• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
E super, imam 4 lijeske i jedno 20m sa susjedove strane u lijeski :smile:
Moje bazgu nece ni pogledati, brste lijesku, kesten, bagrem, glog, katkad po listic dunje, kruske i musmule, ribizle i ruze. Travu ni pogledati, a kamoli probati.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Matozdenci, pa jel nije bagrem otrovan za životinje? Pitam jer sam o tome već čitao ovdje na forumu...
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Tamo gdje mi kooze borave imam jedno veliko stablo kruske i nekoliko sljiva naime jutrom kad ih pustim van iz stale one sve trk pod krusku i nemilo ih jedu sve ih milina gledat.
Zanimljive su i dok jedu sljive pa kad prezivaju pljuju kostice!!!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@mato zdenci pitaš krivu osobu, ja životinje držim iz hobija i savjete tražim ali još nemam iskustva da drugima pomognem.
Imao sam prošle godine takav slučaj i u večer je koso zarezujem dok sam na forumu.
Kada sam tražio pomoć kao ti sada dosta mi je pomogao did ivo - svinjogojstvo i zahvalan sam mu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Za bagrem mi je to prva rijec moje ga brste i nikad im nista.
Mislim da sam ja negdje cito da je opasan brsljan i znam da je kukolj otrovan.
Sad i mene zanima ovo za bagrem cuti cemo sta kazu drugi forumasi.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Je bilo je i za orah, a to za bagrem je istina da je samo kora otrovna jer smo pričali o tome da koze "glođu" koru voćaka!! Tako je...isprika
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Moje su bile u ogradjenom prostoru gdje je nekoliko vrsti vocaka sve su bile pobrstite u visini do koje se mogu propet ali samo su glodale stablo jabuke!
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Za lisce od oraha sam citala da je bas zbog tanina prirodni antiparazitik...
 

lion3

Član
Tu od
29 Lis 2012
Poruka
30
kolege,citam na internetu kako melasa pospjesuje mlijecnost kod krava i evo ovdje sam na jednoj od stranica primjetio da se spominje.e sad,kako se daje,u kojim omjerima i jel ima jos koje vrste hrane,preparata i slicno sto se izuzev klasicne prehrane daje kozama a povecava mlijecnost?
za kolegicu lizu,citao sam da je i pelin antiparazitik
biljka, ne pice makar tko zna mozda i njima treba tu i tamo nest zestoko :)
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Ako imate ricinus u vrtu, cupajte. Znam da je opasan za ljude, nisam znala da je i za zivotinje, a ove moje vole list. Strah me i pomisliti da bi slucajno mogle i koju sjemenku pojesti :s:
Odoh pocupati strasnu biljku.
http://www.bioteka.hr/modules/zivisvijet/index.php/zivi-svijet.Članci.24/Smrtonosan-zalogaj.html

Lion3

15wz0h5.png


nece kolege i modovi zamjeriti i malo sale :(mm):
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Olijander srecom nemam, a evo ni ricinus vise nemam. Morat cu proguglati sve biljke sto imam, jer sam navukla svega i svacega. Bit ce cupanja :icon_e_wink:
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
koze znaju sta im je dobro i ne zele jesti olijander ! bar moje ne moj olijander :) isto tako ih ne zanima ni lisce smokve. ne jedu ni svu travu ! itd...negdje sam nekad procitao da one znaju sta smiju jest a sta ne ...ali kora mlade jabuke im je delises ..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Porušio sam debele vrbe na livadu, a sa jedne strane je šuma. Kada budem išao rezati vrbe povezao bih traktorom koze na izlet pa me zanima dali smiju brstiti grmove i male vrbe?
Koza se uskoro treba jariti.
 
Na vrh