• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krediti i traktori...

K

krx pozega

Guest
Ja ću si uzeti za pravo i reći da trenutno na tržištu ne postoji bolji traktor za te novce.....uzimajući u obzir sve faktore uz onaj da nije bitno jel to yanmar ili JD....naravno riječ je o mf 4455....prvom zajedničkom uradku Agco grupacije....Picek ispravi me ako nisam u pravu.. na ovo zadnje mislim..da...
 
P

pf-steyr

Guest
krx pozega kaže:
Ja ću si uzeti za pravo i reći da trenutno na tržištu ne postoji bolji traktor za te novce.....uzimajući u obzir sve faktore uz onaj da nije bitno jel to yanmar ili JD....naravno riječ je o mf 4455....prvom zajedničkom uradku Agco grupacije....Picek ispravi me ako nisam u pravu.. na ovo zadnje mislim..da...


Nisam vidio o kojim novcima se radi, ali mislim da su najpovoljniji traktori na trzistu Case ili NH,
s obzirom na cijenu i kvalitetu...
 
R

ROKI

Guest
pf-steyr kaže:
[quote="krx pozega":1ehfqic0]Ja ću si uzeti za pravo i reći da trenutno na tržištu ne postoji bolji traktor za te novce.....uzimajući u obzir sve faktore uz onaj da nije bitno jel to yanmar ili JD....naravno riječ je o mf 4455....prvom zajedničkom uradku Agco grupacije....Picek ispravi me ako nisam u pravu.. na ovo zadnje mislim..da...


Nisam vidio o kojim novcima se radi, ali mislim da su najpovoljniji traktori na trzistu Case ili NH,
s obzirom na cijenu i kvalitetu
...[/quote:1ehfqic0]

Sigurno i za NH provjereno. ;) Case je u HR skuplji od New Hollanda. Neću računati onog "turčina" JX 80.
 
P

pf-steyr

Guest
ROKI kaže:
pf-steyr kaže:
[quote="krx pozega":111i3ouy]Ja ću si uzeti za pravo i reći da trenutno na tržištu ne postoji bolji traktor za te novce.....uzimajući u obzir sve faktore uz onaj da nije bitno jel to yanmar ili JD....naravno riječ je o mf 4455....prvom zajedničkom uradku Agco grupacije....Picek ispravi me ako nisam u pravu.. na ovo zadnje mislim..da...


Nisam vidio o kojim novcima se radi, ali mislim da su najpovoljniji traktori na trzistu Case ili NH,
s obzirom na cijenu i kvalitetu
...

Sigurno i za NH provjereno. ;) Case je u HR skuplji od New Hollanda. Neću računati onog "turčina" JX 80.[/quote:111i3ouy]

Jel mozda znas koliko dode NH od 95 konja mislim da je Case negdje 26.000€ +PDV....
 
K

krx pozega

Guest
Pokušao sam asocirati na odnos cijene i kvalitete....case jx i kompanija nije sigurno uzor u kvaliteti....bez uvrede ikome...jednostavno je tako
...usporedbe radi 44oo traktor je stroj kojemu svaki šaraf stoji na svome mjestu i kvaliteta materijala svakog dijela traktora je također na svom mjestu...jednostavno visoka klasa traktora,u toj kategoriji, što se za case nebi moglo reći...

Taj Case jx95 se ama baš u ničemu nemože usporediti sa ovim mf-om....a cijena im je tu opet negdje jer za 32000eura dobiješ i klimu,utege i sve kuke što za siromašni case loše kvalitete nije slučaj....svaka čast onim drugim serijama tih konjski snaga al oni su puno i masniji...

Apsolutno svatko ima pravo na svoj slobodan izbor i koliko mu mogućnosti dozvoljavaju ali ope5t ponavljam traktor 4455 je best buy traktor na našem tržištu....definitivno....uloženo i dobiveno

Puno bi se stvari moglo oduzeti i nadodati al to taj cjenovni rang u to kategoriji koju on u svakom segmentu zadovoljava....nije to samo Picek stvar opreme i tgovine..u prvom redu govorim i mislim na traktor kao poljoprivredni stroj i koliko se na njega sa kakvim pravom možeš osloniti....svatko tko ga je kupio što ja znam se je toplo iznenadio jer objektivno rečeno to je samo tridesetak tisuća eura koje on u startu opravdava....ponavljam to je traktor visoke klase
 
P

Picek

Guest
krx pozega kaže:
prvom zajedničkom uradku Agco grupacije....Picek ispravi me ako nisam u pravu.. na ovo zadnje mislim..da...
donekle si u pravu, ali taj traktor je postojao puno prije nego što je AGCO ušao u Valtru..
samo se nije zvao A serija..
to je Valtra traktor i MF nema nikakve veze s izradom istog, sve komponente na toj seriji 44xx su Valtrine izuzev poklopca motora i oblika MF kabine za koje nisam siguran dali se i oni rade u Finskoj ili se dovoze u tvornicu izvana..
i za te nofce vjerojatno je najbolji traktor u tom segmentu po pitanju kvalitete materijala i kvalitete izrade..
case i nh se ne mogu mjeriti po pitanju materijala i kvalitete izrade..
no case i nh imaju tu prednost što imaju ostalih điđa-miđa tipa mjenjač s više brzina koji je elektronski kontroliran itd.
i jednostavno po pitanju opreme više nude za tu cijenu..
naravno ne mogu to sa sigurnošću tvrditi ali na temelju našeg sada već 10 godišnjeg iskustva sa Valtrama u Hrvatskoj, A serija odnosno 44xx će nadživjeti svakog Casea ili NH-a..
uz pravilno održavanje ofkors..
 
R

ROKI

Guest
MF 4455 je Valtra i nemožeš ga mjeriti niti sa jednim MF-om u toj klasi 90-100 ks.

Čuj krx, svatko svoga konja hvali. ;)

Sad je jedan poznanik kupio NH TD95D i izaći će ga oko 30000 eura sa PDV-om i sa klimom i kopresorom te poteznicama (ima još neke opreme). Nedavno je isto jedan poznanik kupio tog TD95D.
 
P

pf-steyr

Guest
Koje motore ima ta A serija.....

A ovo da ce nadzivjet nebi bas reko, znam gdje Case 155 konja ima 9000hrs u 6 godina i ide jos ko sat....
 
K

krx pozega

Guest
Ma ROKI sve pet....ja opet kažem nekako više zbog drugih....meni nije uopće bitno tko će šta reći...ako će netko sa punim pravom reći da je taj NH bolji traktor od te valtre i k tome još bolji servis ja mu prvi govorim uzimaj ga....znaš koliko je ljudi došlo vidjeti moj traktor potencijalnih kupaca...najmanje 10 i uvijek sam sve rekao naglasak posebno stavljao na taj nesretni servis...

pf-steyr kaže:
Koje motore ima ta A serija.....

A ovo da ce nadzivjet nebi bas reko, znam gdje Case 155 konja ima 9000hrs u 6 godina i ide jos ko sat....

Mislio sam naravno na case 95 sam te razine opremljnosti jx,jxu i ostale....a ne naveće Casetraktore o kojima zbilja nemam pojma...osim što sam čuo na forumu
 
P

Picek

Guest
ROKI kaže:
Sad je jedan poznanik kupio NH TD95D i izaći će ga oko 30000 eura sa PDV-om i sa klimom i kopresorom te poteznicama (ima još neke opreme). Nedavno je isto jedan poznanik kupio tog TD95D.
to je ta priča..
ma uostalom ti to i sam znaš, pričali smo otome :mrgreen:
mi se sa tim cijenama ne možemo boriti..
i ti traktori su dobri traktori, ništa protiv njih..
samo što je kvaliteta izrade i koristi se bolji materijal koji je samim time skuplji i traktori su skuplji..
svi oni kupuju željezo/čelik od istih proizvođača po istim cijenama..
nije to neka nauka..
samo netko tog materijala potroši više u izradu traktora a netko manje.. otuda i razlika u cijeni..
i to je tako..

pf-steyr kaže:
Koje motore ima ta A serija.....

A ovo da ce nadzivjet nebi bas reko, znam gdje Case 155 konja ima 9000hrs u 6 godina i ide jos ko sat....
čuj, naše Valtre u Lovasu ulaze u drugo desetljeće korištenja i rekorder mislim da ima 16 000-17 000 sati..

i to ne jedan, nego svi stariji koje imaju su preko 10 000 sati i još ih ne misle izbacivati iz upotrebe..
makar to ne mora puno značiti, ona Valtra se poduplanim točkovima što je Valtra postao neki dan je ista ona Valtra koja je imala problem sa mjenjačem nakon samo 100-injak sati..
doduše to je riješeno i sada radi kao urica..
Case ima svoju politiku, manji traktori se proizvode u tvornicama gdje su troškovi manji (npr. Turska) a veći traktori u kvalitetnijim pogonima (npr Austrija nekad, ne znam dali još uvijek)..
a recimo NH od 280 ks kakav ima u Beravcima se ne proizvodi u Europi dok manji modeli NH-a se proizvode u Italiji (ako se ne varam)..
iako taj NH i nije najbolji primjer jer ima bolesno nisku cijenu :?
motori u A seriji su ti naši (3,3 i 4,4 litreni) sisudiesel motori...
 
P

pf-steyr

Guest
Proizvode se u Austriji na ovoj novoj seriji Puma bas su i stavili logo Made in Austria
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pošto sam bio zagrizao za case valja reči da se i jx 95 sad dovozi iz turske, ima običnu poteznicu ko imt, nema mrdanja gore dolje, nema pomične glave, nema klateče kuke za jednoosovinke, nema za štelat hidraulik na obje strane (onaj navoj kaj riktate nagib pluga), 45 litara protok ulja, nadoplata sam kompresor i lim na auspuhu za 1000 kuna , klizna poteznica je 1000 eura.cilindri 3800 kubika
tak da za tu cjenu dobite klimu al za berač vuč posudite traktor od susjeda :mrgreen: :mrgreen:
tak da je čak i dobro da sam odgrizao od case, pa makar je mf skuplji bar neču mislit el mogu prikopčat kaj od strojeva
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina, gledal sam te Case-e na sajmu u virovitici i stvarno je jako siromašan od iza.
Uopće mi se ne sviđa ta cijela serija!
 

Najnoviji postovi

Na vrh