• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krediti i traktori...

P

paor

Guest
Re: CASE

Žali mi se nedavno jedan iz sela da su mu već stigle dvije rate za platiti ,a traktor nije još dobio. Naručen je Case 80ks jesenas kad su bile one akcije, a traktor je trebao biti isporučen do Božića. Kod Stepca.
 
R

Ratarko

Guest
Re: CASE

Malo je taj tvoj seljanin pogriješio .
Zašto je platio nešto što nije dobio ? Ako je već naručio traktor kuda je odmah išao zatvarati kredit ? Šta sada ako mu traktor dođe doslovno bez kabine a on je naručio sa ??? Valjda se uplati jamčevina da ti trgovac može naručiti traktor a kada traktor dođe pola godine kasnije onda ga odeš vidjeti da li je sve kako si naručio i tek onda riješiš kredit sa bankom .
 
P

paor

Guest
Re: CASE

I ja sam mu to otprilike rekao. Kaže da je išao po savjet kod jednog koji je pretprošle godine isto napravio, ovaj mu dao preporuke za Stepca i traktor...Poznam tog tipa koji je bio uzeo Case i ne vjerujem da je muljao.

Jadnostavno, desio se bad luck. Stepco je izašao s povoljnom cijenom u toj akciji i tolikim narudžbama je izgleda precjenio svoje mogućnosti.
(Čovjek se dodatno zabrinuo kad je ovaj brod izgorio u Jadranu...)
 
R

Ratarko

Guest
Re: CASE

Čekaj malo , ne kužim ovo sa brodom ?
Mislim da nije toliki problem u plaćanju tih rata koje mu dolaze jer je to svakako bilo planirano i očekivano ali je veliki problem što nema traktora a milion poslova je pred nama svima uskoro :( Tako sam ja izvisio za dva mjeseca sa svojim MF-om i oprostio ... i tvoj seljanin će isto tako jer sve drugo što može činiti je samo čekati i čekati i onda oprostiti .
 
P

paor

Guest
Re: CASE

U strahu su velike oči. Tako sad on konta da su u izgorjelim kamionima bili njegovi traktori ili dijelovi iz Turske.

Čovjek ima još 2 traktora tak da ono...Nisam htio ulazidi u još neku pozadinu, ali tipus je jedan od kanal Dunav-Sava dobitnika (oko 800000 kn) tak da ono...Nije u sustavu PDV-a jer je fiškal, kredit je uzeo samo zbog kapitalnog (koje će mu ionako pojesti kamate i troškovi) tak da...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: CASE

malo bih se nadovezao o cjelokupnoj ovoj raspravi a to je kad dajete jamčevinu a uzimate na kredit vi dajete jamčevinu banci a ne trgovačkoj kuči,ljudi muku muče sa kreditnom sposobnošču. drugo taj jx 80 nisi imo kaj naručit jer je manje opreme od bicikla kaj ima, moj susjed je uzeo jx80 apsolutno nikaj nije dodatno tražio samo ono kaj su mu ponudili, drugo nitko ne isporučuje traktor dok osiguranje ne odobri (ne banka oni ne odobravaju), a odobravaju po ponudi koju potpisanu daje trgovačka kuča. i šta se sad dešava, marljivi turci lagano rade svoj posao, banka odobri kredit ti potpišeš, oni kuči isplate, e sad je problem kaj taj isti traktor nije stigao od 11mjeseca do siječnja i rate idu na naplatu, još bi i to sve bilo ok da su mu bar to dali kaj su oni sami napisali.
nije dobio reflektore, kažu nek si kupi sam a na ponudi pišu, nije dobio klateču kuku a piše, nije dobio kliznu poteznicu.......jer kao oni su takvu seriju sad dobili, e ja kad sam čuo to od određenog tupana u stepcu smračilo mi se pred očima.
ko što več svi znaju da sam ja namjeravao uzet case i uzeo bih ga al tam sve smrdi Bipppppppp...
predam ja papire i taj dan je kao kredit odbijen jer nisam imao knjigu pdv za dvije godine, ma čekaj malo nisu tražili u gorici u hypo banci niti jamca niti polog niti hipoteku, samo odbili :scratch :scratch .
i što je najzanimljivije to mi ne jave iz banke nego polupismeni trgovac,Bipppppppppp...
kaj sad trgovci rješavaju bankarske poslove za pola sata :?: :?:
od opreme ja nisam tražio nikaj , da bi svakim njihovim pozivom nekaj bilo za nadoplatu a ne standardno, npr klizna poteznica htjeli su mi ju naplatit 1000 eura, lim za auspuh im je nadoplata, dvopolna utičnica
i sve je to ok, prešao sam ja i preko toga , jednom zgodom ču i imena napisati tak da se zna ko je sve sudjelovao u toj farsi.
sad je pri kraju realizacija kredita za kud i kamo bolji traktor pa se čak niti ne ljutim na nikoga jer če na kraju ispast da sam kreditno sposoban za puno skuplji traktor i jači traktor, i imat ču makinu u dvorištu.
inače se na spuštam tako nisko da nekog ogovaram i vrijeđam ali ovo iskustvo mi je život zgadilo, sve su tu bile mučke u stepcu i banci od prvog dana, i sve je tu sumljivo bilo, ljudi moji kad se je kredit realizirao u jednom danu, APSOLUTNO NIKAD :!:
ako je ovaj post uvredljiv obrišite ga uz moje isprike
Imaš ti donekle pravo.Samo sam malo uredio post.Neka ostane...alen28
 
R

Ratarko

Guest
Re: CASE

Jamčevina se uplaćuje direktno na račun trgovcu ... banki ti ne daješ ništa do prve rate iako mogu zamisliti i tu varijantu .
Nije mi jasno zašto žurite sa realizacijom kredita a traktor u Turskoj ???
Kada traktor dođe našem trgovcu u dvorište i kada ste ga pregledali onda sredite sa bankom kredit .

Bogec zašto misliš da je tvoj post uvredljiv ?
Robert te je upozorio na Stepco , jesi zaboravio ?
No dobro , i ti ćeš proći sito i rešeto da dođeš do svoga ljubimca ... ništa novo , zar ne ? :|

EDIT:


Auu , što se dogodi , nestali postovi , odgovorio sam nikome sa ovim postom ???
 
M

matija

Guest
Re: CASE

bogec kaže:
sad je pri kraju realizacija kredita za kud i kamo bolji traktor pa se čak niti ne ljutim na nikoga jer če na kraju ispast da sam kreditno sposoban za puno skuplji traktor i jači traktor, i imat ču makinu u dvorištu.

koji to?ako nije tajna ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: CASE

moj susjed je realizirao kredit za jx 80 i platio več par rata prije neg je traktor došao.
pazi ovak, ti hočeš kredit, u banci ti vele da trebaju ponudu po kojoj če odobrit traktor, i trgovac to dade, banka ti odobri i to je to.
e sad je druga priča kaj lažu oko isporuke da traktora ima a ustvari ih nema a mi to ne znamo.
i sve bi to bilo u redu da su čovjeku bar tu kuku za berač dali a bila je u ponudi, pa kaj vredi akcija kad čovjek ne dobi ni ono kaj je trgovac napisao, a kamoli da netko kerefeke izvoljeva.
ja sam prošao tak kak jesam, ko zna možda čemo opet surađivat, a sad čekam lijepi xxxxxxxxxx boje traktor od 100ks :D
u životu ima svakakvih situacija , neke te razočaraju a neke te jako ugodno iznenade :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: CASE

matija kaže:
bogec kaže:
sad je pri kraju realizacija kredita za kud i kamo bolji traktor pa se čak niti ne ljutim na nikoga jer če na kraju ispast da sam kreditno sposoban za puno skuplji traktor i jači traktor, i imat ču makinu u dvorištu.

koji to?ako nije tajna ;)

mala tajna ;) ;) :mrgreen: neču reči da ne ureknem ;) ;) uglavnom marka koju nitko ne bi odbio a nije jd :D
 
R

Ratarko

Guest
Kakvi su ono iksići ... pa nećeš nam valjda tajiti ?
Zar si nismo toliko dobri da znamo o kojem traktoru se radi ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Ratarko kaže:
Kakvi su ono iksići ... pa nećeš nam valjda tajiti ?
Zar si nismo toliko dobri da znamo o kojem traktoru se radi ?

ma ajde kad ste vi i baš vi (KO FAMILIJA SMO SI), radi se o maseyu 4455 sa klimom i dodje 32500 eura + pdv
al nemojte sad to da ureknete
 
R

Ratarko

Guest
Tako dobar stroj i da želimo ne možemo ureći !!!
Svaka čast , puuuuno bolje od onoga Case traktora !!!
 
P

pf-steyr

Guest
Moram vam reci da je moje iskustvo sa stepcom puno drukcije tj. bolje...
Kad sam uzimao traktor kako je dogovoreno tako je i bilo, i dali su dobar rabat.....

Servis - odlican sta je najvaznije...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
alen28 kaže:
Nadam se,bogec, da češ zvati na kakav aldomaš kad stigne MF...

pa naravno , ne sam aldomaš nego i nešto da bolje aldomaš ide :D al samo kad se to realizira :D jedva čekam

ja se dugo več pripremam za kupnju strojeva i nije mi to kak bi rekao problem plačat jer stalno povečavam proizvodnju, ali kad potrošim godinu dana i ono ništ naravno da sam razočaran.
meni taj traktor i još par stvari trebaju ko ozeblom sunce jer da idem nekom patit baliranje više bi me koštalo nego rata za sve kaj kupujem za cjelu godinu :!:
znači dobar izbor po vama :?: :?:
 
R

Ratarko

Guest
bogec kaže:
...znači dobar izbor po vama :?: :?:

Čini mi se da nisam vidio gdje si ga naručio ?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pf-steyr kaže:
Moram vam reci da je moje iskustvo sa stepcom puno drukcije tj. bolje...
Kad sam uzimao traktor kako je dogovoreno tako je i bilo, i dali su dobar rabat.....

Servis - odlican sta je najvaznije...

ja se slažem sa tobom i u redu je ako je odnos ok, i ja sam stvarno se potrudio da im dam sve kaj traže ali nikad nisam dobio objašnjenje zašto su odbili, pa el njim nije bilo u interesu prodat traktor :?:
ja sam tak želio taj case da druge nisam niti gledal , a sad je ispalo skroz drugačije, možda oni imaju strožu politiku ko če ga znat.
ma kad se pruži prilika ja ču opet možda htjet nešt kupit kod njih, jer bitno je što kupujem i da taj stroj bude na razini , a ljude stavimo onda po strani.
drago mi je da si ti zadovoljan i da traktor ide ko sat
 
P

pf-steyr

Guest
bogec
Steta sto se nisi dogovorio za Case-a jer vjerujem da su ti traktori stvarno na razini
za te novce su najbolji i najisplativiji
 
Z

zrine892

Guest
ovaj jedan naš forumaš case yx 80 mi nešto dugo čeka traktora...kaže on kad mu dostave da če platit....ali naručio ga je....i ceka ga otprilike dva mjece...tako nesto...
 
P

Picek

Guest
bogec kaže:
znači dobar izbor po vama :?: :?:
s obzirom da taj traktor sa MF-om ima veze koliko i JD sa malom potrošnjom naravno da je dobar izbor.. :p
 
Na vrh