(neznam :D )a u druge nista.rekao je da su stare godinu dana napunile u martu i veliki jarac bjeli je s njima kupljen i on je "navodno"od god.dana i bio je s njima tad a i sad"neznam gledati god.po zubima da provjerim".idu na ispasu imam u ogradi 20 duluma s sumom i preljepo im je....e sta sad ako nije sjarna valja li to mlijeko za konzumiranje i kako (ako nije sjarna) onda do sad nije doslo do upale vimena kad ju nisam muzla otkad je nalila ako je od ispase,vime nije ni tvrdo ni vruce....pomoc :O HVALA
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
E to je već pravi post:icon_thumright:,moglo bi biti da je sjarna pošto se ništa nezna,koza je dovoljno stara, brav je bio sa njima, vrijeme nalivanja vimena je individualno moraš čekat a ako te baš toliko zanima dovedi brava kraj nje i ako ga tira od sebe i busa onda je sjarna. Vrlo je važno pisat sve datume kad se šta dogodilo tako da znaš u buduće kad se šta otprilike događa usporedbe radi.
A i preporučam ti ako je mlijeko bijele boje i normalne je gustoće da je muzeš da nebi došlo do upale,ako nije sjarna u 9 misecu če pitat jarca.
 
Posljednje uređivanje:

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
haha trudim se da se uklopim---HVALA NA ODGOVORU-----sto se tice jarca on je s njima u stadu tako da mu je na izvolte,samo sam primetila da je pre 15-tak dana doticna koza tukla i skakala na jednu koju izvodim na pasu svezanu(zbog toga sto jare mi otima mljeko pa kozu izvodim iz stada)kad je ova usla onda je ona pocela ja je odvaja od jarca i skace na nju i posle nije vise to radila bila je mirna.sto se tice mlijeka nebi nista dirala zbog kolostuma ili kako se vec zove ako je sjarna bojim se da to ne izmuzem neznam hoce li posle to imati samo cu pratiti vime ako postane tvrdo pocet cu izmuzati.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Gabro jel ima vremena za koze sad od gostiju...jel guzva ili....
Da gužva,pa nismo za ništa već godinama apsolutni prvak Hrvatske u turizmu,ako sve lipo posložiš onda imaš vremena za sve!:icon_thumright:
 

mika1

Novi član
Tu od
12 Srp 2014
Poruka
8
sad sam mozda malo dosadna ali neznam sta da radim----juce kad sam probala da vidim kakvo je mlijeko muzla sam samo jedan mlaz iz jedne sise i vec danas sam primetila da je ta sisa malo veca.danas sam iz druge malo povukla i ide cisto bjelo mlijeko---pomozite mi dali da je muzem i valja li to mlijeko jesti i jos jedno hoce li onda ako je sjarna imati kolostrum ako je sad muzem---plizzzzz pomoc---jel to mlijeko jestivo
 

Najnoviji postovi

Na vrh