• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krađe poljoprivrednih proizvoda,stoke,mehanizacije i ostalog

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Slazem se sa tobom. Staroj godinama dolazi jedna na vrata i uvijek joj nest da, i na kraju bas njoj popale bicikl.
Mozda znas i onu obitelj iz Mackovca kaj su se maknuli iz naselka od svojih. Bogec kak crv radi kod tvog sumjestana. Djeca idu u vrtic, kucni prijatelji sa sestricnom. Vele da nema kaj ne bude pomogel. Bili nedavno u novinama. Eto ima i dobrih primjera.
Ja cak njih niti ne krivim. Koriste jednostavno ono sto im je sustav omogucio. To se zove kao pozitivna diskriminacija. A pozitivna diskriminacija nije nist drugo nego diskriminacija nad vecinom. Posljedica toga je kontra efekt i revolt kod ljudi. Jos je cinjenica da su Romi iskoristeni i kao politicka valuta za potkosurivanje.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Par sela dalje od mene jedan čovjek se bavi povrtlarstvom i došel mu cigan i usred bijelog dana krade nekakvo povrće i on njega natukel i završil ja mislim oko dvije godine u zatvoru, jer je čuvaql svoj posjed.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Nama je jedan susjed prije 3 godine krao drva i bila je odma sumnja na njega,ali nije bilo dokaza,pa smo odlucili nabaviti dokaze na vrlo jednostavan nacin.Posto su drva bila daleko od bilo kakvog svjetla i znajuci da on nebude imal nikakvo svijetlo sigurno,lijepo smo uzeli daske i nabili cavle na svakih 5cm, i te "jezeve" smo pometali sve okolo drva.
Prva stvar drugo jutro je bila provjeriti jezeve i vidi vraga daska je okrenuta.:p:
kasnije oko 10 sati ide susjed po cesti i vuce nogu za sobom,pitali smo ga naravno u "soku" kaj se dogodilo,nije ni rijec rekel.:biggrin:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Glava karfiola deset kuna - uzeo mi netko kilu kruha.Sada u podrumu radim,neće nitko pitati - jel treba pomoć.Ma kvragu,uvijek smo davali,dijelili susjedima,prijateljima,onima koji nemaju,ali to je ono što daš jer želiš dati, a kada ti nekto uzme bez pitanja - to čovjeka nervira.

Skidam kapu za tekst,to je upravo ono što nas razlikuje od primitivnih stvorenja

Dođi pitaj i dat ću ti od srca,nemoj mi krasti
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
danas granulo sunce i ja u šumu...sa motorkicom...idem reda delat...
kad tamo, netko već napravio reda...ošlo 15 debelih kostanja u nepoznatom pravcu...
...sad treba njuškat ko dela krovište ili prodaje elektri stupove...
ma glavu bi mu odpilio bezobraznu...:mad::
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
smola DARIJUS,ali sumnjam da taj bude što gradio ako je iz blizine,možda to negdje utopi u pilansku robu,za takve bi bilo poželjno 2 PROM 1 po stablu postaviti,evo danas bilo na izvješću iz policije ,lopovi ukrali i zaklali 2 krave čovjeku na pašnjaku,pod hitno u sabor treba unijeti novi zakon o oružju sa kojim se smije pucati na svaki pokušaj krađe u vlastitom imanju,barem krupna sačma ako ne daju karabinski metak
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja razmišljam o uvođenju video nadzora u tu šumu...u proljeće si je nepoznat netko napravio dvadesetak stupova za ogradu, to recimo i nije bila neka velika šteta, ali sada je to već uzelo maha...
svud okolo je sva kostanjevina posječena, samo moji čuvaju ko bedaki...drugome...
jednostavno, odluka je pala, ja ću sve deblje zrušit sam i spalit u centralnom...bolje to nego da mi se netko smije...:icon_cry:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E moja Jugo,dok je bil Jozek ziv i milicija, bilo ga i reda,dosli bi v selo k ciganima se nabuhali i se su priznali,ne odobravam metode ali koristi.Na zalost politicari vecinom propali studenti(nist koristi) al tak je i v evropi,evo citam danas u Krone zeitung za naseg predsjednika E.komisije Jun(F)kera koji je na nelegalan nacin omogucil nekolicini velkih koncerni smanjena porezna davanja i nikom nist,odgovornost za njih ne postoji.Lik je odlucil V:Britanij idati 67 milijardi €,nekaj sitno Poljskoj i jos neki sitni proijekti se skupa 100 milijardi€ za nove Atomske centrale i odrzavanje starih umjesto da se financiraju obnovljivi izvori.Negdi pred 20 let sem govoril prijatelima Austrijancima ,nejte se rivat v evropu naprajmo nazaj novu monarhiju tj, srednju Evropu,Austrija ,Ceska,Madjarska,Horvatska,Bosna i Slovenija.Mi smo srce evrope tuda idu vazne trgovacke trase i nebi bili zanemarivi ni gospodarstveno ni politicki za razliku od sada,tjesi me da cujem sada takva razmisljanja od strane Austrijanaca jer su VEOMA nezadovoljni sadasnjim sranjem pa predlazem da pocnemo i mi tak razmisljat al naravno na nacelu ravnopravnosti i ljudskosti al nazalost politicke elite se nebuju sam tak maknule pa bu treba malo sile primjenit.
Mislim da polako svi shvacate da ovak vise nebre.:fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
barem krupna sačma ako ne daju karabinski metak
Sitna je bolja :(giggle): ima da se trijebi kao od buva :(giggle):


Ja sam nekada tolerirala glavicu,dvije,nije mi ni na pamet padalo zbog toga se nervirati,ali onda razmisliš i shvatiš - zašto? Ja to prodajem,od toga živim.Glava karfiola deset kuna - uzeo mi netko kilu kruha.Sada u podrumu radim,neće nitko pitati - jel treba pomoć.

I ja kažem zašto , zašto da se ti znojiš i patiš da uzgojiš tu glavicu i zašto da neko sjedi i (oprostite na izrazu) jajara po selu dok se ti patiš i ond ana kraju dođe da ti to ukrade
Ma mene ne boli krađa koliko me boli omalovažavanje moga truda,rada i znoja

Isto tako prije par godina sam nedaleko od kuće posadio nekih 500 kvadrata uz ostalo povrće i kukuruza za pečenjke , mislite da sam i jedan ja pojeo sa svojom porodicom , nisam . A zašto da mi to neko drugi uzme i da je pri tome stojim i bespomoćno gledam
I zbog toga se slažem sa @ajkulom , nađem te na posjedu u krađi metak i ćao , jedina stvar koju 100% podržavam a porijeklom je iz USA :icon_pray:
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
On je vani na terasi ali na krevetu

A vidi mačka šta mu je hladno
2pqku42.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Bobe, pa kaj nisi zaprl vrata na rolu. Imal bi pečenku :D:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je napravil moj tata dok je bil klinac ....zato sad uzgaja 6 komada jer ga peče savjest
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Moji Kuvasi se valjaju po snjegu i prave slike i takve pizdarije da je to strasno,ujutro ih nadjem vani na snjegu dremaju sa napol otvorenim okom i onda pokusavaju i mene srusit da i ja jednu sliku napravim,al zato nakon komande pravac u boks i nemogu docekat da mrak padne.
Pasmina koja se nekad koristila za obranu stada od vukova na podrucju Madjarske,i jako dobri cuvari,imam ih vec 30 godina.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ma kakvo mlacenje i tuzenje,dva psa pustena samo sto ja nebi izlazio kad on pocne zapomagati bar jedno 15 minuta !
Ako se usude neka probaju,al nebi im bio u kozi.
A sa druge strane sve je pod kljucem tako da i to znaju pa i nepokusavaju .
Neidu oni napamet,to budite sigurni,vec tamo gdje znaju da mogu.

samo oštar pas i 99% pokušaja krađe odustaje od pokušaja.moja kuća je zadnja u selu.ali psi u toku noći ni ptici nedaju prići

Ovo kaj vele decki... Kad sam kupil ovu kucu tu u selu(nakon par godina kaj sam živel u zg) poceli su mi lokalni klinci po dvorištu bauljati... A kak mi je žena s decom sama nekad i po par dana bilo ju je strah. Nabavil sam dva pesa i od tad više niko ni blizu ogradi neide.



Ovaj crni je tu imal godinu dana, sad je to pes oko 75kg težak i ogroman je, a kad zalaje cuje se ko iz bunara. Obadva su dobrocudne pasmine ali ljudi im svejedno ne idu blizu.

Kad te ovak pogleda:


nije ti svejedno.... Pes je zakon za takve stvari a postoje pasmine koje su rođene za to. Npr. kavkaski ovcar ili šarac..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovako nešto:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=SN8HIe837CA[/YT]

i još uz malo treninga, taj pas je jednostavno nepotkupljiv... u stanju je ubiti ili da on bude ubijen za svoje stado ili gazdu.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh