• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Sve dobro u novoj godini.
Pitanje imam dvije male Francuske Alpine trebale bi biti sjarne i jariti oko 7.3. ali sam primjetio da im se polagano povečava vime kao naljeva i ako je još cca 55 dana do jarenja dali je to znak da su bređe i jeli to normalno za prvojarke. Hvala na odgovoru. Pozdrav.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Oko 14 sati burska ojarila dvoje.
Jedno izrazito veliko i debelo, drugo duplo manje i mršavo.
Nisam vidio da veće sisa, dok je manje stalno pod kozom i traži sisu. Velikom sam pokušao pomoći da sisa ali ne otvara usta, i koza ga gura pod sebe ali ne sisa.
Još uvijek su mokri, da li da ih osušim fenom - koza ih stalno liže.
Hvala.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Super,nemoraš ga sušiti,koza če ga osušit lizanjem!!
Pobrini se da oba jariča posisaju makar malo kolostruma jer im je to sad najbitnije u njihovom mladom životu!
Ako treba ti mu otvori usta i stavi na sisu!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Što da radim sa vimenom. Vime je ispod koljena, desna sisa mekana puna mlijeka, a lijeva strana je kamen bez mlijeka.lllllll
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pretpostavljam da koza nije prvojarka i da si ju kupio takvu??
A gle s tim vimenom nemožeš ništa,vjerovatno je prebolila mastitis pa joj mliječna žljezda u tom vimenu ne lući mlijeko!
Može ona normalno funkcionirat i sa jednim vimenom!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Masiraj tu tvrdu sisu i pokušaj je izmust,mlijeko možda i krene meni se to već događalo, i imaš dosta masti kojima se maže da se ta upala smanji i da mliko krene.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prema izjavi bivšeg vlasnika koza se jarila 2 puta ?? i imala jedno i dvoje jarića. Kada sam je kupio sise se nisu vidjele. Prije mjesec dana je nalila i kako sam pisao u desnoj sisi je imala prozirnu tekućinu, a lijeva je odmah bila tvrda. Kako je rasla jedna strana tako je i druga.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
MASIRAJ tu sisu ako se normalno punila u njoj je mliko,ali zbog upale nemože van i nemoj bit nježan jer treba tu grudu razbit i to TREBA izmust vanka.od toga ti može bit svakakvih sranja!!! Ja za takve slučajeve koristim kantarionovo ulje i definitivo pomaže.
 
Posljednje uređivanje:

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Zašto bi ih odbijao,to što tuku glavom sisu to je još bolje,za ulje neznam,pogledaj po netu ili u apoteci ja ga sam radim tako da ga ne kupujem.Sa masažom počmi što prije!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@gabro kako koristiš kantarionovo ulje, kako se i čime maže?
Danas sam kupio ulje i pokušao namazati, malo je nemirna.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
A di si uspi nač kantarionovo ulje????
Ovo prvi put čujem da ga ima na kontinentu za kupit, lipo staviš malo na dlan i bolesnu sisu (a i zdravu) jednostavno masiraš rukom i tako uz masažu utrljavaš ulje!!! bar tri puta dnevo!

A evo i ricete za pravljenje ako nekoga zanima: u prolječe se uberu cvjetovi gospine trave (u onu bocu šta se kupuju salate(kiseli krastavci,ajvar i sl.) a ima zapreminu od 750 neznam čega,ali svi znate o čemu se radi)do polovine se stave cvijetovi i boca napuni ekstra djevičanskim maslinovim uljem (može i todorićevo) i stavi se na sunce najmanje 60 dana,procjedi u običnu bocu i koristi za razne probleme na koži i ljutskoj i životinjskoj!
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Tražio sam kod nas u ljekarnama ali ga nema.
Danas sam kupio u Bosanskom Brodu u ljekarni.
Podaci: Kantarionovo ulje za vanjsku uporabu, zapremina 120 ml, proizvodi Cydonia d.o.o. Gračanica
Cijena 5 km, tj. 20 kn
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kod mene ovih dvoje jarića rastu a kozi ne opada otečenost lijeve strane vimena i u sisi nema mlijeka. Pomalo mažem sa kantarionovim uljem ali nema pomaka. Ako vet dade injekciju dali će se riješiti.
Druge 4 čekam da se jare. Jednoj je termin 28.02, drugoj kraj svibnja, a ove dvije imaju stomake ali nisam vidio kada je jarac skakao, ali mislim da su blizu.
Bitno mi je da imam podmazan ražanj prvoga svibnja.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Re: Koze

Zovi veta i antibiotike!
Drugo ti nebude pomoglo!
Gotovo je s spavanjem sezona pocela prije 4 dana....[emoji1]
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Slažem se,zovi veta,ali energično masiranje je trebalo donjeti nekog rezultata ja sam do sada uvijek to uspješno riješavao a znalo je bit gadno.
Ovu godinu imam problema sa "postumjima" (gnjojne potkožne ciste) sve starije koze ih imaju na lijevoj strani vilice i nemogu dokućit zbog čega se stvaraju,najmlađoj je pukla prije tri dana baš gadno za vidit a ne želim dirat jer je misec do lega a ne triba mi da sada pobaci strpit ču se da izleže pa ću onda to čistit,a da i najmlađa je pobacila i uredno posli desetak dana primila brava tribala bi leć u 6-tom misecu šta mi i odgovara da iduću zimu iman mlika za sebe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh