• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
E IMG_20150208_213611.jpg

IMG_20150208_213518.jpg

Moje prve ovogodišnje prinove.Molim iskusne kozare za savjet ja sam do sada koze 10 dana nakon jarenja pojila toplom vodom jeli to u redu ili nema potrebe?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja svojim kozama po zimi dajem toplu vodu,nisi nista pogresila!!!
Kad su sjarne i piju hladnu vodu onda se primjeti kako se jarici gibaju iz toga se da zakljucit da im topla voda bolje odgovara!!!
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Hvala!Imam još jedno pitanje dvije mi koze imaju normalne zavrnute duge rogove a jedna kratke i nprestano ih oštri toliko da je iz jednog jučer išla krv to kod nje nije ništa novo jer to radi otkako je bila mlada jarica ali ovaj put je stvarno pretjerala na dodir joj to nije bolno i krv brzo stane ali je ružno za vidit koda je iz bitke došla.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
S tim se jos nisam susreo pa ti nemogu puno pomoc!!!
Mozda ju nesto iritira pa iz tog razloga se tako ponasa!!!
Dali im dajes kostovit ili neki drugi oblik vitamina i minerala?
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
S tim se jos nisam susreo pa ti nemogu puno pomoc!!!
Mozda ju nesto iritira pa iz tog razloga se tako ponasa!!!
Dali im dajes kostovit ili neki drugi oblik vitamina i minerala?
Dajem im kostovit, ali ona se jedina tako cudno ponaša. Ipak hvala!!!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Forum je dobra stvar za takve stvari,nitko nezna sve a zajedno mozemo pomoc jedni drugima!:icon_thumright:
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Forum je dobra stvar za takve stvari,nitko nezna sve a zajedno mozemo pomoc jedni drugima!:icon_thumright:
Znam, prije kada sam imala problema pogledala bih ovdje da pronađem riješenje i više puta je to bilo uspješno, a onda sam odlučila napraviti korisnički račun kako bih i ja možda mogla vama pomoći u nečemu.
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Ne mogu pomoći prevelikim iskustvom ali iznijeti problem i saslušati savjete iskusnijih na forumu koji je svima dostupan i mnogima pomogao a povrh svega je najbrža prva pomoć našim kozicama.Zato hvala svima koji dio svog vremena odvoje za savjete drugima!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Nisam se susreo sa takvim problemom roga,ali bi ti preporučio kamen za ovce on je puno bolji od kostovita.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Pozdrav uzgajivačima koza .
Pa ako more savjet, imam dvje koze Fran.alpina oba dvje su sjarne i trebale bi se
jariti oko 24/30. 02. mama i kčer zajedno su u boxu 3,5 X 4 m. več sam pripremio lampu za grijanje i pomalo im puštam kroz noč da ih grije i ako je prostor zidan . E sada me interesira dali mogu biti zajedno u tom prostoru prilikom jarenja ili bi ih morao odvojiti da se nebi nedaj bože nešto dogodilo, i kak nadalje sa jaričima dali ih odvajati ili ostavljati zajedno sa kozama, lani su cicali do 6 mj. starosti. Hvala na odgovorima.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Hvala na pozdravu!
Mogu biti zajedno za vrijeme jarenja a odbijes ih sa 2 mjeseca najkasnije ako netrebas mlijeko niti ih nemoras odbijati a ako ti treba mlijeko onda ih mozes odbit sa 15 dana i hranis mljecnom zamjenicom!
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
Dajem im kostovit, ali ona se jedina tako cudno ponaša. Ipak hvala!!!

kad ste već kod kostovita koju smjesu bi bilo najbolje dodavati kozama u vezi Kalcija ja pravim topli napoj ujutro i naveče i to dvije šake mekinja(oljupina pšenice) i jedna šaka hamura(mljeveni kukuruz) i uz to imaju dal izu onaj mineralni kolut e sad me interesuje u vezi ovog koštanog brašna znam da je zabranjeno al ima neki proizvod vitaredin ne znam da li to da kupim to mi komsija daje kravama ??
 

Tessa

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
74
Pozdrav uzgajivačima koza .
Pa ako more savjet, imam dvje koze Fran.alpina oba dvje su sjarne i trebale bi se
jariti oko 24/30. 02. mama i kčer zajedno su u boxu 3,5 X 4 m. več sam pripremio lampu za grijanje i pomalo im puštam kroz noč da ih grije i ako je prostor zidan . E sada me interesira dali mogu biti zajedno u tom prostoru prilikom jarenja ili bi ih morao odvojiti da se nebi nedaj bože nešto dogodilo, i kak nadalje sa jaričima dali ih odvajati ili ostavljati zajedno sa kozama, lani su cicali do 6 mj. starosti. Hvala na odgovorima.
Ja svoje kozliće ostavim sa majkom oko tjedan dana onda kozliće odvojim i puštam ih kozama samo dok podoje.Prve godine sam ih ostavila duže skupa i tako su kozama izgrizli sise da im nisu dale dojiti dok ranice nisu zarasle.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kostovit nije zabranjen.
Zabranjeno je kostano brasno koje je bilo zivotinjskog porjekla(svi znamo za kravlje ludilo i sl.)
Pise na deklaracij koji omjeri trebaju biti sto zavisi i od proizvodjaca,,
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
kad ste već kod kostovita koju smjesu bi bilo najbolje dodavati kozama u vezi Kalcija ja pravim topli napoj ujutro i naveče i to dvije šake mekinja(oljupina pšenice) i jedna šaka hamura(mljeveni kukuruz) i uz to imaju dal izu onaj mineralni kolut e sad me interesuje u vezi ovog koštanog brašna znam da je zabranjeno al ima neki proizvod vitaredin ne znam da li to da kupim to mi komsija daje kravama ??

Mnogi griješe u tumačenju riječi KOSTOVIT riječ se ne odnosi na SASTAV proizvoda nego na NAMJENU, znači poboljšava koštanu masu i mineralizaciju te vitaminizaciju životinje!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod nas u prodaji ima valpovit (radi ga valpovo) i koristi se u svrhu kao i kostovit. Ja za svinje koristim što od ova dva proizvoda ima u prodaji, a za svinje se koristi 2%.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja kostovit kjpujem u Madjarskoj 5kg/11kn.
Isto tako kupujem i koncentrate u glavnom sve je duplo jeftinije nego kod nas,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh