• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krastavac salatar

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kolega ima neku frku sa krastavcima. List mu dobiva bijele fleke. Slično Denisovom krastavcu na dolnjem listu. Jel je to već grinja? Jer vidio sam da mu se i na paprici pravi listovi deformišu. Hvala.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kolega ima neku frku sa krastavcima. List mu dobiva bijele fleke. Slično Denisovom krastavcu na dolnjem listu. Jel je to već grinja? Jer vidio sam da mu se i na paprici pravi listovi deformišu. Hvala.

da nije od temperaturnog šoka,a bit će da je.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
U ranoj proizvodnji i na ovakvim hladnim danima nemoguće je a da list krastavca nema neko šarenilo iz prostog razloga zato što nema optimalnu temperaturu ili je ima svega 50%, i to se odnosi uglavnom na donje starije listove, ali treba biti oprezan i sa grinjom, jer ako je ima a pogotovo ako je ima puno može ga uništiti za kratko vrijeme.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
dane je u pravu za stanje kod mene, za krastavac i papriku kolege ne znam, trebao bi vidjeti sliku.
Volim kad čovijek onako "odoka" odma' kaže što jeste bez kilometarskih analiza.
Krastavacu sam par dana prije rasađivanja morao momački spustiti temperaturu kako ne bi u saksiji ušao u generativnu fazu (sekunda je falila) jer plastenik nije bio spreman, a i siki zna kakav sam maler imao tako da su u pitanju fiziološki razlozi.
Ostalo ide sve po planu.

Miladine ti si umijetnik i skidam ti kapu kad bez grijanja sadiš 06.03 i ostane ti čitav. :icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
dane je u pravu za stanje kod mene, za krastavac i papriku kolege ne znam, trebao bi vidjeti sliku.
Volim kad čovijek onako "odoka" odma' kaže što jeste bez kilometarskih analiza.
Krastavacu sam par dana prije rasađivanja morao momački spustiti temperaturu kako ne bi u saksiji ušao u generativnu fazu (sekunda je falila) jer plastenik nije bio spreman, a i siki zna kakav sam maler imao tako da su u pitanju fiziološki razlozi.
Ostalo ide sve po planu.

Miladine ti si umijetnik i skidam ti kapu kad bez grijanja sadiš 06.03 i ostane ti čitav. :icon_pray::icon_pray::icon_pray:

haha da,isti sam problem ja imao prošle godine pa naučio nešto:smile:,da je grinja bilo bi je posvuda. ovako je pojava samo na donjim listovima odnosno samo oni i jesu postojali kad je bilo hladno,fiziološki poremečaj,bez greške.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,264
Dane, imaj na umu da grinja upravo napada prvo donje liske, još da napomenem od kako radim krastavac u plasteniku grinja nikad nije napadala ovako rano, barem kod mene.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
Charta i Darina uživaju... baš i ne!

img20130407114103.jpg
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Ne siekiraj se samko znaš da krastavac raste k'o blesav. Odlično sad izgleda. Bit će to za 5.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
I primijeti li se jutros kakva razlika od prije par dana? (predhodne slike su od 04.04)


130411073220.jpg


130411073255.jpg


Narvno sinoć je brano.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
I primijeti li se jutros kakva razlika od prije par dana? (predhodne slike su od 04.04)




Narvno sinoć je brano.


Naravno pa rastu sto bi rekli" ko iz vode".
Odlični su samo naprijed. :icon_kidra: :cool2:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
I primijeti li se jutros kakva razlika od prije par dana? (predhodne slike su od 04.04)

Narvno sinoć je brano.


jel imaš u planu skidat krov plastenika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh