• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
Ma problem je u tome sto danas ima dosta sintetickih i neorganskih tvari u tim smjesama,premiksima naprimjer sojina sačma pitanje je od kakvog sjemena je iznikla mozda je neki GMO i onda trudimo se da dobijemo kvalitetno kozije mlijeko ,a dobijamo ustvari nesto sto nema veliki zdravstveni efekat ali ovaj calcija je vrlo bitan za jačanje kostiju kod koza i zato me to interesuje šta da kupim da nije puno veštačko čak sam mislio da ubacujem malo ndustrijske soli za puteve u hranu ima Calcija al vidim piše nije za životinje na vreći..
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ja obavezno dajem kalcij prije skoka,a ako vidim da im noge klecaju onda još jednom prije jarenja.
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
Nisu mi dobri veterinari stim inekcijama,možda bi on i dao ali znam prošle godine kad sma pitao protiv krpelja htio da da neku inekciju koju daje i ovcama protiv buhe krpelja kad sam rekao da koza mora da se muze kolika je karenca kaže e o tome nisam ni razmišljao..Takođe,jedna od razloga zašto ne smijem da forsiram stočnu hranu je što ne vakcinišem koze na enterotoksemiju jer inače kozarstvo u veterini kod mene nije razvijeno tako da uglavnom sma se snalazim..
 

maja

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
54
ja sam ljubomorna na sve vas, pa moje još ništa... ona stanovita roga samo leži digne se samo jesti... dobila je još prije 10 dana kolostrum... ali ništa još... Ona sto ima problema s nogama, ona je sve šira i šira, ali samo neku vodu ima u sisama, i to malo, ni n od nalijevanja, a ova što se treba prvi put jarit njoj stražnjica raste i onako kao da je počela mrvicu nalijevat, al ajde Bože znaj.... vidjet ćemo... svima čestitam na prinovama... ;) Mato iz Zdenaca, ja sam kraj Slatine, pa daj mi reci gdje u Mađi kupuješ smjese, jel i za gice???? Koliko plaćaš??? :icon_blackeye:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Idem na GP Donji Miholjac smjesa za svinje ti je 90kn a starter 108kn pakovanje 20kg a mjesa se 5/1 kostovit je 5kg/11kn.
To tti je odma preko gra ice u Drava Sabolcz a imas i u Siklosu tamo je jos jeftinije.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@mato napisao si smjesa, dali si to mislio na koncentrat za svinje i sa čime ga miješaš? Kod nas je kostovit puno puno skuplji. Kakluliram dali bi mi se isplatilo otići po koncentrat za 20-ak svinja. Iz dvorišta do pola mosta na granici imam točno 100 km.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Evo sada sam došao iz trgovine i kupio pakovanje 2 kg kostovita 26,90kn, kolut 5 kg soli vitaminizirana - siva 35 kn
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
pozdrav uzgajivaćima,
ojarila mi se koza (prvojarka) koju je zaskočio brat, već sam pitao za parenje u srotstvu pa je bilo svakakvih odgovora, no kao prvo jako se teško ojarila, no tom jariću su bile isprekrižene prednje noge a zadnje slabo pokretne, ni nakon dva dana se nije mogao ustati . morao sam ga se riješiti..
Zatim sam uzeo dvije male alpine stare 3i4 tjedna i stavio pod kozu da ne dobije mastitis. Teško za dojiti jer ima male cice. Za sada dok mali cicaju moram držati kozu da bi se male nacicale, dali če svremenom ona njih prihvatiti kao svoje ili ču je morati stalno držati dok se ne nacicaju i do koje starosti moraju biti na mlijeku i dali ima neka tehnika kako da ih prihvati.
pa ako mi morete dati savjet kolko puta dnevno da ih puštam na cicu , jer one več pomalo jedu (imaju već zubiče ) sijeno i žito u koje im stavljam pelete od pehre za kuniće i to zajedno sa odraslim kozama, no povremeno se zalete na njih, pa sam im složio poseban box tak da se mogu skloniti od njih u slučaju frke.
Hvala unaprijed na odgovorima....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Nece ih prihvatit mozda ima iznimki ali rijetko.
U pravilu ih se odbija od sise sa 2mj ali mozes i prije ali onda se hrane sa mljecnom zamjenicom.
Pripazi na zito(psenicu) ona pije dosta tekucine da nebi imale probavni smetnji i zito jako bubri.
 

iiva

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
19
Pozdrav ekipa,pratim vas stalno sam se rijetko javim al sad imam pitanje...dakle danas su me nazvali iz vet stanice i sutra bi mi dosli pocijepiti koze jer se siri bolest plavog jezika,dal se i vama tko javljao,strah me one su visokobređe a vet kaze da to nema veze. Isto tak kaze cijepi se i jarad starija od 2 mj. a kaj je onda sa jaradi u trbuhu kaj oni imaju skoro 5 mj pa im nece nista bit ne kuzim?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Moguce je da dobiju antitjela preko majke a i kad se ojare i preko mlijeka?
Hvala na pozdravu!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh