• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mato za ovu kozu ne znam kada je jarac skočio - znam za drugu.
Ova ima dosta velik stomak i više puta je vidim da leži. Pipao sam stomak ali nisam napipao jare - stomak je dosta mekan?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Hm,inače se koze počnu jarit več u 1.mjesecu ali to su rjetki slučajevi,
Luka nije li to ona koza koja ti se jarila u 12.mjesecu??
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ona što se jarila 13.12. ima normalno mlijeko.
Ovu sam kupio u svibnju ove godine i nije se kod mene jarila. Ako ne smeta da je zasušim jer imam dosta mlijeka od druge.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
ja svoje ne muzem ima vec mjesec dana-neka se malo odmore i one i ja :) jaric mi je nekako slab-imao ke proljev pa sam ga tretirao po naputku veterinara ali poslije toga nikako da se ojaca. nema proljev stalno nesto gricka pase jede pije ali sve polako i skroz mi je slabasan. neki dan dosao vet i dao mu tri injekcije isto se ponasa...sta mu je ne znam...jaric je od proljeca kupio sam ga mijesanac mijesanke koze i cistog francuz alpinca. vidjet cu dal ce se skroz oporaviti ili ce krepat . vet veli da mu je dao sve sto treba a za temeljitiju dijagnozu da bi trebalo vaditi krv i vidjeti zbog cega je slab. do hrane i uvijeta nije proljeva vec duze nema i brabonja...nesto je a sto neka priroda odluci ...necu kemijom odrazavati prirodu ...ako je za otpad neka ga ima zdravih na proljece !!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Uzgajaš li ti koze ili ovce??? Ajde daj sebi truda pa pročitaj forum prije pitanja!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kozu o kojoj sam pisao dojim - muzem svaki drugi dan i daje 1 l mlijeka.
Vidim da više leži nego prije, te napada ostale kada joj se približe. Stomak je porastao, ali ne vidim da se nešto miče u stomaku, ali joj je stomak dosta mekan, tj. ne mogu napipati jare.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas žensko jare ojareno 30.05. dakle staro 6 mj. primilo jarca i koliko sam vidio 3 puta. Jadna mala nema 30 kg. Dogodilo se pa što bude.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas stigle 2 burske koze.
Ovo sam napisao 22.11.

Prva koza: dobro uhranjena ima dosta veliki stomak. Danas vidim spustila vime ali nije puno. U jednoj sisi nema ništa, a iz druge je izašao jedan mlaz prozirne tekućine kao voda. Večeras joj se miče stomak i naj izraženije je sa desne strane kod onog ulegnuća - bočine. Normalno se ponaša, da li je moguće da će se ojariti. Bivši vlasnik ne zna datum kada se parila jer su mu koze sa jarcem.

Druga koza je jako mršava jer su je kod bivšeg vlasnika druge koze tukle. Kada je u boksu sa ovom prvom slabo jede i tupo gleda naprijed a kada je sama normalno se ponaša. Kada malo pretjera sa zrnom dobije proljev. Da li postoji koncentrat da se oporavi? Inače su mi svih 7 koza umiljate.
 

Najnoviji postovi

Na vrh