• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
svaka čast stevo na prosjeku jarenja
zapravo pohvale tvom jarcu i kozama pa tek tada i tebi
a gdje si kupovao koze
dečki zanima me koju cjenu plača vindija za otkup mljeka?
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ne znam točno ali načuo sam kao 3,5 kuna/l plus poticaj od 50 lipa/l i ako je tako to je katastrofa premalo za kozije mlijeko.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nebi se baš složio sa tobom da je katastrofa kad bi znao da ču imati siguran otkup narednih desetak godina pa i manje sigurno bi se uhvatil tog posla po toj cjeni uzmi digitron i izračuna mislim da je cjena ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
slažem se sa farmervg
još dodajmo tome da bude redovita isplata mislim da je solidno a da može biti bolje naravno
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Mislio sam katastrofa kao mala cijena u odnosu na npr. kravlje mlijeko,koje je bilo plaćeno 3 kune i nešto plus poticaj od 1.kune-sad im smanjuju na 2.4 kune/l pa se bune,a gdje je kvaliteta kozijeg u odnosu na kravlje a gdje je količina koju daa jedna karava a gdje je kvaliteta hrane-krava jede skoro sve,koza izbira.
Slažem se sa vama dvojicom da bi se moglo to raditi i za tu malu cijenu(uz jariće prodaš i nešto mlijeka,zašto ne) ali vidim iskorištavanje od strane mljekarske korporacije.
Vindija je bezobrazna, očito podcijenjuje i koristi monopol(prije je plaćala 7.kuna po litri) u trgovinama je kozije 18,99 i 19,99 koliko sam ja vidio a kravlje znate koliko je oko 5,5 kuna.
Uvjeren sam da će se situacija drastično promijeniti u korist uzgajivača koza kad uđemo u EU.
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
vindija nikad nije placala 7kn kozje mlijeko!pitaj bilo kojeg proizvodaca koji predaje vidiji pa ces se uvjerit!a sad jos i namjeravaju srezat ovaj poticaj od 50 lipa!pa najbolje je sve lijepo prodat pa nek onda uvoze sve ak je vani tak sve jeftino
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da tak sam ja mislil da je kozje mljeko 10 kn a u stvari ovčje mljeko su otkupljivali po toj cjeni da je cjena stabilna i da je 3,5 kn mislim da bi se tu dalo zaraditi još i jariči solidna zarada
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
vindija nikad nije placala 7kn kozje mlijeko!pitaj bilo kojeg proizvodaca koji predaje vidiji pa ces se uvjerit!a sad jos i namjeravaju srezat ovaj poticaj od 50 lipa!pa najbolje je sve lijepo prodat pa nek onda uvoze sve ak je vani tak sve jeftino

Moguće da nije imam negdje u podsvjesti taj podatak star više godina,moguće da je to bilo za ovčije mlijeko kako kaže farmervg
Inače ljudi oko Zagreba koji su držali koze,prije kad sam ja to provjeravao ono kako ide i sl., prodavali su mlijeko kozije ljudima po zagrebu za 10 kuna litar i to vam je siguran podatak.
prodavali su još i koziji sir,onako sprešan ali ne sušen po 50-70 kuna za komad a ti komadi su bili onako po mojoj procijeni od oka cca. 800 grama.

Onaj ko je vrlo blizu ZG a ima volje za to-prodavat na malo po 10 kn. može sigurno samo se treba izreklamirat po Zagrebu dobro.
Samo, ja recimo nebi prodavao mlijeko od koza na malo za manje od 15 kuna(prirodno,neobrano,koze nisu jele ništa sem divlje trave i sjena sa divlji livada znači vrhunska kvaliteta kakva se jako teško i može naći) i to da se dođe po njega jer u prodavnici je industisko kozije(naravno već obrano) najjeftinije koliko sam ja vidio u Plodinama 18,99.

Nedavno sam čuo,tiče se kravljeg mlijeka ali priča je neobično poučna i zanimljiva.

Tip koji inače prodaje mlijeko mljekari,mlijeko od krava,uzeo mlijeko iz tetrapaka iz prodavnice i predao na analizu valjda u Križevce.
I došao mu odgovor kao jel on lud to nije mlijeko to je voda ima i antibotika u njemu te još nekog "drvlja i kamenja" o njegovom mlijeku i još mu zabranili predaju mlijeka 6.mjeseci. :rolfer::rolfer:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
da stari nas su sterali da proizvodimo kvalitetno mlijeko koje je možda među najkvalitetnijima u europi i koje izvoze van a našoj gospodi koja pljuju po seljaku uvoze škart mlijeko i mliječne proizvode bez ikakve kontrole a naša gospoda sretni i zadovoljni:mad: za taj slučaj sam i ja čuo i nije jedini više je bilo analiza uvezenog ali kod nas je mljekarski lobi pre jak da se išta učini,,, i još jedna informacija recimo od mene koji se bavim ajmo reči profesionalno kozarstvom mada se tu učiš dok si živ neisplati se mljeko prodavati za manje od 4,5 kuna to je minimum i to jedva pokriva sve pa čak kada godina podbaci kao prošle dvije onda si u gubitku a da neprićam recimo pretprošla godina od 159 komada jaradi mi ostalo cc20 komada i to škart a na ljekove dao 7000 kuna itd. itd.:axe:
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Zašto ti je stradalo toliko jaradi? Šta se desilo?

Mljekarski lobij u Hrvatskoj će pasti na koljena i kao i svi drugi monopolisti prilikom ulaska u EU i cijenit će se prirodno i zdravo.
Primjer koji teško da ćete i vjerovat ali istinit je,u Austriji 1.kg mesa od njihove autohtone kokoši Staroštajerska uzgojene na potpuno ekološki način bez ijednog antibiotika i sl. šta mislite koliko košta?
Vjerovatno ćete na prvu pomisliti možda ono 100 kuna s obzirom da je kod nas obično pile 20kn/kg ali nije
1.kg takvog mesa piletine košta 80 eura što je cca.600kuna....to priča jedan peradarski sudac iz Hrvatske i kaže "nećete vjerovat ali ne mogu peradari Austrijski pripraviti toliko koliko se traži"

U Lidlu,ja sam gledao,držao u rukama koziji sir(obični,nebi rekao da je sušen ali moguće da jest,nisam na to obraćao pozornost) NA AKCIJI 500.grama 140 kuna.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
kad bi poljoprivrednici imali jaku udrugu ili sindikat koji bi njih zastupao a ne obrnuto i nama bi bilo lakše
npr. udruga sa bazom podataka i svih članova gdje bi se grupno nabavljao repromaterijal i sl. i prodavali proizvodi ili višak svojih proizvoda mislim das bi nam to mnogo pomoglo samo to je kod nas jako teško organizirati
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
svaka čast stevo na prosjeku jarenja
zapravo pohvale tvom jarcu i kozama pa tek tada i tebi
a gdje si kupovao koze
dečki zanima me koju cjenu plača vindija za otkup mljeka?

Citam sve ovo zadnji par strana i nisam se javljao, jer sam mislio da ce netko dati pravu informaciju ali nitko nista.
Pa da napisem da nema vise zbunjivanja.

Prosjecna cijena litre kozjeg mlijeka u 2008.,2009.,2010. je bila 3,80 kuna plus 0,50 kuna prosjecna premija na litru mlijeka.

ps: Ako uspijem nekoga dobiti na mob. napisati cu i cijenu u ekoloskoj proizvodnji.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Ne znam točno ali načuo sam kao 3,5 kuna/l plus poticaj od 50 lipa/l i ako je tako to je katastrofa premalo za kozije mlijeko.

znaš i latinicu čitati ili samo ćirilicu?
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
znaš i latinicu čitati ili samo ćirilicu?

Provokacije su uvijek bile odlike sitnih ljudi kad nemaju nista pametno za reci.

Procitaj jos jednom moj post, pa zatim svoj, pa ako je potrebno jos nekoliko puta isto ponovi.

Mozda ti dvije rijeci u mom postu zapnu za oko, a ako ne ponovno procitaj.

Ali da se ne mucis evo vidi:

Citam sve ovo zadnji par strana i nisam se javljao, jer sam mislio da ce netko dati pravu informaciju ali nitko nista.
Pa da napisem da nema vise zbunjivanja.

Prosjecna cijena litre kozjeg mlijeka u 2008.,2009.,2010. je bila 3,80 kuna plus 0,50 kuna prosjecna premija na litru mlijeka.

ps: Ako uspijem nekoga dobiti na mob. napisati cu i cijenu u ekoloskoj proizvodnji.

A kod tebe pise;

Ne znam točno ali načuo sam kao 3,5 kuna/l plus poticaj od 50 lipa/l i ako je tako to je katastrofa premalo za kozije mlijeko.

Uocavas razliku? I razlog zasto sam pisao post o cijeni kozjeg mlijeka?
Zato da napisem ono sto je tocno.
Nisi ni ti bio daleko, ali seljaku je problem i 0,10 kn za 1 litru, a 0,30 kn da ne pricam pogotovo u danasnje vrijeme.

ps: ono sto vidam na sve vise tema na forumu su provokacije, podbadanja itd., cast iznimkama!

Discardio Populo Nocet
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Dalo bi se tu komentirati "prosječnu cijenu mlijeka" i još puno toga ali kad neko u nicku napiše dr. mr. pa to onako "stručno" skupi(doktor-magistar vidi se odmah) pa još bahato uđe u temu onda nemam volje za komunikacijom. Lijepo te pozdravljam

Uglavnom,forumaši koji su blizu Zagreba mogu malo letke razbaciti po zgradama po kvartovima i prodavat kozije(ili kozje) mlijeko po 10.kuna jer to tako radi još odavno više kozara oko Zagreba i imaju od toga solidnu zaradu.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
kad bi poljoprivrednici imali jaku udrugu ili sindikat koji bi njih zastupao a ne obrnuto i nama bi bilo lakše
npr. udruga sa bazom podataka i svih članova gdje bi se grupno nabavljao repromaterijal i sl. i prodavali proizvodi ili višak svojih proizvoda mislim das bi nam to mnogo pomoglo samo to je kod nas jako teško organizirati

tvoj prijedlog je jako dobar ali mislim da je to neizvedivo vidiš koliko samo udruga poljoprivrednika ima a mislim da svaki vuče na svoju stranu više mislim da je to neka osobna prezentacija ili pokušaj pojedinaca da se uvuku u neku čudnu politiku tak da svaki gleda svoj interes a manje interes skupine .
 

vili1

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
97
malo gledam po tv i slusam po radiju i pitam se kamo sve to nas vodi, u koji smjer ide nase stocarstvo? Slusam starije osobe koje govore da za vrijeme ex yu slavonija i vojvodina hranila cijelu Jugoslaviju a ja se pitam kako sada slavonija ne moze hraniti Hrvatsku?
Ja mislim da to je neka direktiva sa vrha da polako i sustavno izbacuje nase seljake iz sistema da se nametne nesto njihovo.
Sta ne mogu ovi od ministarstva poslati neznam ni ja koga da npr. ispita zemlju i kaze seljaku da sadi to i to i zagarantira mu otkup povrca a stocarima da podijele tko ce proizoditi mlijeko a tko meso( svih skupina-koze,ovce,krave,perad...) i ja mislim da bi bilo puno bolje i lakse jer nebi bilo neceg previse a neceg da premalo.
Imamo skoro sve uvijete sta se tice zemlje,iskustva i zelje za radom
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
vili ta vremena su prošla i neče se nikad više vratiti niko nije dobivao poticaj a svi su sijali i dobro živjeli kako se navodi po pojedinim postovima prodaš tele kupiš priključak gGavrilović i Pik su imali koperacije svi su muljali i krali i još su svi bili u profitu i niko se nije bunil e sad ovo tržište je maca popapla sad dolazi meso iz brazila i pitaj boga od kud niko ne mari za domaču proizvodnju gleda se samo dobit.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296





Naomi i Mia su danas rodile. Naomi 1 komad (cura) i Mia 2 komada (curice isto). Problem je to što ni jedna ni druga nisu bebe ni pomirisale niti se brinu za njih. Kao da ih se boje.Ne puste ih da sišu mlijeko. Nije mi jasno zašto? Jesu možda premlade? Mame su stare oko godine dana. Jel to razlog?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
nije to razlog da su premlade to se i meni desilo sa starom kozom jednostavno im neda cicati zašto neznam možda dobi kakvu traumu u kočenju ali me zanima koza koja se okoti nema mljeka zašto jednostavno nema ništa
 
Na vrh