• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KREDITI NA OPG

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zamisli ove bedake u Ukrajini. Čemu se oni nadaju? Rusija je mila majka naspram EU.
Nije stvar uopće u tome...
U doba SSSR-a umrlo je 9-10 milijuna Ukrajinaca,što zbog gladi(haračenje po Ukrajini i otimačina hrane za vrijeme Staljina) što zbog masovnih ubojstava,dan danas kod njih postoji praznik u sjećanje na te žrtve...
Tak da ih se gura tamo gdje oni ne žele,a baš i ne cvjeta pretjerano ljubav između Rusa i Ukrajinaca...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Znam za to. Ak bumo po istoj logici, koliko su partizani potamanili Hrvata uz pomoć Engleza? Ili pak Nijemci partizana?
Pa smo im svejedno sluge postali.

No, EU nije manje zlo od Rusije.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Znam za to. Ak bumo po istoj logici, koliko su partizani potamanili Hrvata uz pomoć Engleza? Ili pak Nijemci partizana?
Pa smo im svejedno sluge postali.

No, EU nije manje zlo od Rusije.
To je borba za teritorij između dvije unije...euroazijske koju čine Rusija,Bjelorusija i Kazhakstan,te ove u kojoj se i mi trenutno nalazimo...
Nisu bez razloga neke države primljene u europsku uniju bez ikakvih kriterija,poput Rumunjske,Mađarske,Grčke i Bugarske...upravo da se zatvori širenje ruskog utjecaja na Europu...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
BiH propustila 40 miliona eura EU pomoći i još prijete da će nam ponovo uvesti sankcije. :mur::mur:
Jedino dobro u svemu tome je to što nećemo u EU tako skoro.

Ispravka: nije 40 miliona, nego 45: EU stopirala 45 miliona eura iz ipa fondova za BiH

Za nas obične smrtnike ovo ne znači ništa jer bi te pare kao i sve do sad što su došle, otišle u džepove političara i kojekakvih ne vladinih organizacija.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Hoćete. Niste još na redu.. Čim nas opljačkaju i porobe, pa im ponestane tržišta. No prije je Srbija na redu, da se ne prikloni Rusiji.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Hoćete. Niste još na redu.. Čim nas opljačkaju i porobe, pa im ponestane tržišta. No prije je Srbija na redu, da se ne prikloni Rusiji.
Srbija se solidno povezala sa Rusijom i to tržište im je spas za njihovu poljoprivredu...
Mi na Rusiju možemo zauvijek zaboraviti,jer smo im se zamjerili sa gradnjom Južnog toka...odnosno naši pametni političari su tražili mito da bi plinovod prolazio kroz Hrvatsku...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jel ko šta pokušavao oko ovih kredita za junice i davanje sredstava za vlastiti uzgoj...
Kakva je situacija???
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ja cekam odobrenje kredita od 100000kn u erste banci,pa ce pasti neki traktorcic,nisam dizao kredit preko opg-a nego kao fizicka osoba,e sad ono zanimljivo,htio sam kredit u eurima ali me kreditna savjetnica,koju poznam jer sam dugogodisnji klijent,odgovorila od toga ubiti rekla mi je da ono sto se desilo sa svicarcem tek ceka euro i da ce se to desiti u iducih par god,ja kredit uzeo u kunama a vi koji planirate dizat kredite pripazite s eurom!
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Jel ko šta pokušavao oko ovih kredita za junice i davanje sredstava za vlastiti uzgoj...
Kakva je situacija???

knjigovodja mi prico,,da je pitao njezin klijent,,isao u erste,,nemaju saznanja o tome,,nisu nista dobili,niti dopis,,niko nista nezna,,slali ga dalje,,al odusto,,,pustili pricu samo,,moja saznanja,,et,
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Iza Nove godine sam zvao u poduzetnički centar zagrebačke banke. Gospođa pojma nije imala da možemo preko njih dobiti kredit od hbor-a i da su oni na spisku banaka kod kojih to možemo riješiti. Zvao sam hbor i njihova službenica me uvjeravala da ovi u zabi znaju za te kredite u vezi sa junicama i da kod zabe ispunim zahtjev za kredit i da procedura traje oko dva tjedna. Navodno da novaca ima samo trebam proći proceduru odobravanja kredita kod zabe i kod njih. Sad čekam da mi računovođa sredi papire za 2013, pa budem ponovno pitao.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Pozdrav,
da li ima netko OPG u sustavu PDV-a a da je dizao kredit? Na koji način se tu diže kredit, recimo mi gradimo objekt za iznajmljivanje koji će biti uveden u OPG. Da li tu kredit može biti dignut kao stambeni i kao fizička osoba, ili isključivo kao poslovni subjekt. Naravno OPG kao poslovni subjekt nema kreditnu sposobnost za tako veliki kredit.
Pitanje je kako to voditi u poslovnim knjigama..
Please ako ima netko iskustva.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Javi se na HAMAG-BICRO financijske instrumente za ruralni razvoj, preko OPG-a jer imaju ti baš liniju za to
 

nisamja

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2018
Poruka
247
Potpisujem.u roku 2 mjeseca ti je sve riješeno.kamata je 0,5%.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Da, ali ne mozes preko njih ako si korisnik mjere 6.2 iz EU fondova :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Ne može za iste troškove, može za druge (npr. prijavio je gradnju, a kreditom opremi kuću - to može). Ionako teško da mu je 50.000 EUR dosta s obzirom na trenutne cijene gradnje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

CabXXm

Član
Tu od
24 Lip 2015
Poruka
130
mene isto zanima kakva su vaša iskustva jer će sada bit puno takvih pitanja u vezi 6.2. mjere.

25.000 eura se dobije unaprijed ali me zanima kakvi su uvjeti kreditiranja za ovih drugih 25.000 eura...neke banke su se skroz povukle i ne žele financirat taj dio... imate li vi takva iskustva?
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
mene isto zanima kakva su vaša iskustva jer će sada bit puno takvih pitanja u vezi 6.2. mjere.

25.000 eura se dobije unaprijed ali me zanima kakvi su uvjeti kreditiranja za ovih drugih 25.000 eura...neke banke su se skroz povukle i ne žele financirat taj dio... imate li vi takva iskustva?
Kad prijaviš početak (kupiš prvi stroj) dobiješ drugi dio. Tako je bar bilo prije.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Banka ti procijenjuje,da li si kreditno sposoban,uvidom u knjige i popisu mehanizacije,jamac si sam sebi,svom poslovnom subjektu.Bar meni tako,al ja najvise dizao,100.000kn.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
U vezi poljoprivrednog kredita u bankama, jel bas mora biti osoba na koju glasi OPG ili moze neko drugi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh